Wirtuoz gitary i jego pierwsza trasa koncertowa po Polsce. "To jest megaekscytujący czas"  

389A5648_Easy-Resize
Wirtuoz gitary rusza w trasę po Polsce
Źródło: Dzień Dobry TVN
Marcin Patrzałek w studiu Dzień Dobry TVN gościł już kilka razy. Wirtuoz gitary i tym razem ma powód do dumy. Niebawem 22-latek rusza w pierwszą trasę koncertową po Polsce. Co na niej zaprezentuje? Jak niezwykła to będzie przygoda?

Marcin Patrzałek spełnia marzenia

Marzenia się spełniają, a najlepszym tego dowodem jest 22-letni Marcin Patrzałek. Młody geniusz gitary od najmłodszych lat marzył o tym, by zagrać trasę koncertową w Polsce. Wyczekana chwila w końcu nadchodzi. Co więcej, muzyk do naszego studia przyjechał wprost z ostatniego koncertu zagranicznego. Marcin supportował "One Republic", amerykański pop-rockowy zespół muzyczny.

- To jest megaekscytujący czas dla mnie, bo dzieje się ogrom rzeczy. Ekscytuje mnie pierwsza trasa w Polsce. Wyprzedaliśmy już dwa koncerty w Warszawie i w Krakowie oraz w Poznaniu, więc jedyne, co jeszcze da się zdobyć, to są bilety na Wrocław, Kielce i drugi koncert w Poznaniu - powiedział.

Marcin Patrzałek, czyli wyrzeczenia młodego muzyka

Droga na szczyt była długa i pracochłonna. Chłopak od najmłodszych lat poświęcał się muzyce, trenował i jeździł na konkursy. Dzięki determinacji i systematyczności jest w miejscu, o którym marzył.

Na gitarze gram od 12 lat. Już w wieku 15 lat wiedziałem, że to jest to, co chcę robić zawodowo w życiu. W momencie, kiedy moje wideo w Internecie zaczęło przyciągać ludzi, to już na 18-stki znajomych nie miałem czasu chodzić, frekwencja w szkole też była poniżej 50 procent. Dużo poświęceń było, ale absolutnie nie żałuję i nie narzekam
- zapewnił Marcin Patrzałek w Dzień Dobry TVN.

Poleciał także do Japonii, by promować gitarę sygnowaną jego nazwiskiem. Czym charakteryzuje się instrument?

- Gitara jest niezwykła, jestem jedynym Polakiem, który ma taką gitarę. Jest to ogromny zaszczyt, stworzyliśmy instrument, który jest unikatowy. Chciałem stworzyć gitarę, która pozwoli na eksperymentowanie na innowacje. Mamy "drapadło", mamy specjalne użebrowanie, które pozwala grać perkusyjnie na tym instrumencie. Specjalna wysokość strun od gryfu – wyjaśniał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?