Pan Paweł Kitlas ma poważne problemy ze zdrowiem. Jego noga puchnie, do tego tworzą się na niej bolesne guzy. Żaden z lekarzy, u którego do tej pory szukał pomocy, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę mu dolega i jak można temu zaradzić. - Jeśli nie znajdę pomocy, to obetnę sobie nogę – mówił w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl. Nadzieją dla mężczyzny może być leczenie za granicą.
Pod koniec lutego ukazał się Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatycznych IPCC. Wskazano w nim, jak zmiana klimatu przekłada się na problemy, z którymi muszą mierzyć się ludzie i przyroda. O tym, co może grozić naszemu regionowi powiedziała fizyk atmosfery, dr Aleksandra Kardaś.
Ziemia obchodzi swój dzień co roku - 22 kwietnia. To dobra okazja, by zwrócić szczególną uwagę na kondycję naszej planety i problemy, z jakimi zmaga się na co dzień. Jak będą wyglądały obchody Dnia Ziemi w 2022 r., po dwóch latach pandemii? Jakie jest hasło przewodnie?
Sytuacji uczniów szkoły w Kobyłce przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Po ataku Rosji na Ukrainę wielu ludzi zostało zmuszonych opuścić swój kraj, miasto, dom. Maria i Halyna uciekły z Kijowa zabierając ze sobą dwie walizki, torbę z karmą i 28 transporterów z kotami. W ewakuacji pomogła im niewielka grupa kobiet z kilku krajów.
"Kolejny z elementów, żeby poszerzać inwigilację".
Jesienią ubiegłego roku na drodze między Jezioranami a Barczewem na Warmii sportowy mercedes prowadzony przez znanego łódzkiego adwokata zderzył się czołowo z audi, którym jechały dwie starsze kobiety. Obie zginęły na miejscu. Niedługo potem prawnik opublikował szokujące nagranie, w którym mówił, że "to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach". Bliscy ofiar od kilku miesięcy czekają na ustalenie, czy ponosi on winę za spowodowanie tragicznego wypadku. Jak przebiega śledztwo w tej sprawie? Przyjrzeli się jej reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Zbrojny atak Rosji na Ukrainę, bezpośrednie sąsiedztwo toczącej się wojny i masowe przybywanie na teren naszego kraju uchodźców powoduje, że wielu Polaków się boi. Nasze władze, wojsko, specjaliści, a nawet przedstawiciele innych państw i organizacji zapewniają, że Polska, jako kraj członkowski Unii Europejskiej i NATO, jest bezpieczna. Wiele osób sprawdza jednak teraz, kto poszedłby do wojska w razie wojny w 2022 roku. Wyjaśniamy.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje, że kontynuowana jest dezinformacyjna operacja wymierzona w pomoc udzielaną uchodźcom z Ukrainy. Polega ona na fałszywej narracji, a także wzbudzaniu niechęci, a nawet agresji.
Dlaczego została zamordowana? Podejrzany 19-letni mężczyzna usłyszał zarzut i trafił do aresztu.
Historię kobiety jako pierwsza przedstawiła amerykańska stacja CBS News.
Od ponad pół roku w Polsce obowiązują przepisy, które pozwalają wojsku przejąć prywatne samochody. W ostatnim czasie zostały one doprecyzowane i jeszcze zwiększyły uprawienia służb.
"Program Świadomej Donacji" - z założenia udział w nim jest bezpłatny. Niestety, to tylko teoria.
Aktorka dąży do zwiększania widoczności osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. Jak sama mówi, każdy zasługuje na miłość, a dzięki show TTV, część z uczestników do dziś cieszy się udanymi związkami.
W Polsce spadła dostępność kredytów, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Jest kilka czynników, które wpłynęły na trudną sytuację na rynku. Jednym z nich jest fakt, że w większości miast ceny mieszkań idą w górę. Są jednak takie miejsca, gdzie mieszkania nieco potaniały. Sprawdź, które to miasta.
Embla Bergli to tancerka pole dance, która zachwyciła swoim występem mieszkańców domu spokojnej starości. Seniorzy z zaciekawieniem obserwowali każdy ruch kobiety. Na koniec sami spróbowali swoich sił na rurze. Wideo stało się hitem sieci.
Halina Gniadek, Danuta Charkiewicz i Lucyna Zbucka powiedziały reporterom programu Uwaga TVN, jak wygląda wojna z perspektywy kilkuletniego malucha.
Wśród ofiar makabrycznych zbrodni, których rosyjscy żołnierze dokonali w Buczy, jest 16-letnia Karina Jerszowa. Przyjaciółka matki dziewczyny opublikowała w mediach społecznościowych poruszający apel.
Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, para uratowała Ukrainkę z kraju opanowanego przez wojnę.
Dlaczego kremlowska propaganda trafia na tak podatny grunt? Sprawie postanowili przyjrzeć się reporterzy programu "Uwaga TVN".
Resort rozwiewa wątpliwości.
Zobacz, jak można pomóc dziewczynce.
Piekarze alarmują i proszą o pomoc.
O tym, że miód jest zdrowy nie trzeba nikogo przekonywać - w końcu nie bez powodu stanowi podstawę domowych metod zwalczania chorób. Warunkiem skuteczności kuracji jest jednak jakość miodu. Reporterzy programu Uwaga! TVN postanowili sprawdzić autentyczność miodów sprzedawanych w Polsce. Próbki kilku z nich oddali do laboratorium. Wyniki mogą Was zaskoczyć.
Grzegorz Płonka przez lata uznawany był za dziecko autystyczne, które nie potrafi mówić. Tymczasem okazało, że przez błędną diagnozę chłopak przez 14 żył w ciszy i bezpowrotnie stracił szansę na edukację i rozwój. Jego niezwykłą historię postanowili przybliżyć twórcy filmu "Sonata".
Przez agresję Rosji na Ukrainę świat znów zaczął bać się atomu. Czy ponownie zagraża nam niebezpieczeństwo?
- Zawsze darzyłam go miłością - napisała o Deppie jego była żona.
Coraz więcej europejskich państw rezygnuje z ograniczeń i restrykcji w związku z pandemią COVID-19. To nie oznacza, że liczba zachorowań drastycznie się zmniejszyła.
Ołena Zełenska postanowiła opowiedzieć jak wyglądał jej poranek kiedy wybuchła wojna w Ukrainie. Obudził ją wybuch, choć nie wiedziała, że to odgłos bomby. Wtedy też ostatni raz widziała męża w koszuli. Zdradziła też, co sprawiło, że po raz pierwszy od wybuchu wojny rozpłakała się.
3-letni Kuba nie żyje. Rodzice dziecka zostali aresztowani i usłyszeli już zarzuty. Ojciec podejrzewany jest o celowe zrzucanie chłopca z rąk na podłogę, rzucanie nim o ścianę i uderzanie jego głową o szczebelki łóżka. Sygnały o tym, że w domu dzieje się źle, docierały m.in. do sądu rodzinnego. Reporterzy programu Uwaga! TVN próbowali ustalić, dlaczego w skuteczny sposób nie zabezpieczono interesów dziecka?