Jeżeli dostałeś telefon od ZUS w sprawie zmiany numery telefonu do konta PUE, to mogli być oszuści. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że konsultanci nie dzwonią w sprawie zmian na koncie Platformy Usług Elektronicznych. Jak uchronić się przed oszustami podszywającymi sie pod ZUS?
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie działa od końca XIX wieku. Swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiał tam m.in. Andrzej Grabowski. Na jego deskach występował również Jan Peszek. Jakie miejsce w życiu aktorów obecnie zajmuje ten teatr? Z jakimi kłopotami musi się mierzyć placówka i jak możemy jej pomóc? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem".
Ewa Grabiec-Raczak usłyszała diagnozę: rak piersi kiedy była młodą kobietą z małymi dziećmi. Badała się regularnie, biopsja nie wykazała, że jest to nowotwór złośliwy. Kiedy zgłosiła się na wycięcie niewielkiej zmiany dopiero na stole operacyjnym okazało się, że sprawa jest znacznie poważniejsza. Wtedy świat zwolnił. W rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Darią Pacańską wspomina te traumatyczne wydarzenia.
"Ten uraz powoduje, że człowiek musi bardziej słuchać swojego ciała".
Roma Gąsiorowska odświeżyła swój wizerunek, decydując się na dużą metamorfozę. Długie włosy aktorki przeszły właśnie do przeszłości. Krótkie i zdecydowane cięcie musiało wymagać nie lada odwagi. Efekt powala.
Pan Radosław jest podejrzany o to, że na jednym z parkingów w Pułtusku doprowadził do kolizji samochodów. Wrocławianin nie zgadza się z tym oskarżeniem i od półtora roku próbuje udowodnić, że nie jest winny wykroczeniom spowodowanym przez kierowcę zdublowanego auta. Mężczyzna przeprowadził własne śledztwo, ponieważ policja i sąd nie dawały wiary jego tłumaczeniom.
"Zapal znicz, by uczcić jej pamięć".
"Jej mąż błagał lekarzy, by ratowali mu żonę".
"Zagrożenie dla jej życia".
"Ugryzły mnie w kolano, twarz i plecy. Wszystko mnie swędziało" - pani Małgorzata żali się reporterom "Uwagi". Kobieta i sąsiedzi są bezsilni. Od roku bezskutecznie walczą z insektami. Podczas realizacji materiału na miejscu pojawili się przedstawiciele zarządcy kamienicy. Co powiedzieli dziennikarzom? Okazuje się, że nie mają sobie nic do zarzucenia. Co w tej sytuacji mogą zrobić zdesperowani mieszkańcy?
Jeden z najważniejszych trendów technologicznych to rozwój sztucznej inteligencji. Jest ona obecna niemal wszędzie. W coraz większej liczbie domów instalujemy wirtualnych asystentów, które, chociażby sterują głośnością muzyki, włączają lub wyłączają światło czy wyszukują różne treści w sieci. Okazuje się, że nawet one mogą być niezwykle niebezpieczne i powinniśmy być bardzo ostrożni, zanim zostawimy z nimi nasze dzieci. O czarnych stronach nowych technologii porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN dr Maciejem Kaweckim.
Aleks Walczak pływa od najmłodszych lat. Jego pasji do sportu nie przekreśliła nawet choroba. Po ratującym życie przeszczepie wrócił do pływania, a jeden ze swoich medali wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Rodzina 37-letniej Agnieszki T. z Częstochowy zarzuca lekarzom, że nie usunęli na czas martwych płodów. Konsekwencja takiej decyzji miała doprowadzić do śmierci kobiety po kilku tygodniach od terminacji ciąży. Rzecznik placówki w oświadczeniu dla serwisu dziendobry.tvn.pl odpowiada na zarzuty.
Mieszkańcy wrocławskiego osiedla przy Lesie Mokrzańskim protestują, by nie zabrano im dużego obszaru zielonych drzew i roślin. Miasto chce przeznaczyć łąkę pod zabudowę. Piotr Wojtasik z Dzień Dobry TVN pojechał na miejsce, by dowiedzieć się, o co apelują wrocławianie.
Rodzicom zależało na podniesieniu komfortu życia chłopca, który zmagał się z łamliwością kości. Jednym z priorytetów było wyrównanie chodnika przed posesją na własny koszt. Dlaczego sąsiadka nie wyrażała zgody na remont? Sprawie przyjrzeli się reporterzy "Uwagi!".
32-letnia Irakijka Ola Sabah Hamad z mężem i czwórką dzieci spędziła wiele dni w lasach na pograniczu Polski i Białorusi. W grupie 30 uchodźców walczyła o sen, jedzenie i wodę. W rozmowie z Bianką Zalewską, reporterką Dzień Dobry TVN zdradziła, co przeżyła na naszej wschodniej granicy.
Kamil Kuczawski zachorował na COVID-19. Choroba miała na tyle ciężki przebieg, że obecnie mężczyzna porusza się na wózku. Wymaga też rehabilitacji. Na swoje leczenie wydał 90 tysięcy złotych i to nie koniec walki z chorobą.
"Nie umiem jej wybaczyć".
25 lutego 2022 roku wygasa koncesja na nadawanie kanału TVN7. Wniosek o jej przedłużenie został złożony ponad rok temu. Stacja spełnia wszelkie wymogi określone prawem, dopełniono także niezbędnych formalności. Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) działa na szkodę rynku medialnego w Polsce, uderza w widzów oraz innych nadawców i operatorów. Jej działanie może doprowadzić do zamknięcia stacji TVN7 w formule, która gwarantuje bezpłatny dostęp dla widzów na terenie całego kraju.
Tą sprawą żyła cała Polska. Dokładnie 10 lat temu usłyszeliśmy o napadzie na młodą matkę i uprowadzeniu jej 6-miesięcznej córki Magdy. W toku śledztwa okazało się, że Katarzyna W. sama zabiła dziecko. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka Agnieszka Mrożek, która od początku zajmowała się tym tematem. Mieliśmy też okazję usłyszeć wypowiedź ojca Katarzyny W.
Laura Łącz, Grażyna Szapołowska, Barbara Bursztynowicz, Maria Mamona i Tatiana Sosna-Sarno to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Pięć koleżanek z jednego roku z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie skończyło studia w 1977 roku, a przyjaźnią się do dziś. W Dzień Dobry TVN opowiedziały o czasach studenckich, integracjach, miłościach i pierwszych poważnych rolach.
Siostry Maliszewskie wróciły właśnie ze zgrupowania w Dreźnie. Spełniło się ich marzenie i na igrzyska wyjadą razem. Patrycja i Natalia Maliszewskie mają zatem za sobą ostatni etap olimpijskich przygotowań dla polskiej kadry w short tracku. Największą nadzieją na medal w Pekinie jest Natalia. O tym, jak wgląda ostatnia prosta przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie siostry opowiedziały w Dzień Dobry TVN.
Śledczy są w trakcie wyjaśniania okoliczności śmierci dziecka ze Starogardu Gdańskiego w woj. pomorskim. Rodzice dziewczynki usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. To jednak nie wszyscy podejrzani. Za nieudzielenie pomocy zatrzymano także trzy inne osoby z tej rodziny.
Siła tej kobiety jest nie do opisania. Zena - pomaga innym, jest pierwszą ochotniczą strażaczką w Libanie, dowodziła pierwszą kobiecą załogą strażacką, a teraz po eksplozjach jakie miały miejsce w Bejrucie przyjechała do Polski. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak przetrwała dwie eksplozje, w jaki sposób pomagała, jak otrząsnęła się po tych tragediach. Jak to się stało, że zostawiła rodzinę, chłopaka i wyjechała z kraju?
"Czuję się dobrze, więc trzeba to jakoś wykorzystać".
Do tragedii doszło dwa lata temu. Policjanci patrolowali jedno z osiedli. 21- letni Adam z Konina spędzał czas w gronie znajomych, na widok policjantów zaczął uciekać. Mundurowi próbowali zatrzymać mężczyznę. Wówczas padł strzał, który ranił mężczyznę w plecy. Co działo się potem? Dlaczego śledztwo wciąż trwa?
Maja Ostaszewska jest jedną z najbardziej zaangażowanych gwiazd w pomoc ludziom przy białoruskiej granicy. Aktorka długo nie mówiła, ile emocji kosztuje ją widok cierpienia innych. W rozmowie z Magdą Mołek powiedziała jak jest, doprowadzając dziennikarkę do łez.
Harry Styles, brytyjski piosenkarz, znany z boys bandu One Direction ogłosił nową datę koncertu w Polsce na 2022 rok. Trasa będzie promowała jego najnowszą płytę, Fine Line, której premiera miała miejsce 13 grudnia. Kiedy odbędzie się koncert? Czy można kupić jeszcze bilety?
W Czechach władze zrezygnował z obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Wyjątku nie stanowią nawet osoby powyżej 60. roku życia czy wybrane grupy zawodowe. Mimo wszystko premier Petr Fiala zachęca do wzięcia udziału w akcji szczepień.