Niedługo minie rok od śmierci Izabeli z Pszczyny, która zgłosiła się do szpitala w 22. tygodniu ciąży. Po trwającym rok śledztwie prokuratura postawiła trzem lekarzom zarzuty.
Dzień po śmierci matki, Elżbiety II, król Karol III wrócił do Londynu, żeby wypełniać obowiązki. Zanim udał się do swojej nowej rezydencji, wysiadł z królewskiego samochodu i podszedł do zebranego na miejscu tłumu.
Jej nietuzinkowe poczucie humoru, memiczne zdjęcia i absolutnie wyjątkowe wystąpienia w najbardziej zaskakujących rolach pozostaną, tak jak ona, niezapomniane.
Nie ma wątpliwości, że śmierć królowej to potężny cios dla Brytyjczyków. Dla wielu z nich Elżbieta II była jedynym monarchą, jakiego znali. Od 70. lat nie zmieniały się wzory banknotów, monet czy znaczków pocztowych - na wszystkich widniał wizerunek królowej. Kiedy pojawi się na nich postać jej następcy?
Marta Szwonder urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na normalne funkcjonowanie. Jej rodzice nie poddali się i postanowili zawalczyć o normalne życie córki. 34-latka przeszła wiele operacji, ale niestety zmaga się z ogromnym bólem. Z powodu powikłań po zabiegu, młoda kobieta przestała chodzić, grozi jej paraliż, a nawet śmierć. Można jej jednak pomóc. Zapraszamy na reportaż programu Uwaga TVN.
Informacja o śmierci królowej Elżbiety II z pewnością zmieni na zawsze nie tylko Zjednoczone Królestwo, ale też cały świat. I choć trudno przyjąć do wiadomości tę tragiczną wiadomość, działania, które nastąpią bezpośrednio po nim są od wielu lat ściśle zaplanowane. Jak będzie przebiegała operacja "London Bridge"?
Projekt ustawy o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej zakłada obowiązkowe instalowanie w smartfonach dwóch rządowych aplikacji. Do czego mają służyć?
Reporterzy programu Uwaga! TVN postanowili sprawdzić, czy i dlaczego profesor Marian Zembala otrzymał przed śmiercią ultimatum od pracowników szpitala i dlaczego jego syn, również kardiochirurg, został zwolniony z pracy. Co na to pracownicy szpitala?
Międzynarodowe media żyją "grobem wampirzycy" z Polski, który odkryto w niewielkiej wsi pod Toruniem. Naukowcy zastanawiają się, w jakich okolicznościach zginęła oraz kim była kobieta.
Śmierć Mariana Zembali, wybitnego kardiochirurga, wstrząsnęła całą Polską. Agnieszka Madejska, dziennikarka Uwagi! TVN, stara się ustalić, dlaczego profesor targnął się na swoje życie. Czy nagonka w pracy przyczyniła się do tej decyzji?
- Bóg tak chciał? Nie! U mojego męża to były konkretne działania innych osób. Psychicznie tego nie wytrzymał, nie wytrzymał tego ciężaru i tej nagonki – mówi reporterom programu Uwaga! TVN wdowa po prof. Marianie Zembali, który zmarł w marcu tego roku.
W Polsce powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w pozyskiwaniu rekompensat dla rodzin ofiar wypadków komunikacyjnych. Reporterzy "Superwizjera" sprawdzili, na jak dużą skalę dochodzi do takiego precedensu i jak on się odbywa. O kulisach w Dzień Dobry TVN opowiedział Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny redakcji.
11-letnia Oliwka trafiła na oddział pediatryczny, ponieważ szkolna pielęgniarka nie mogła zatamować jej krwotoku z nosa. W szpitalu czuła się już dobrze. Kiedy siostra i mama przyjechały po dziewczynkę, zastały ją reanimowaną.
W ostatnich dniach trwają żywe dyskusje na temat potencjalnej abdykacji papieża Franciszka. Jednocześnie nie słabną głosy krytyki dotyczące jego podejścia do wojny w Ukrainie. O to, czy głowa Kościoła katolickiego faktycznie przejdzie na emeryturę, zapytaliśmy Tomasza Terlikowskiego - publicystę i dziennikarza.
W wyniku sankcji nałożonych na Rosję z powodu napaści na Ukrainę kraje Unii Europejskiej nie mogą już importować rosyjskiego węgla. Deficyt tego surowca sprawił, że jego ceny bardzo wzrosły. Aby ulżyć polskim gospodarstwom domowym, rząd wprowadził dodatek węglowy. Kto może się starać o to świadczenie? Do kiedy i w jakiej formie należy złożyć wniosek? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN adwokat Elizę Kunę.