Eskalacja działań wojennych sprawia, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Organizacja wzywa wszystkie strony do powstrzymania się od niszczenia podstawowej infrastruktury, w tym wodociągów, placówek ochrony zdrowia i szkół.
Nie żyją rodzice i jedno z dzieci
"Moi rodzice zostali tam sami".
Obecna sytuacja jest postrzegana jako dramatyczna przez miliony ludzi. W Ukrainie walczą o swój kraj, giną setki osób, jednak świat mody udaje, że nic się nie dzieje. Włoski premier zażądał nawet, by dobra luksusowe zostały wyłączone z sankcji przeciw Rosji. Co to oznacza? Otóż m.in. Versace, Gucci i Prada nadal mogą handlować z rosyjskimi oligarchami. Skąd takie podejście? O tym redaktor mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.
"To zapisze go na kartach historii".
Dostępny bez opłat i logowania.
"Zachód był ślepy i stworzył takiego potwora".
Agresja Rosji wobec Ukrainy jest szeroko komentowana przez sportowców. Wojciech Szczęsny w mediach społecznościowych umieścił emocjonalny wpis. Nie bał się nazwać rzeczy po imieniu. Nie zabrakło wzruszających słów o rodzinie, bliskich i współpracowników. Na koniec Bramkarz zaapelował. Kogo i o co prosił? I kto jeszcze go poparł?
Władze Ukrainy zachęcają walczących, aby korzystali również z tej broni.
"To straszne, że historia się tak powtarza".
"Potrzebujemy dla nich transportu, jedzenia, leków".
W związku z atakiem Rosji na Ukrainę w mediach pojawiają się różne informacje dotyczące konsekwencji, jakie ma ponieść Rosja. Jedną z nich jest groźba odcięcia od systemu SWIFT. Czym jest ten system i co może spowodować odcięcie od niego Rosjan?
W Józefowie koło Otwocka z piątku na sobotę doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem walczyło 50-ciu ratowników. Natomiast 22 osoby ewakuowały się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jak sytuacje skomentował burmistrz?
Władze miejskie Kijowa ostrzegły w sobotę rano mieszkańców miasta, że rozpoczęły się zacięte walki z wojskami rosyjskimi na ulicach. Wezwano ludność do udania się do schronów - poinformowała Associated Press. Mieszkańcom zalecono, aby pozostawali w schronach lub innych bezpiecznych miejscach.
Na ataki w Ukrainie narażona jest ludność cywilna. Jak obecnie wygląda sytuacja? O tym opowiedzieli nam Żenia Klimakin- dziennikarz telewizyjny i radiowy, na stałe mieszka w Polsce oraz Artem Manuilov- aktor teatralny.
"Wielotysięczny tłum czeka, dzieci płaczą".
Oksana Zabużko przyjechała do naszego kraju promować swoją najnowszą książkę "Planeta piołun" i telefonicznie dowiedziała się o bombach spadających na jej ojczyznę. Zrządzeniem losu możemy nazwać fakt, że książka opowiadająca o kulturowej tożsamości Ukrainy, oceniająca także imperialne ambicje ze strony Rosji ukazała się właśnie w dniu najpoważniejszej eskalacji działań wojennych, które trwają nieprzerwanie od 8 lat. O sytuacji jej kraju, a także historii relacji ukraińsko-rosyjskich pisarka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Dziecięcym Telefonie Zaufania, który działa przy Rzeczniku Praw Dziecka uruchamia pomoc dla ukraińskich dzieci i młodzieży. Od marca pod numerem telefonu 800 12 12 12 będzie dyżurować psycholog, który biegle posługujący się językiem ukraińskim.
Sytuacja w Ukrainie oburzyła całą opinię publiczną. Wiele osób ma ogromne obawy, jak zakończy się ten konflikt. Jak się odnaleźć w tej sytuacji? Co zrobić, jeśli narasta w nas strach? Jak możemy sobie z tym poradzić? Rozmawialiśmy o tym z Moniką Kotlarek, psychologiem.
Wojna nie jest już tylko słowem z zamierzchłej historii opowiadanej przez dziadków. Dzieje się tu i teraz. Przytłoczeni koszmarnymi wiadomościami zza wschodniej granicy nie możemy zapominać, że docierają one także do dzieci. Jak objaśniać im świat, nie pozostawiając traumy radziła Jolanta Zmarzlik z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny. Nowy dokument ma zastąpić w sumie 14 mniejszych ustaw dotyczących kwestii naszej obronności. Wg planów MON ustawa miałaby wejść w życie od 1 lipca bieżącego roku. O zmianach w polskiej armii porozmawiamy z generałem Mirosławem Różańskim, Generał Broni Rezerwy Wojska Polskiego.
Przebieram w kolorowych filtrach, ustawiam dobry kontrast i upewniam się, czy ze wszystkich zdjęć, właśnie to najbardziej pasuje do mojego profilu. A może zamiast fotki wrzucę filmik, który nagrałem z okazji tłustego czwartku? 24 lutego rano to był mój największy dylemat. Wojna? Prosiłem znajomych, żeby nie przychodzili do mnie z tym tematem. Powinienem czuć wstyd? - To co pan zrobił, to przykład klasycznego wyparcia. Wiele osób chciało dać sobie jeszcze jeden dzień, godzinę, minutę szczęścia i radości - uświadomił mnie socjolog, Tomasz Sobierajski.
W czwartek o 4 nad ranem ich życie diametralnie się zmieniło. To, co do tej pory było groźbą, który zdrowy rozsądek kazał odrzucić, stało się rzeczywistością. Rosja dokonała inwazji na sąsiednią Ukrainę. Jej mieszkańcy nie poddadzą się bez walki i nigdy nie zapomną wojny, która właśnie rozgrywa się na oczach całego świata.
Nie ma lepszego sposobu na poznanie swojego ciała i dowiedzenia się czegoś o swoich upodobaniach i seksualności, niż masturbacja - przekonuje seksuolożka Patrycja Wonatowska. 25 lutego obchodzimy światowy dzień masturbacji. Powodów, dla których powinniśmy to robić jest więcej, niż nam się wydaje.
Jak smakują?
Weronika Marczuk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, szuka w Polsce domów, w których mogliby schronić się uchodźcy z Ukrainy.
PZPN oraz federacje piłkarskie Czech i Słowacji wydały oświadczenie, w którym potępiły rosyjską inwazję na Ukrainę oraz zapewniły, że ich reprezentacje nie wezmą udziału w zaplanowanych na 24 i 29 marca meczach barażowych w Moskwie. - Oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA - czytamy w oficjalnym piśmie.
Atak Rosji na Ukrainę wstrząsnął opinią publiczną. Zwykli ludzie, ale również osoby znane z pierwszych stron gazet solidaryzują się w Ukraińcami. Wśród nich jest Maciej Dowbor. Dziennikarz w mediach społecznościowych zamieścił wzruszający post.
Rosja zaatakowała Ukrainę. W przyfrontowym Mariupolu najmłodszych nieprzerwanie wspiera Fundacja Świętego Mikołaja. - Nie ustaniemy. Do tej pory pomagaliśmy ofiarom leczyć rany, które powstały na skutek ataku z 2014 roku. Teraz reagujemy na to, co się dzieje