Znana aktorka z powodu raka przeszła podwójną mastektomię. Leczenie wywołało u niej stan menopauzy

Źródło: Dzień Dobry TVN
Utrata piersi - tego kobiety nie powinny się wstydzić
Utrata piersi - tego kobiety nie powinny się wstydzić
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Mama, która wygrała z nowotworem
Mama, która wygrała z nowotworem
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Maja Kapłon o walce z chorobą
Maja Kapłon o walce z chorobą
O choroba! Książka, która oswaja traumę
O choroba! Książka, która oswaja traumę
Olivia Munn to amerykańska aktorka i modelka, która jakiś czas temu musiała się zmierzyć z przerażającą diagnozą - nowotworem piersi. Choć walka była nierówna, gwiazda się nie poddała. Przeszła chemioterapię, naświetlanie, leczenie hormonalne i podwójną mastektomię. W najnowszym wywiadzie zdradziła, że to wszystko wywołało u niej stan menopauzy.

Olivia Munn zachorowała na raka

Olivia Munn regularnie poddawała się badaniom wykonywanym w ramach profilaktyki raka piersi. - Wszystkie wyniki testów były negatywne. (...) Tej samej zimy miałam również normalną mammografię - powiedziała. To ją uspokoiło, ale nie prowadzącą ją lekarkę. - Nie wykryłabym raka przez kolejny rok (aż do momentu wykonania kolejnej mammografii), gdyby moja ginekolog nie zdecydowała o tym, by obliczyć mój wynik oceny ryzyka wystąpienia raka piersi. Fakt, że to zrobiła, uratował mi życie (...). Biopsja wykazała, że mam raka luminalnego typu B w obu piersiach. Luminal B to agresywny, szybko postępujący nowotwór - wyjaśniła gwiazda.

W ciągu roku aktorka była operowana czterokrotnie, w tym przeszła podwójną mastektomię. - Jednego dnia czułam się zupełnie dobrze, a następnego dnia obudziłam się w szpitalnym łóżku po 10-godzinnym zabiegu (...). Spędziłam w łóżku tyle dni, że nawet nie jestem w stanie zliczyć. (...) Co ciekawe, płakałam tylko dwa razy. Chyba nie miałam czasu na płacz - wyznała.

Aktorka przez leczenie weszła w stan menopauzy

Olivia podkreśliła, że dzieli się swoją historią wyłącznie po to, by skłonić inne kobiety do wykonywania regularnych badań, które mogą uratować życie. - Zwykle pozwalam ludziom widzieć mnie, kiedy mam energię, kiedy mogę się ubrać i wyjść z domu, kiedy mogę zabrać swojego synka do parku - powiedziała.

- Diagnozę, zmartwienia, powrót do zdrowia, leki przeciwbólowe i papierowe fartuchy zachowałam dla siebie - dodała.

Ostatnio Olivia Munn zdradziła, że podczas choroby poddała się chemioterapii i naświetlaniu, a leczenie hormonalne miało wywołać u niej stan menopauzy. Objawy te regularnie dają o sobie znać. - Ciągle myślę, że jest gorąco, moje włosy przerzedzają się i jestem bardzo zmęczona - wyznała w rozmowie z People.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: People

Źródło zdjęcia głównego: Karwai Tang/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości