chore dzieci

  chore dzieci

  Choroba dziecka to trudny moment dla każdego rodzica. Kiedy konieczne okazuje się leczenie szpitalne, ponad wszystko ważna staje się obecność przy maluchu, a nie zawsze jest to łatwe. Jeśli szpital, do którego trafia dziecko, znajduje się daleko od miejsca zamieszkania, to opieka nad nim staje się nie tylko trudna, ale także,  przez wysokie koszty związane z noclegami, często niemożliwa. Czy jest na to sposób?

  Julię Kuczyńską znaną jako Maffashion obserwuje na Instagramie prawie półtora miliona osób. Gwiazda stara się wykorzystywać swoje zasięgi również po to, aby pomagać innym. Ostatnio w swoich mediach społecznościowych udostępniła wiadomość od matki chorego Bartka, który cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Sytuacja chłopca jest dramatyczna, dlatego blogerka wystosowała apel do swoich fanów. "Jego dni są policzone, jeśli nie otrzyma leku" - napisała. 

  Powstaje coraz więcej akcji mających pomóc rodzicom, którzy spędzają dużo czasu w szpitalach przy łóżkach swoich chorych dzieci. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lekarza Łukasza Durajskiego z Centrum Zdrowia Dziecka, aby zapytać, jak personel szpitala reaguje na takie inicjatywy i jak ważna jest obecność rodzica przy chorym dziecku. Naszym gościem była również inicjatorka jednej z takich akcji Anna Ojer. Skąd jej grupa ma informacje dotyczące potrzeb rodziców chorych dzieci? Jak dołączyć do jej akcji? Jakie artykuły są najbardziej potrzebne?

  Joanna Brodzik bardzo rzadko pojawia się publicznie. Tym razem aktorka zaangażowała się w akcję na rzecz chorych dzieci na białaczkę. Joanna sama jest zarejestrowana w bazie danych potencjalnych dawców szpików. Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W Dzień Dziecka Filip Chajzer ogłosił akcję zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci w Hospicjum Promyczek. Jej efekt przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać aż pół miliona złotych! Filip odwiedził rodziny, którym hospicjum daje ten ostatni promyczek nadziei...

  Od ponad 20 lat, Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel, prowadzą Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Dlaczego zdecydowali się stworzyć takie miejsce i jak można poradzić sobie ze śmiercią małych pacjentów, która jest, niestety, nieodłącznym elementem pracy w hospicjum? Jak, jako ludzie wierzący, godzą pracę ze swoim sumieniem.

  Chore dzieci są porzucane w szpitalnych łóżkach. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był profesor Janusz Książek z Centrum Zdrowia Dziecka. Jak skrócić ich proces adopcyjny? Czy rodzice w ogóle nie interesują się swoimi chorymi dziećmi? Dlaczego rodzice porzucają swoje dzieci? Zapraszamy, w imieniu Anny Maruszeczko, na kolejny odcinek "Zielonych Drzwi".