Od chwili inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, internet zalewa ogromna liczba fake newsów. Ma to na celu eskalację konfliktów i sianie paniki.
Rada Polityki Pieniężnej wprowadziła kolejne podwyżki stóp procentowych, co dla wielu osób oznacza znacznie wyższe raty kredytów lub niższą zdolność kredytową. Powstał projekt ustawy, której celem jest wsparcie kredytobiorców. Co zakłada?
Kiedy rząd wprowadzi zmiany?
"W Rosji mamy jeden albo dwa sery do kupienia".
Urodził się w 22 tygodniu i 3 dniu ciąży. Dziecko potrzebuje stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji.
Korespondent Andrzej Zaucha musiał opuścić Moskwę. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jakie nastroje panują w kraju, którym rządzi Władimir Putin.
Według ostatnich doniesień granicę z Polską przekroczyło już ponad 1,5 mln uchodźców z Ukrainy. Szacuje się, że 30-40 proc. z nich pojedzie dalej na zachód. Jaka jest wydolność państwa w zapewnieniu pomocy? O kryzysie humanitarnym opowiedział prof. Maciej Duszczyk, specjalista ds. migracji z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego.
Sofiia i Sołomija Artemchuk to siostry bliźniaczki. Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie stanęły do walki w obronie swojej ojczyzny. Gdzie służą i jak teraz wygląda ich codzienność? Ich służbie przyjrzał się reporter Dzień Dobry TVN.
W Polsce mieszka wielu Ukraińców, którzy zdążyli ułożyć sobie w naszym kraju życie. Pracują, nawiązują przyjaźnie. Jednak ich rodziny nadal są w Ukrainie. Jak wybuch wojny zmienił ich życie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały youtuberka Tatiana Nizowaya oraz aktywistka Natalia Panchenko.
W czwartek 24 lutego Rosja zbrojnie zaatakowała Ukrainę. Wojna cały czas trwa, w Polsce jest już ponad milion uchodźców, a globalne społeczeństwo, rządy i firmy próbują na wszelkie sposoby ukarać Władimira Putina za inwazję. Ile Rosja na tym traci?
O wojennych działaniach Władimira Putina mówi obecnie cały świat. A co wiadomo o życiu prywatnym prezydenta Rosji?
Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę mówi się również o rozpoczęciu wojny w internecie. Polega ona na rozsyłaniu fake newsów, sianiu paniki i dezorientacji. W jakie fałszywe informacje nie należy wierzyć? Które newsy są nieprawdziwe?
W lutym minęło 25 lat od pierwszego przeszczepu szpiku od niespokrewnionego dawcy. Pacjentką była Urszula Jaworska. Jak zabieg odmienił jej życie? Co przez ten czas zmieniło się w polskiej transplantologii? Ulę i jej córkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Historią Grzegorza Galasińskiego żył cały kraj. Mężczyzna jest pierwszym Polakiem, któremu przeszczepiono twarz. Jak wygląda jego życie po operacji? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Dla części osób za trudne może okazać się poradzenie sobie z emocjami"
"Zmęczenie jest, ale jest mniejsze niż determinacja".
"Pamiętajmy, że mówimy o ludziach, którzy przeżyli traumę".
"Nie należy ich bojkotować".
Testosteron - król męskich hormonów. Niestety panowie rzadko badają jego poziom. Najwyższy czas to zmienić! To może poprawić jakość życia.
"Staramy się po prostu dla nich być".
33-letnia Ivanka wraz z rodziną mieszka od kilku lat w Żorach na Śląsku. Jej mąż jest kierowcą ciężarówki. Kiedy zaczęła się inwazja Rosji, był akurat w trasie. Kobieta bez namysłu chwyciła najpotrzebniejsze rzeczy i ruszyła ratować dzieci, które zostały u dziadków w Ukrainie. Bezpiecznie sprowadziła córki do Polski. Teraz postanowiła wrócić do swojej ojczyzny, by walczyć i pomagać rodakom.
„Nie wiedzieliśmy, gdzie się chować, uciekaliśmy jak szczury”.
Na dworcach w wielu miastach Polski widać tłumy uchodźców. Pomagają im wolontariusze i ludzie dobrej woli. Nie ma jednak wsparcia systemowego. Ludzie śpią na podłodze - część z nich chce jechać dalej w głąb Europy. Wielu natomiast nie ma żadnego miejsca docelowego.
W latach 90. były symbolem nowoczesnej, kapitalistycznej Polski. Dziś to w dużej mierze położone w centrach miast estetyczne koszmarki, które, opustoszałe, czekają na rozbiórkę i zastąpienie ich większymi oraz nowocześniejszymi inwestycjami. Stołeczny ratusz znalazł im nową funkcję.
Teatr Groteska przygotował wyjątkowy utwór.
"Staram się wyjaśnić, że Rosjanie i Putin to co innego".
Wśród setek tysięcy osób, które w związku z inwazją Rosji zostały ewakuowane z Ukrainy, są wychowankowie domów dziecka. Ich dramat potęguje fakt, że maluchy już wcześniej straciły swój dom i rodziców. Dach nad głową znalazły m.in. w Krakowie. Opiekunowie starają się, by choć na chwilę oderwały się od wojennej traumy.
"Niektórzy wracają, żeby walczyć".
11-letni chłopiec z Zaproża wyruszył w samotną podróż uciekając przed inwazją rosyjską. Pokonał wiele kilometrów, by dotrzeć na granicę ze Słowacją. - Jego rodzice musieli zostać w Ukrainie - czytamy w poście słowackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.