Różne oblicza współczesnego handlu ludźmi. "Praca przymusowa przynosi corocznie 150 miliardów dolarów"

18 października – Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Źródło: Dzień Dobry TVN
18 października – Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
18 października – Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
Sprzedana do domu publicznego
Sprzedana do domu publicznego
Efekt Domina: Te dzieci nie mają żadnych praw!
Efekt Domina: Te dzieci nie mają żadnych praw!
18 października przypada Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Najczęstszym i jednocześnie słabo rozpoznanym celem jest wykorzystywanie ludzi w pracy. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Irena Dawid-Olczyk z Fundacji La Strada oraz muzycy: Bartek Caboń i Amadeusz Krebs.

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Handel ludźmi nie jest związany wyłącznie z porywaniem kobiet do domów publicznych. Jego częścią jest także praca przymusowa. - Przynosi ona corocznie 150 miliardów dolarów. To oznacza, że więcej jest pracy przymusowej niż zmuszania do pracy w seksbiznesie. Tylko seksbiznes jest efektowniejszy. Dlatego w naszej kampanii "Galeria Anty Modern Slavery" skupiliśmy się na podniesieniu świadomości o tym, że praca przymusowa istnieje. I ona istnieje tu i teraz w Polsce, ale też w stosunku do Polaków za granicą - tłumaczyła Irena Dawid-Olczyk z Fundacji La Strada.

Premiera teledysku "Nie mam dobrych wiadomości"

Kampania "Galeria Anty Modern Slavery" składa się z elementów artystycznych. Jednym z nich jest premiera teledysku utworu "Nie mam dobrych wiadomości" Vienia, Łysonżi oraz zespołu Cukier: Bartka Cabonia i Ameka Krebsa.

- Artysta to ktoś, kto z rzeczy jednostronnie negatywnych potrafi zrobić coś pozytywnego. Tutaj refren tej piosenki "Nie mam dobrych wiadomości" to jest naprawdę tekst, który słyszymy codziennie. W momencie, kiedy staje się piosenką, no to mamy nadzieję, że staje się czymś, co może być fajniejsze niż sama zła wiadomość - tłumaczył Bartek Caboń

- Poza tym muzyka wpływa też trochę na inne emocje niż inne środki przekazu. Tutaj też emocjonalną stronę chcieliśmy pobudzić wśród ogółu społeczeństwa - dodał Amadeusz Krebs.

Jak to możliwe, że w XXI wieku utrzymuje się handel ludźmi? Jak pomaga fundacja La Strada? Jakie są pozostałe elementy kampanii? Odpowiedzi na te pytania w rozmowie ze studia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości