Sytuacja w Ukrainie oburzyła całą opinię publiczną. Wiele osób ma ogromne obawy, jak zakończy się ten konflikt. Jak się odnaleźć w tej sytuacji? Co zrobić, jeśli narasta w nas strach? Jak możemy sobie z tym poradzić? Rozmawialiśmy o tym z Moniką Kotlarek, psychologiem.
Wojna nie jest już tylko słowem z zamierzchłej historii opowiadanej przez dziadków. Dzieje się tu i teraz. Przytłoczeni koszmarnymi wiadomościami zza wschodniej granicy nie możemy zapominać, że docierają one także do dzieci. Jak objaśniać im świat, nie pozostawiając traumy radziła Jolanta Zmarzlik z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny. Nowy dokument ma zastąpić w sumie 14 mniejszych ustaw dotyczących kwestii naszej obronności. Wg planów MON ustawa miałaby wejść w życie od 1 lipca bieżącego roku. O zmianach w polskiej armii porozmawiamy z generałem Mirosławem Różańskim, Generał Broni Rezerwy Wojska Polskiego.
Przebieram w kolorowych filtrach, ustawiam dobry kontrast i upewniam się, czy ze wszystkich zdjęć, właśnie to najbardziej pasuje do mojego profilu. A może zamiast fotki wrzucę filmik, który nagrałem z okazji tłustego czwartku? 24 lutego rano to był mój największy dylemat. Wojna? Prosiłem znajomych, żeby nie przychodzili do mnie z tym tematem. Powinienem czuć wstyd? - To co pan zrobił, to przykład klasycznego wyparcia. Wiele osób chciało dać sobie jeszcze jeden dzień, godzinę, minutę szczęścia i radości - uświadomił mnie socjolog, Tomasz Sobierajski.
W czwartek o 4 nad ranem ich życie diametralnie się zmieniło. To, co do tej pory było groźbą, który zdrowy rozsądek kazał odrzucić, stało się rzeczywistością. Rosja dokonała inwazji na sąsiednią Ukrainę. Jej mieszkańcy nie poddadzą się bez walki i nigdy nie zapomną wojny, która właśnie rozgrywa się na oczach całego świata.
Nie ma lepszego sposobu na poznanie swojego ciała i dowiedzenia się czegoś o swoich upodobaniach i seksualności, niż masturbacja - przekonuje seksuolożka Patrycja Wonatowska. 25 lutego obchodzimy światowy dzień masturbacji. Powodów, dla których powinniśmy to robić jest więcej, niż nam się wydaje.
Jak smakują?
Weronika Marczuk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, szuka w Polsce domów, w których mogliby schronić się uchodźcy z Ukrainy.
PZPN oraz federacje piłkarskie Czech i Słowacji wydały oświadczenie, w którym potępiły rosyjską inwazję na Ukrainę oraz zapewniły, że ich reprezentacje nie wezmą udziału w zaplanowanych na 24 i 29 marca meczach barażowych w Moskwie. - Oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA - czytamy w oficjalnym piśmie.
Atak Rosji na Ukrainę wstrząsnął opinią publiczną. Zwykli ludzie, ale również osoby znane z pierwszych stron gazet solidaryzują się w Ukraińcami. Wśród nich jest Maciej Dowbor. Dziennikarz w mediach społecznościowych zamieścił wzruszający post.
Rosja zaatakowała Ukrainę. W przyfrontowym Mariupolu najmłodszych nieprzerwanie wspiera Fundacja Świętego Mikołaja. - Nie ustaniemy. Do tej pory pomagaliśmy ofiarom leczyć rany, które powstały na skutek ataku z 2014 roku. Teraz reagujemy na to, co się dzieje
realia polskiej psychiatrii
"Mamy do czynienia z tym scenariuszem, którego najbardziej się baliśmy".
Policja ostrzega przed niebezpiecznymi SMS-sami. W wiadomościach przesyłanych przez oszustów znajduje się link, po kliknięciu w niego na telefonie zostaje zainstalowane złośliwe oprogramowanie. W ten sposób przestępcy otwierają sobie drogę do naszych pieniędzy.
Bohaterka reportażu Uwagi! TVN, cierpiąca na anoreksję, zaledwie 13-letnia Matylda jest jedną z wielu nastolatek, dowodzących jak bardzo w Polsce potrzebna jest inwestycja w zdrowie psychiczne najmłodszych. Specjaliści są jednogłośni - dziecięca psychiatra w naszym kraju znajduje się w krytycznym stanie.
Fundacja TVN wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Na jakim etapie są prace nad kliniką? Dlaczego ta inicjatywa jest szalenie ważna? Jak można pomóc? O tym Filip Chajzer porozmawiał z dr. Katarzyną Rogalą i Jarosławem Prugarem, kierownikiem budowy.
"Wiele dzieci nie ujawnia się ze swoimi problemami".
O tym, że małżeństwo może być prostą drogą do wzbogacenia się, przekonał się Radosław Siemionek z Poznania, który w 462 odcinku "Milionerów" kontynuował grę o tytułową nagrodę. Pytanie o ślubną biżuterię przysporzyło mu niemało kłopotu. Czy udało mu się wskazać właściwą odpowiedź?
Tym razem reporterzy "Uwagi1" wzięli pod lupę panele fotowoltaiczne. Okazuje się, że ekologiczne rozwiązania polecane są każdemu bez względu na stan techniczny budynku i stan umysłu. Za namową telemarketera i pracowników firmy niepełnosprawny pan Arkadiusz wziął kredyt na panele, licząc na tańsze rachunki w altance. Co ustalili dziennikarze?
Rafał przybył na Seszele w 2017 roku, żeglując z Chorwacji. Olga brała udział w odcinku tego rejsu i tak się poznali. Od razu połączyło ich uczucie. Od tamtego momentu zdążyli zadomowić się na rajskim skrawku świata i wziąć tam ślub. Teraz edukują innych o życiu na Seszelach i zachęcają do odwiedzenia tego magicznego miejsca.
Krzysztof Krauze to utalentowany uczeń jednego z warszawskich liceów, którego życie wystawiło na próbę. 17-latek urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, a niespełna 5 lat temu miał wypadek, na skutek którego rozwinęła się jałowa martwica głowy kości udowej. W ubiegłym roku stwierdzono u niego obustronne uszkodzenie nerwu wzrokowego. Poznajcie jego historię.
"Tylko ekonomiczny nacisk na Federację Rosyjską może sprawić, że Władimir Putin się wstrzyma".
Piekło rozpętało się o godzinie 4.40 nad ranem. To były sekundy. Wiatr porywał wszystko, co napotkał na drodze. Wirujące w pędzie cegły i dachówki rozbijały kolejne szyby w domach i budynkach gospodarczych. Jak ten traumatyczny poranek wspominają mieszkańcy Dobrzycy i Sośnicy? To właśnie ich odwiedzili reporterzy "Uwagi!".
Alicja Wieniawa-Narkiewicz do niedawna przykuwała uwagę mediów tylko ze względu na znaną siostrę. Teraz 18-latka rozwija swoją karierę aktorską, pracując na sukces i własne portfolio. Reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, zapytał początkującą artystkę o kierunek, w jakim chce się rozwijać. Co zdradziła w trakcie swojego pierwszego wywiadu?
To był nerwowy dzień dla uczniów jednej z warszawskich podstawówek. W szkole w Białołęce odnaleziony został niewybuch. Na miejscu zdarzenia służby i saperzy zabezpieczyli teren. Co z uczniami?
Przetaczające się od kilku dni przez Polskę wichury to nie tylko przerwy w dostawie prądu, powalone drzewa czy opóźnienia na kolei. Uszkodzenia spowodowane przez silny wiatr sprawiły, że wiele osób zostało bez ogrzewania, czy wody. Jak teraz wygląda codzienność w wielu domach?
W Dzień dobry TVN dziennikarze Adrianna Rozwadowska i Piotr Szostak opowiedzieli o niewystarczającej weryfikacji kierowców pracujących dla tego typu korporacji.
Maja Heban jest osobą transpłciową i bardzo otwarcie mówi o wszystkich aspektach korekty płci. Kiedy zrozumiała, że źle czuje się w swoim ciele? Jak zareagowali na to jej najbliżsi? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Reporterzy programu Uwaga! TVN odwiedzili z kamerą pana Dawida, który jest miłośnikiem czworonogów. Swojego psa postanowił szkolić pod okiem profesjonalisty, który okazał się oszustem. Czy musiało dojść do dramatu?
Ceny podstawowych produktów w Polsce ciągle rosną. Katarzyna Bosacka co rusz bierze pod lupę poszczególne z nich. Ekspertka tym razem pochyliła się nad wzrostem cen masła. Nie ma dobrych wieści dla rodaków. W Anglii zapłacimy znacznie mniej.