Wiosną i latem, w związku ze wzrostem temperatur, wielu z nas przestaje się martwić ogrzewaniem pomieszczeń. Zdarza się, że popełniamy błąd, który w przyszłości może okazać się bardzo kosztowny. Jak zatem postępować z ogrzewaniem poza sezonem grzewczym, żeby rachunki były niższe?
Montaż instalacji CO, czyli centralnego ogrzewania, to ważny krok, od którego będzie zależał przyszły komfort mieszkańców domu jednorodzinnego. Na rynku dostępne są kotły jedno- i dwufunkcyjne, a także z otwartą i zamkniętą komorą spalania. Rury mogą być zaś stalowe, miedziane lub z tworzyw sztucznych. Jak wybrać najlepszą opcję i stworzyć kosztorys prac?
Klienci jednej z firm zajmujących się sprzedażą pomp ciepła zostali bez nowoczesnego źródła ogrzewania, za to z kredytami. Wspólnicy spółki próbowali sprzedawać urządzenia za pośrednictwem innej firmy.
Budownictwo pasywne wymaga fachowej wiedzy i znajomości norm budowlanych. Jest to nowoczesny sposób budowy obiektów, które do ogrzania wykorzystują energię pasywną. Na czym polega budownictwo pasywne i z czego zbudować taki dom?
Nadeszły chłodne, zimowe dni. Choć dzieci cieszą się ze śniegu za oknem, nieco gorzej w tej temperaturze czują się nasze kwiaty. Jak pomóc im w sezonie grzewczym przetrwać trudny czas i co zrobić, aby nie zaburzyć ich naturalnego cyklu wzrostu?
Klaire de Lys od czterech lat nie ogrzewa swojego mieszkania. Dzięki temu może uniknąć wysokich rachunków, przy okazji zdobywając popularność w mediach społecznościowych. Brytyjka chętnie opowiada na TikToku o sposobach na przetrwanie sezonu jesienno-zimowego po kosztach. Czy jej porady mogą okazać się przydatne?
Pojęciem krzywej grzewczej posługujemy się wtedy, kiedy chcemy ustawić i utrzymać optymalną temperaturę powietrza w pomieszczeniach, które wyposażone są w systemy grzewcze z automatyczną regulacją – bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz.
W 2022 roku gałęziówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sierpniu Lasy Państwowe odnotowały o prawie połowę większą sprzedaż, niż w tym samym czasie w 2021 roku. Również grubsze drewno opałowe cieszy się dużym zainteresowaniem. Czym jest gałęziówka i jak można ją kupić?
W wielu miejscach zdobycie węgla, czy innego surowca nadającego się od ogrzewania domu, jest praktycznie niemożliwe. Niestety tę niełatwą sytuację wykorzystują oszuści.
Ewa Drzyzga pospieszyła do fanów z zabawną historią. Na profilu na Instagramie dziennikarki przeczytamy o jej rozmowie z hydraulikiem. W dobie rosnących cen, rady eksperta w sprawie ogrzewania mogą pomóc niejednej osobie.
Ruszył program Ciepłe Mieszkanie, dzięki któremu rodziny mogą dostać dofinansowanie na wymianę pieców, drzwi oraz okien. Dotyczy to nie tylko wymiany sprzętu w domach, ale także w budynkach wielorodzinnych. Kto będzie mógł ubiegać się o wymianę tzw. kopciucha?
Już wkrótce część Polaków będzie mogła skorzystać ze specjalnego dodatku węglowego. Rząd przychylił się do oczekiwań osób, które ogrzewają swoje domy w inny sposób i rozpoczął prace nad wsparciem tych gospodarstw domowych. Ile będzie można dostać?
Polska Grupa Górnicza (PGG) od sierpnia zmienia system sprzedaży węgla opałowego ze swoich kopalń. Ma to ułatwić sprzedaż oraz zagwarantować dostawy na czas przy jednoczesnym zachowaniu korzystnych cen.
Czas na złożenie deklaracji o sposobach ogrzewania domu, czyli do CEEB, minął 30 czerwca. Nie wszyscy jednak zdążyli dostarczyć odpowiednie dokumenty. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy da się uniknąć kary?
Na wysłanie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zostało już niewiele czasu. Niezłożenie jej może się wiązać nie tylko karami finansowymi, ale również z utrudnieniem w zakupie taniego opału. Na dopełnienie obowiązku zostało już tylko kilka godzin. Kiedy mija termin?
Program "Moje ciepło" to dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w domu jednorodzinnym. Kto może liczyć na takie wsparcie i na jakich zasadach? Ile pieniędzy można dostać?
Gazprom poinformował o wstrzymaniu od środy dostaw gazu do Polski - przekazało PGNiG. Spółki monitorują sytuację i są przygotowane na różne scenariusze.