Rosyjska inwazja na Ukrainę sprawiła, że wielu Ukraińców musiało uciekać ze swojego kraju. Spora ich część znalazła bezpieczne schronienie w Polsce. Jedną z osób, które zaangażowały się w pomoc, jest pochodzący z Białorusi ksiądz Wiaczesław Barok. Dlaczego musiał opuścić swoją ojczyznę? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Członkowie Akademii Fonograficznej każdego roku wybierają artystów, którzy mogą poszczycić się nieprzeciętnymi osiągnięciami. Nominacje do Fryderyków wywołują niepowtarzalne emocje wśród twórców, ale nie pozostają też obojętne ich fanom. Wiadomo już, kto ma szansę sięgnąć po prestiżową statuetkę w wybranych kategoriach oraz kogo zobaczymy na scenie podczas uroczystej gali w Szczecinie.
Paweł Kiliański współtworzył z nami Dzień Dobry TVN. Pracował w gdańskiej redakcji. Niestety pod koniec marca został bestialsko zamordowany. Mimo że szybko ustalono podejrzanego, to nie udało się go zatrzymać. Dlaczego? Sprawie przyjrzał się reporter programu Uwaga TVN, Tomasz Patora. Miał też okazję porozmawiać z rodziną Pawła oraz jego partnerką.
Kobiety za wschodnią granicą przeżywają prawdziwy koszmar. Ciągle rośnie liczba gwałtów rosyjskich żołnierzy na Ukrainkach. Organizacje z całego świata pomagają w sprowadzeniu do ukraińskich szpitali antykoncepcji awaryjnej.
Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów wziął pod lupę restauracje w miejscowościach turystycznych oraz punkty gastronomiczne na stacjach paliw i dworcach. Wyniki kontroli są zatrważające. Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa UOKiK, goszcząc w Dzień Dobry TVN wyjaśniała, jak jesteśmy oszukiwani i jak możemy się przed tym bronić.
Paweł Kiliański, nasz redakcyjny kolega, zginął 27 marca. Do tej pory nie udało się aresztować sprawcy, ponieważ Kamil Ż., któremu postawiono zarzuty uciekł za granicę. Bez decyzji o tymczasowym aresztowaniu nie da się go ścigać poza terytorium Polski. Tomasz Patora w swoim reportażu bada, jak doszło do tego, że sprawca wyjechał, a najbliższe posiedzenie sądu zaplanowane jest na ponad miesiąc po zdarzeniu.
Zbliża się ostatni moment na wypracowanie porozumienia między Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Czy niebo nad polską będzie zamknięte?
Jak na późne ciąże reagują ludzie?
W kilku gminach w Polsce nie ma gazu. Czy to oznacza, że zacznie go brakować? Czy będzie jeszcze droższy?
Pracownicy Urzędów Skarbowych planują walczyć o swoje wynagrodzenia. W związku z tym będą przerywać pracę codziennie od 25 kwietnia. Jak będzie wyglądał strajk i do kiedy potrwa? Ministerstwo Finansów zapewnia, że reaguje na postulaty płacowe pracowników.
Zobacz, jak można pomóc dziewczynce.
"Gdyby nie reakcja ludzi, prawdopodobnie dalej żyłaby w brudzie i głodzie".
Najbliższy rok szkolny zapowiada duże zmiany w szkolnictwie. Minister edukacji przedstawił już konkretny plan. Wiadomo, jakie przedmioty pojawią się w planie lekcji.
Alkoholizm jednego członka rodziny uderza również w jego najbliższych.
Życie pod jednym dachem ze znanymi rodzicami określił jako gehennę.
W związku z zakręceniem gazu dla Polski wiele osób obawia się, że może zabraknąć różnego rodzaju paliw, w tym ropy. Obecne źródła tego surowca są dywersyfikowane i pozyskiwane nie tylko z Rosji. Jak wygląda sytuacja w Polsce i skąd pozyskiwane są benzyny? Czy jest się czego obawiać?
O podróżach kamperem marzy wielu Polaków. Bohater reportażu programu Uwaga TVN postanowił kupić takie auto. Niestety szybko okazało się, że nowy nabytek pozostawia wiele do życzenia. Jak nie dać się oszukać?
Z problemami kadrowymi borykają się sadownicy i rolnicy. Podkreślają, że od wybuchu wojny w Ukrainie brakuje rąk do pracy. Niestety zwiastuje to także podwyżki w sklepach oraz na targach.
W poniedziałek, 26 kwietnia mija dokładnie 36 lat od wybuchu reaktora w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Tego dnia warto obejrzeć dwie pozycje poświęcone wydarzeniu, które na zawsze zapisało się w dziejach ludzkości. Sprawdź, jakie to filmy i gdzie je zobaczyć online.
Fundacja "Kraina Zwierząt" daje schronienie ponad 50 zwierzętom. Los podopiecznych azylu stoi pod znakiem zapytania przez budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów.
O śmierci dr Zbigniewa Hałata poinformowali bliscy zmarłego na jego profilu na Twitterze. Początkowo wiele osób nie wierzyło w komunikat, pomimo że rodzina się pod nim podpisała. Lekarz uznawany był za guru antyszczepionkowców.
Ważą się losy najmłodszych pacjentów, którzy cierpią na choroby neurodegeneracyjne. Zadziałać może tylko leczenie eksperymentalne, które rodzice zmuszeni są opłacać sami. Za badania kliniczne musiałoby zapłacić Ministerstwo Zdrowia, ale od dawna nie ma na to pieniędzy.
Małgorzata Potocka to jedna z najlepszych i najbardziej cenionych polskich aktorek. Artystka od dwóch lat szefuje teatrowi w Radomiu. Mimo że śmiało można ją uznać za kobietę sukcesu, to jej droga zawodowa była pełna wzlotów i upadków. Podobnie było w życiu prywatnym. Co wyciągnęła z tych lekcji?
Podczas rosyjskiej inwazji giną nie tylko żołnierze, ale również cywile. Atakowane i niszczone są zarówno obiekty wojskowe, jak i budynki mieszkalne. W jednym z takich nalotów zginęły Waleria Głodan i jej 3-miesięczna córka. O tragedii za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował mąż kobiety.
Dariusz Wiaderek był więźniem Auschwitz-Birkenau i Neuengamme koło Hamburga. Jego syn Sławomir Wiaderek nie tak dawno otrzymał zdjęcia i dokumenty ojca. Jak wyglądało życie w niemieckim obozie koncentracyjnym?
Na antenie kanałów TVN Grupa Discovery i w mediach społecznościowych widzowie mogą zobaczyć trzy poruszające spoty w ramach nowej kampanii Playera i Fundacji ITAKA - "W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie". O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA oraz aktor, Piotr Głowacki.
Liczba przeciwników szczepień rośnie od wielu lat. Wraz z wybuchem pandemii COVID-19 jeszcze ich przybyło. Jacek Hugo – Bader, reporter, pisarz postanowił przyjrzeć się ludziom, którzy wspierają tzw. ruchy antyszczepionkowe. Tak powstała niezwykła książka "Strażnicy prawdy". O pracy nad nią autor opowiadał w Dzień Dobry TVVN.
W mediach społecznościowych rozpoczyna się właśnie kampania "DQ Plus" Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy. Do końca roku 14 drag queens będzie mówić o zagrożeniu HIV i profilaktyce zakażenia tym wirusem m.in. na Facebooku, Instagramie i TikToku. O szczegółach akcji w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Electroda, Zicola i doradca ds. HIV/AIDS z Fundacji Edukacji Społecznej, dr Rafał Król.