Nie żyje Magda Omilianowicz. Dziennikarka miała 60 lat

świeczka
Magda Omilianowicz nie żyje
Źródło: Joshua Alzate/EyeEm/Getty Images
Zmarła Magda Omilianowicz. Była cenioną dziennikarką i autorką książek. To ona, jako pierwsza reportażystka, została dopuszczona do rozmowy z seryjnym mordercą Leszkiem Pękalskim. Chorowała na nowotwór płuc i COVID-19. Odeszła w wieku 60 lat.

Magda Omilianowicz nie żyje

Magda Omilianowicz zmarła wieczorem 21 stycznia w wieku 60 lat. Wykryto u niej koronawirusa, a od jakiegoś czasu zmagała się również z nowotworem płuc.

Dziennikarka od pół roku publikowała systematycznie w "Gazecie Wyborczej" - ostatni tekst pojawił się na łamach koszalińskiego wydania dziennika tydzień przed jej śmiercią. Pracowała nad kolejną książką, w której opisywała losy Jerzego Kalibabki zwanego Tulipanem.

Rozmowy o śmierci

13643899_jak-zabezpieczyc-sie-na-wypadek-smierci_720P
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?

Była laureatką konkursu III Regionalnego Kongresu Kobiet w kategorii "Media". W 2017 roku została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie kultury.

Magda Omilianowicz - twórczość

Magda Omilianowicz napisała 15 książek reporterskich i podróżniczych, w tym tę o głośnej historii Wampira z Bytowa - "Wampir, jak rodzi się zło". Była pierwszą dziennikarką, którą w tamtym czasie dopuszczono do rozmowy z Leszkiem Pękalskim, seryjnym mordercą. Kolejna publikacja jej autorstwa miała pojawić się w księgarniach w marcu 2022 roku.

W swej twórczości zajmowała się głównie tematyką społeczną, obyczajową, kryminalną i podróżniczą. Wydała także takie tytuły jak: "Fajbus. 997 przypadków z życia" czy "Przepis na fałszerza".

Pracowała między innymi w redakcjach "Fortuny", "Polityki", "Głosu Koszalińskiego" i "Gazety Wyborczej".

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości