Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Czy nasi prowadzący znają inne barwy narodowe? Wzięli udział w quizie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Filmowa majówka z Mastercard OFF Camera
Filmowa majówka z Mastercard OFF Camera
Dzisiaj „Katarzynki” – święto tramwajarzy
Dzisiaj „Katarzynki” – święto tramwajarzy
Dziś święto lasów
Dziś święto lasów
Dzień Św. Patryka - ulubione święto Irlandii
Dzień Św. Patryka - ulubione święto Irlandii
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Sandra Hajduk-Popińska przygotowała dla prowadzących Dzień Dobry TVN specjalny quiz o flagach. Co Małgorzata Ohme i Filip Chajzer pamiętają ze szkoły? Czy znają flagi poszczególnych krajów?

Dzień Flagi. Od kiedy obchodzimy to święto?

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy 2 maja. Święto zostało ustanowione w 2004 roku. Sandra Hajduk-Popińska przygotowała quiz, który miał sprawdzić wiedzę naszych prowadzących na temat polskiej - i nie tylko - flagi. Pierwsze pytanie brzmiało: Jak nazywa się odcień czerwieni na polskiej fladze?

Małgorzata Ohme i Filip Chajzer mieli do wyboru cztery odpowiedzi: a: cynober; b: karmazyn; c: karmin, d: szkarłat. Jako pierwszy do odpowiedzi zgłosił się Filip i postawił na b, czyli karmazyn. To była prawidłowa odpowiedź.

Dzień Flagi. Czy prowadzący znają flagi poszczególnych krajów?

Drugie pytanie brzmiało: Jeśli odwrócimy flagę Polski do góry nogami, to otrzymamy flagę: a: Indonezji; b: Malezji. c: Dżibuti; d: San Marino. Po małych zawirowaniach prawidłową odpowiedź wskazała Małgorzata Ohme - b: Indonezji. Następnie prowadzący zostali poproszeni o podanie kraju, którego flagę otrzymamy, jeśli trochę skrócimy barwy narodowe Indonezji. Do wyboru ponownie były cztery odpowiedzi: a: Malezja; b: Watykan; c: Bhutanu; d: Monako. Jako pierwsza do odpowiedzi wyrwała się Malgorzata Ohme i wybrała d: Monako. To był dobry strzał.

Kolejne pytanie sprawiło już więcej kłopotów, a brzmiało: Tylko jeden kraj na świecie nie ma czworokątnej flagi. Jest to: a: Nepal; b: Pakistan; c: Sri Lanka; d: Australia. Do odpowiedzi ponownie zgłosiła się Małgorzata Ohme. Prowadząca postawiła na Sri Lankę. Niestety to zły strzał. Prawidłowa odpowiedź to a, czyli Nepal.

Czego dotyczyło ostatnie pytanie i kto ostatecznie wygrał quiz? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości