Uwaga na fałszywy węgiel. Policja ostrzega przed oszustami

węgiel
Oszuści sprzedali kobiecie podrabiany węgiel
Źródło: Gerhard Pettersson/EyeEm/Getty Images
Cały świat zmaga się z kryzysem energetycznym. W wielu miejscach zdobycie węgla, czy innego surowca nadającego się od ogrzewania domu, jest praktycznie niemożliwe. Niestety tę niełatwą sytuację wykorzystują oszuści. Mieszkanka Zawiercia zamiast zamówionego węgla otrzymała pomalowane na czarno kamienie. Sprawą już zajmuje się policja i prokuratura.

Kobiecie sprzedano fałszywy węgiel

Rosyjska inwazja na Ukrainę sprawiła, że wiele krajów - w tym Polska - zrezygnowało z kupowania rosyjskiego węgla. W konsekwencji surowca brakuje, a ten dostępny - niejednokrotnie jest kiepskiej jakości. Mimo że ta niełatwa sytuacja uderza w niemal każdego z nas, to nie brakuje osób, które próbują zarobić na kryzysie energetycznym.

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Najwyższa inflacja od 20 lat
Przed nami podwyżki cen prądu
Przed nami podwyżki cen prądu
Stopy w górę. Jak zmieni się twoja rata?
Stopy w górę. Jak zmieni się twoja rata?

Serwis Zawiercie112 podaje, że ofiarą oszustów padła jedna z mieszkanek miasta. Kobieta zamówiła węgiel. Pracownicy firmy dostarczyli i rozładowali surowiec. Jednak kiedy spadł deszcz, okazało się, zamiast węgla kupującej dostarczono pomalowane czarną farbą kamienie.

Sprawa fałszywego węgla trafiła do prokuratury

Miejscowa policja w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" potwierdziła, że takie zdarzenie faktycznie miało miejsce. - Rzeczywiście taka sprawa została zgłoszona do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu. Później materiał został przekazany policji - powiedział asp. Tomasz Graboś.

- Postępowanie zostało zarejestrowane. Więcej szczegółów będziemy mieć dopiero po przesłuchaniu świadka - powiedział policjant i dodał, że zostało ono zaplanowane na przyszły tydzień. Jednocześnie policja zaapelowała, aby zachować ostrożność przy kupowaniu węgla i przypominają, że nie brakuje oszustów, którzy chcą wykorzystać fakt, że surowca brakuje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Zawiercie112.pl, Dziennik Zachodni

Źródło zdjęcia głównego: Gerhard Pettersson/EyeEm/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości