Moda na przerabianie ubrań
Sieciówki odzieżowe proponują konsumentom modne produkty, jednak problem w tym, że wszystkie są do siebie bardzo podobne. Jeśli więc zależy wam na tym, by wyróżnić się z tłumu, pora wziąć sprawy we własne ręce. Nożyczki, igła i nitka - tyle wystarczy, by nadać starym ubraniom nowe życie i stworzyć nietuzinkowe perełki.
Upcyklingiem profesjonalnie zajęli się Ula i Michał. Jak przyznali, prowadzą trzy biznesy, łącząc ze sobą muzykę, renowację mebli i modę.
- Tworzymy perełki, są w jednej sztuce. Nie ma powtarzalności – powiedział Michał.
Skąd jednak pomysł na przerabianie ubrań? Inicjatywa powstała w Nowym Jorku. Gdy rodzeństwo przechodziło przez popularne ulice w uszytych przez siebie płaszczach, a przechodnie zaczepiali Polaków i pytali o kreacje. Wówczas w głowach Uli i Michała zaświtał pomysł, aby tworzyć projekty dla innych. Wkrótce otworzyli butik w Nowym Jorku i pracownię w Łodzi. Jak przyznali, mają już stałych klientów, którzy nie tylko kupują ubrania, ale i przynoszą starą odzież, z której powstają kolejne projekty.
Jak przerobić stare ubrania?
W naszej kawiarence rodzeństwo zaprezentowało swoje projekty, a także pokazało nam, jak krok po kroku przerobić stare ubrania. Zobaczcie wideo.
- Wszędzie możemy szukać inspiracji, możliwości jest wiele. Staramy się wybierać tkaniny stabilne, żeby rezultat wyglądał fajnie – powiedziała Ula.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jak porządki w szafie mogą pomóc w spełnianiu marzeń?
- Jakie skarby Ania Dec znajdzie w męskiej szafie?
- Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted? Stwórz atrakcyjną ofertę krok po kroku
Autor: Nastazja Bloch
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN