gitara

  gitara

  Gra na gitarze, choćby i najbardziej wirtuozerska, nie zabrzmi dobrze, jeśli sprzęt nie będzie właściwie dostrojony. Jak właściwie nastroić gitarę?

  Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grą na gitarze, zapewne marzysz o tym, by jak najszybciej osiągnąć poziom swoich idoli. Korzystanie z odpowiedniego instrumentu z pewnością sprawi, że nauka będzie szybsza i przyjemniejsza. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się dobra gitara akustyczna lub klasyczna.

  Paweł Domagała przygotował kolejną muzyczną niespodziankę dla swoich fanów. Jego najnowszy singiel "Milcz" podbija serca słuchaczy. To kolejny numer z trzeciego albumu artysty "Wracaj", wydanego pod koniec minionego roku. Do utworu powstał również teledysk. Tym razem Domagała prezentuje ułamek pełnometrażowej, filmowej opowieści.

  Tomasz Banach jest komornikiem i muzykiem. Zespół, w którym gra nazywa się Zmiana dozoru. Skąd wzięła się nazwa grupy? Ile płyt nagrał zespół? Jakim komornikiem jest Tomasz?

  Swój styl muzyczny określa jako indie folk, co oznacza dla niego połączenie bluesa, folku, rocka, jazzu i popu. Na scenie Dzień Dobry TVN gruziński artysta Dave Adam z piosenką "Far from home".

  Łukasz Radwan spotkał sie z Michałem Zygmuntem - pomysłodawcą serii Odra Guitars - instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Dlaczego te instrumenty są tak wyjątkowe?

  Ma niespełna 16 lat i ogromny talent. Marcin Prokop i Dorota Wellman są pod takim wrażeniem, że nawet chcieliby go zaadoptować. Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił wirtuoz gitary Marcin Patrzałek. Zobaczcie, jak Marcin gra na gitarze!

  Na scenie Dzień Dobry TVN damsko-męski zespół Girl & Nervous Guy. W naszym studiu Patrycja Hefczyńska, Marcin Kowalski i Łukasz Klaus wykonali piosenkę Tail. Czy gitarowy utwór wpadł Wam w ucho?

  Na polskiej scenie muzyki pop pojawiła się piękna dziewczyna z gitarą. Jest nią Kasia Popowska. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrała utwór "Tlen", który pochodzi z jej debiutanckiej płyty o tym samym tytule.

  Ma tylko 8 lat, a już w grudniu tego roku ukaże się jej płyta. Na scenie Dzień Dobry wystąpiła Jagoda Krystek, która zaśpiewała piosenkę: "Cudem jest". Na gitarze grał tata małej wokalistki.

  Pierwsza artystka, która uruchomiła ruch "me singing" w polskim Internecie oraz pierwsza, której głos został okrzyknięty naszym internetowym odkryciem. Na scenie Dzień Dobry TVN Kasia Popowska wykonała utwór "Przyjdzie takie dzień".

  Występowała z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także u boku Noviki, Marii Peszek, Pauliny Przybysz. Na scenie Dzień Dobry TVN Natalia Lubrano wykonała utwór "Dulskość”.

  Do tej pory znana była z "Top Model". Dzięki występowi w Dzień Dobry TVN zaistniała jako najsłynniejsza w Polsce gitarzystka. W Internecie nazywają ja wirtuozem gitary. Poszła za ciosem i za naszą namową udała się na lekcję gry na gitarze do Tomasza Luberta.Co wyniosła z pierwszej lekcji?

  Na naszej scenie Mela Koteluk – muzyczne objawienie 2012 roku. Jej płyty rozchodzą się jak świeże bułeczki, a jej debiut spokojnie można nazwać jednym z najlepszych debiutów minionego roku.

  Gaba Kulka, Olo Walicki i Maciej Szupica w projekcie "The Saintbox". Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór "Third Coming". Na jakim instrumencie gra Gaba Kulka? Podoba się Wam ich muzyka?