ogrzewanie

    ogrzewanie

    Ponad połowa Polaków przegrzewa swoje mieszkania, utrzymując średnią temperaturę na poziomie 22 st. C i więcej - wynika z badania przeprowadzonego dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Jak wpływa to na nasze samopoczucie, domowy budżet i środowisko? Jaka temperatura jest optymalna? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Sylwię Majcher, edukatorkę ekologiczną.

    Początek zimy zwykle wiąże się z koniecznością ponoszenia większych kosztów za utrzymanie nieruchomości. Wydatki związane z ogrzewaniem mieszkania czy domu spędzają nam sen z powiek zwłaszcza w sytuacji, gdy gorące kaloryfery nie spełniają do końca swojej funkcji. Nawet najbardziej wydajna instalacja grzewcza nie zapewni nam poczucia komfortu w budynku, z którego ucieka ciepło. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym dr inż. Paweł Wiśniewski.

    W dalszym ciągu jedna trzecia Polaków ogrzewa swoje domy węglem. Według danych GUS najczęściej stosowane jest ogrzewanie z sieci – korzysta z niego 40 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest węgiel kamienny - 33 proc., a na trzecim - gaz ziemny. Jakie ogrzewanie opłaca się najbardziej?

    Przykładanie do ciała ciepłych termoforów rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, co pozytywnie wpływa na leczenie stanów zapalnych oraz zmniejsza ból. Mięśnie stają się mniej napięte, co daje przyjemne odczucie ukojenia i rozluźnienia. Zdarza się jednak, że termofory pękają. Jak się wtedy zachować i co zrobić, by tego uniknąć opowiedziały w Dzień Dobry TVN blogerka Katarzyna Harmony oraz fizjoterapeutka Dorota Chałubińska.