święto

  Dzień Chłopaka stanowi wprost idealną okazję do tego, by wyrazić swoją sympatię do osób, z którymi dzielimy codzienność w miejscu pracy. Z takiego założenia wyszła Dorota Wellman.

  Oktoberfest to wyjątkowy festyn w Monachium obchodzony od XIX wieku. Rozpoczyna się odszpuntowaniem beczki przez burmistrza miasta, a następne mieszkańcy i turyści przechodzą do degustacji piwa i wielkiej zabawy.

  W poniedziałek 15 sierpnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej) będące również Świętem Wojska Polskiego. Tego dnia pracownicy wielu firm mogą liczyć na dzień wolny. Co ze sklepami?

  Lody to jeden z najpopularniejszych, najbardziej uwielbianych deserów na świecie. Chłodzące pyszności powstają na różne sposoby i ciągle poszukiwane są nowe smaki. Kto i kiedy wymyślił lody? Poznaj ich historię i sprawdź pyszne przepisy.

  Obrzędy związane z przesileniem letnim są istotnym elementem kultury słowiańskiej.

  Sprawdź, co warto wiedzieć o tym dniu. 

  Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wypada zawsze w czwartek. W 2022 roku roku jest to 16 czerwca. Tego dnia katolicy ochoczo uczestniczą w procesji. Czy mają obowiązek wziąć udział we mszy świętej?

  "Mieszczę się mojemu synowi pod pachą".

  - Nie mają Państwo rozdwojenia jaźni - uspokoili prezenterzy.

  Boże Ciało to święto obchodzone w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Jego data jest ruchoma i zależy od Wielkanocy, ale zawsze wypada w czwartek. Kiedy wypada Boże Ciało w 2022 roku? Czy jest dniem wolnym od pracy?

  Dzień Zwycięstwa to święto państwowe obchodzone w Polsce 8 maja. Jednak jego nazwa, a nawet sama data obchodów zmieniały się przez lata. Dlaczego? Co dokładnie symbolizuje ten dzień?

  Z jakiego powodu król Stanisław August Poniatowski ukrywał jej przygotowanie? Odpowiedzi znajdziesz w Dzień Dobry TVN.

  2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Sandra Hajduk-Popińska przygotowała dla prowadzących Dzień Dobry TVN specjalny quiz o flagach. Co Małgorzata Ohme i Filip Chajzer pamiętają ze szkoły?

  Sprawdź, czy Poniedziałek Wielkanocny jest świętem nakazanym.

  Kawały na prima aprilis to nieodłączny element początku kwietnia. To jeden z najbardziej wyczekiwanych wiosennych zwyczajów. Samo święto obchodzone jest w wielu krajach świata. Kiedy przypada prima aprilis? Jakie pomysły na prima aprilis warto wykorzystać?

  Biały dzień to święto obchodzone przede wszystkim w Azji Wschodniej. Przypada 14 marca, czyli dokładnie miesiąc po walentynkach i data ta nie jest przypadkowa. Sprawdź, gdzie i jak obchodzi się Biały Dzień. 

  "Jeśli chcesz go docenić, okazuj mu to codziennie".

  Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, w Polsce jest to stosunkowo młode święto. Skąd się wzięło? Jakie prezenty tego dnia są najpopularniejsze?

  Niedługo walentynki. 14 lutego miłość prawdopodobnie zacznie przypominać nam różową watę cukrową. Co z singlami? Święto zakochanych wcale nie musi być dla nich smutne. Przedstawiamy 10 pomysłów na udane, samotne walentynki.

  Oto inspiracje na każdą kieszeń.

  Jak w kościele wyglądają obchody 2 lutego?

  Tradycja lepienia bałwana towarzyszy ludziom od bardzo dawna. Śnieżna rzeźba doczekała się nawet swojego święta, a jej niepowtarzalny urok od lat stanowi cenną inspirację dla twórców filmowych z całego świata. Za co pokochaliśmy ten symbol zimy?

  Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II zbliża się wielkimi krokami. Jak brytyjska monarchini będzie świętowała 70. rocznicę objęcia tronu Zjednoczonego Królestwa?

  Wyjaśniamy, czy można go odebrać.

  W tym roku, w czwartek 11 listopada będziemy obchodzić 103 rocznicę odzyskania niepodległości. Dla Polaków ten dzień, jest dodatkowym, ustawowo wolnym. Jak wygląda sytuacja w piątek 12 listopada? Czy będziemy musieli wrócić do pracy? Kiedy dzieci ponownie pójdą do szkoły? 

  Podpowiadamy, jak ciekawie wykorzystać ten czas.

  Halloween to święto, które obchodzone jest w wielu miejscach na świecie, ale najhuczniej celebruje się je w Stanach Zjednoczonych. Ile w tym roku Amerykanie na nie wydadzą? Za kogo najchętniej przebierają się dorośli, a za kogo dzieci? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Dzień Polskiej Muzyki to kampania społeczna promująca rodzimy rynek i zwiększająca świadomości naszych rodaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Skąd wziął się pomysł na akcję i na czym ona polega? O tym opowiedzieli nam: Anna Ceynowa, Tomek Lipiński i Małgorzata Uściłowska, znana także jako "Lanberry".

  15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest jednym z najstarszych świąt maryjnych. Przypadające w ten dzień obchody wiążą się nierozłącznie ze święceniem ziół. - Tajemnica tej uroczystości wskazuje na prawdę, że Maryja uprzedza w swej osobie to, co czeka Kościół – powiedział sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński.

  Pocałunki są niezwykle zdrowe dla naszego organizmu – pozytywnie wpływają na psychikę, zdrowie fizyczne, a także wzmacniają relacje łączące nas z partnerem. Co ciekawe, dzień pocałunku wypada kilka razy w ciągu roku, ale dlaczego nie świętować go wiele razy, a najlepiej codziennie?