Gosia Baczyńska obchodzi 25-lecie pracy. "W biznesie pomaga mi mama"

25-lecie Gosi Baczyńskiej
Źródło: Dzień Dobry TVN
Zalicza się do grona najlepszych polskich projektantów mody. Wielokrotnie nagradzana statuetką Projektanta Roku. Jest pierwszą Polką zaproszoną przez francuską federację mody do prezentacji swoich kolekcji podczas pokazów prêt-à-porter w trakcie oficjalnego kalendarza Paris Fashion Week. Gosia Baczyńska w tym roku obchodzi 25-lecie pracy.

Gosia Baczyńska – początki edukacji

Gosia Baczyńska wraz z reporterem Dzień Dobry TVN Piotrem Wojtasikiem wróciła do czasów szkolnych i opowiedziała, jak wyglądał proces edukacji. Jak przyznała, nie należała do pilnych uczniów.

- Edukacja szkoły średniej trwała 8 lat. Będąc w pierwszej klasie, śpiewałam na studniówce i to się nie spodobało pani Annie, nie lubiła wyróżniających się osobowości. Wyrzucili mnie ze szkoły. Dostałam wilczy bilet. Przyszły studia i dostałam się na nie za trzecim razem - wspomina. O najmłodszych lat była energicznym dzieckiem. 

- Gosia zawsze musiała postawić na swoim. W momencie, kiedy zaczęła raczkować, mieszkaliśmy w gorzelni – opowiada mama Gosi.  - W ciągu jednego roku jako maleńkie dziecko dostałam prąd, alkohol i narkozę. Śmieję się, że to mnie zakonserwowało. Otarłam się o śmierć - żartuje projektantka.

Gosia Baczyńska – 25-lecie pracy

Jej kreacje noszą największe polskie i światowe gwiazdy: top modelki, aktorki, księżne. Olga Tokarczuk w sukni projektu Gosi odebrała literackiego Nobla. Gosia Baczyńska przyznaje, że 25-lecie to sukces kobiecej siły. Od samego początku są z nią najbliższe jej sercu panie.

- W biznesie pomaga mi mama. Do tej pory trzyma papiery te finansowe. Beata jest moją młodszą siostrą, ale zawsze mnie wspierała - podkreśla projektantka.

Jubileusz 25-lecia Gosia świętowała 30 sierpnia na warszawskim Placu Defilad spektaklem "Aria di potenza" w reżyserii Krystiana Lady. Nie tylko zaprojektowała kostiumy, ale również wystąpiła na scenie, po 40 latach zaśpiewała. Wykonała publicznie piosenkę "Imagine" Johna Lennona.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości