Adam Konkol w ostatnich miesiącach dowiedział się, że cierpi na nowotwór płuc. Z biegiem czasu okazało się, że diagnoza nie była trafiona. W najnowszym wywiadzie muzyk opowiedział o nieporozumieniu i dalszych planach na leczenie swojej przypadłości.
Niewielu wie, że aktorstwo nie jest jedyną dziedziną, w której spełnia się Artur Barciś. W Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy pracownię artysty, gdzie towarzyszyliśmy mu podczas malowania obrazów. Dowiedzieliśmy się też, co przygotowuje na nadchodzącą edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tomasz Jakubiak podzielił się z wielbicielami kolejnym nagraniem, na którym opowiedział o dalszym planie leczenia. Szef kuchni odsłonił przed nimi swój plan na wyzdrowienie. Choć jego sytuacja nie jest najlepsza, stara się optymistycznie podejść do sprawy.
Z głosu można wyczytać informacje na temat naszego zdrowia. Aplikację, która analizuje ludzki głos i wychwytuje nieprawidłowości, stworzyli naukowcy z Wrocławia. Jak ona działa i objawy jakich chorób potrafi wykryć?
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Wczesne wykrycie zmiany daje szanse na pełne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest regularne robienie badań. W ramach akcji "Biustowniczki" młode kobiety mogą bezpłatnie wykonać USG piersi. Gdzie i jak można skorzystać z badań?
Cennym źródłem wiedzy o kondycji naszego organizmu mogą być paznokcie. Ich kolor, kształt, a także ewentualne ubytki mogą być sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Na co konkretnie zwrócić uwagę? Jakie choroby da się wyczytać z paznokci? O tym opowiedziała lek. Katarzyna Ostafin, internista i ultrasonografista CM SafiMed z Zabierzowa.
Międzynarodowa Agenda Badawcza ReMedy prowadzi badania nad stresem, na który narażone są ludzkie komórki. Wyniki pomogłyby opracować nowe strategie zapobiegania i zwalczania chorób nowotworowych i neurodegeneracyjnych.
Na początku kwietnia w świdnickim szpitalu "Latawiec" została przeprowadzona operacja wycięcia guza jajnika, który ważył około 20 kilogramów. Z wywiadu lekarskiego wynika, że zmiana urosła do takiego rozmiaru w niecały rok.
Markery nowotworowe to substancje wytwarzane przez organizm, których podwyższone stężenie może świadczyć o rozwijającym się nowotworze. Ich badanie pełni tylko funkcję pomocniczą w diagnostyce raka, ponieważ nie zawsze ich zwiększona obecność zwiastuje tę ciężką chorobę.
Czy bakterie mogą być pomocne w walce z nowotworami? Okazuje się tak. Stworzone przez naukowców częściowo sztuczne patogeny mogą skutecznie rozprawić się z komórkami rakowymi. Jak to możliwe?
Naukowcy z University of Cambridge podjęli się analizy zmian w DNA, które zachodzą u pacjentów onkologicznych. Te największe, jak do tej pory badania pozwolą wykryć nowe, potencjalnie rakotwórcze mutacje. Dzięki analizie możliwe będzie opracowanie jeszcze skuteczniejszych metod leczenia nowotworów.
Diagnoza choroby nowotworowej wiąże się z licznymi wyzwaniami i trudnymi emocjami. Pacjentki onkologiczne zwykle mierzą się z czasochłonnym leczeniem, mającym niebagatelny wpływ na wygląd zewnętrzny, a co za tym idzie także i pewność siebie. Nie oznacza to jednak, że zatracają swoją kobiecość i rezygnują upiększających rytuałów. W trakcie terapii kobiety mogą, a przede wszystkim chcą czuć się atrakcyjne.
Rak pęcherza moczowego to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów w Polsce. Każdego roku taką diagnozę słyszy ponad 7000 tysięcy osób, z czego niemal połowy nie udaje się uratować. Jak może się objawiać ten nowotwór? Co powinno skłonić do wizyty u specjalisty?
Zofia Zborowska w rozmowie z Martyną Wojciechowską opowiedziała o bardzo stresującym momencie w jej życiu. Okazuje się, że aktorka w trakcie ciąży zachorowała na czerniaka. W tym samym czasie zrobiono jej zdjęcia, na których była bez makijażu i jadła zapiekankę. Fala hejtu, która wówczas na nią spadła odbiła się na jej samopoczuciu i nie ułatwiała walki z chorobą.
W odległym zakątku Wietnamu odkryto jeden z najbardziej szokujących przypadków medycznych. Hai Nguyen wygląda jak przeciętny 30-latek, ale ma monstrualny nowotwór, który wysysa z niego życie. Ta historia to wstrząsający dokument o determinacji, miłości i zaangażowaniu w walce o życie.
Pan Andrzej Grabarczyk palił papierosy przez trzydzieści lat. Do zerwania z nałogiem zmusił go dopiero rak płuc. Czy udało mu się pokonać chorobę? Dowiecie się tego z naszego materiału.