ogrzewanie

  O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Krzysztof Lis prepper i współautor bloga Domowy Survival.

  Policjant wskazuje, kiedy powinna się nam zapalić czerwona lampka.

  W 2022 roku gałęziówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sierpniu Lasy Państwowe odnotowały o prawie połowę większą sprzedaż, niż w tym samym czasie w 2021 roku. Również grubsze drewno opałowe cieszy się dużym zainteresowaniem. Czym jest gałęziówka i jak można ją kupić?

  W wielu miejscach zdobycie węgla, czy innego surowca nadającego się od ogrzewania domu, jest praktycznie niemożliwe. Niestety tę niełatwą sytuację wykorzystują oszuści.

  Ewa Drzyzga pospieszyła do fanów z zabawną historią. Na profilu na Instagramie dziennikarki przeczytamy o jej rozmowie z hydraulikiem. W dobie rosnących cen, rady eksperta w sprawie ogrzewania mogą pomóc niejednej osobie.

  "Niektórzy mówili, że to jest pomysł wizjonerski".

  Owiń nią stopy, a zobaczysz efekty.

  Ruszył program Ciepłe Mieszkanie, dzięki któremu rodziny mogą dostać dofinansowanie na wymianę pieców, drzwi oraz okien. Dotyczy to nie tylko wymiany sprzętu w domach, ale także w budynkach wielorodzinnych. Kto będzie mógł ubiegać się o wymianę tzw. kopciucha?

  Już wkrótce część Polaków będzie mogła skorzystać ze specjalnego dodatku węglowego. Rząd przychylił się do oczekiwań osób, które ogrzewają swoje domy w inny sposób i rozpoczął prace nad wsparciem tych gospodarstw domowych. Ile będzie można dostać?

  Polska Grupa Górnicza (PGG) od sierpnia zmienia system sprzedaży węgla opałowego ze swoich kopalń. Ma to ułatwić sprzedaż oraz zagwarantować dostawy na czas przy jednoczesnym zachowaniu korzystnych cen. 

  Sprawdź, jak złożyć wniosek.

  Czas na złożenie deklaracji o sposobach ogrzewania domu, czyli do CEEB, minął 30 czerwca. Nie wszyscy jednak zdążyli dostarczyć odpowiednie dokumenty. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy da się uniknąć kary?

  Na wysłanie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zostało już niewiele czasu. Niezłożenie jej może się wiązać nie tylko karami finansowymi, ale również z utrudnieniem w zakupie taniego opału. Na dopełnienie obowiązku zostało już tylko kilka godzin. Kiedy mija termin?

  Program "Moje ciepło" to dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w domu jednorodzinnym. Kto może liczyć na takie wsparcie i na jakich zasadach? Ile pieniędzy można dostać?

  Gazprom poinformował o wstrzymaniu od środy dostaw gazu do Polski - przekazało PGNiG. Spółki monitorują sytuację i są przygotowane na różne scenariusze.

  Mirosława Sochaczewska ma 75 lat. W jej mieszkaniu jest tak zimno, że zmuszona jest spać w czapce, pod dwiema kołdrami. Kobieta jest jedną z ostatnich mieszkanek kamienicy, która wymaga remontu. Lokatorka uważa, że właściciel budynku próbuje się jej pozbyć. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".

  Jak podaje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego do bazy spłynęło już blisko 4,2 miliona deklaracji. Oznacza to, że obserwowane jest "duże przyspieszenie" w kwestii składanych dokumentów. Osoby, które nie dostarczą dokumentów w terminie muszą się liczyć z grzywną. Do kiedy złożyć deklarację do CEEB? Jakie są kary za jej brak?

  Ponad połowa Polaków przegrzewa swoje mieszkania, utrzymując średnią temperaturę na poziomie 22 st. C i więcej - wynika z badania przeprowadzonego dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Jak wpływa to na nasze samopoczucie, domowy budżet i środowisko? Jaka temperatura jest optymalna? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Sylwię Majcher, edukatorkę ekologiczną.

  Koszmar Janiny i Jana Migasów zaczął się od urwanej rury, odprowadzającej spaliny od pieca gazowego. Z tego powodu seniorzy od dwóch lat pozbawieni są ogrzewania i dostępu do ciepłej wody. Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za niesprawne urządzenie. Sprawie przyjrzeli się dziennikarze programu "Uwaga! TVN".

  Początek zimy zwykle wiąże się z koniecznością ponoszenia większych kosztów za utrzymanie nieruchomości. Wydatki związane z ogrzewaniem mieszkania czy domu spędzają nam sen z powiek zwłaszcza w sytuacji, gdy gorące kaloryfery nie spełniają do końca swojej funkcji. Nawet najbardziej wydajna instalacja grzewcza nie zapewni nam poczucia komfortu w budynku, z którego ucieka ciepło. W Dzień Dobry TVN przekonywał o tym dr inż. Paweł Wiśniewski.

  W dalszym ciągu jedna trzecia Polaków ogrzewa swoje domy węglem. Według danych GUS najczęściej stosowane jest ogrzewanie z sieci – korzysta z niego 40 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest węgiel kamienny - 33 proc., a na trzecim - gaz ziemny. Jakie ogrzewanie opłaca się najbardziej?

  4 proste zasady dla niższych rachunków.

  Nagłe załamanie pogody spowodowało, że wiele osób marznie we własnym mieszkaniu i zastanawia się, kiedy zacznie się sezon grzewczy? Spokojnie, dziś ten termin nie oznacza tego samego, co kiedyś. Dostarczenie ciepła może więc odbyć się przed ustalonym terminem.

  6 tysięcy za ogrzewanie. Niemożliwe? Niestety możliwe. Mieszkańcy bloku spółdzielczego w Łodzi dostali bardzo wysokie rachunki za ciepło. Jaka jest tego przyczyna i co można zrobić w tej sytuacji?

  Przykładanie do ciała ciepłych termoforów rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, co pozytywnie wpływa na leczenie stanów zapalnych oraz zmniejsza ból. Mięśnie stają się mniej napięte, co daje przyjemne odczucie ukojenia i rozluźnienia. Zdarza się jednak, że termofory pękają. Jak się wtedy zachować i co zrobić, by tego uniknąć opowiedziały w Dzień Dobry TVN blogerka Katarzyna Harmony oraz fizjoterapeutka Dorota Chałubińska.

  Idzie zima, a wraz z nią niskie temperatury. Chcemy, żeby w domach było ciepło, szczególnie, że spędzamy w nich ostatnio bardzo dużo czasu. Jonatan Kilczewski, architekt, opowiedział nam o ciekawych sposobach na ogrzanie wnętrz.

  Za oknem ciemno, a do tego pogoda nie zachęca do spacerów. W Dzień Dobry TVN Konrad Koterba zaprezentował gadżety, które ułatwią nam przetrwać jesienno-zimową chandrę.

  Dobrze dobrany system ogrzewania domu to niezwykle istotna inwestycja. Wybierając rodzaj instalacji grzewczej, warto rozważyć ogrzewanie nadmuchowe. Zależnie od naszych preferencji i nakładu finansowego może być ono realizowane przy wykorzystaniu kominka lub pieca gazowego.