Z problemami kadrowymi borykają się sadownicy i rolnicy. Podkreślają, że od wybuchu wojny w Ukrainie brakuje rąk do pracy. Niestety zwiastuje to także podwyżki w sklepach oraz na targach.
W poniedziałek, 26 kwietnia mija dokładnie 36 lat od wybuchu reaktora w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Tego dnia warto obejrzeć dwie pozycje poświęcone wydarzeniu, które na zawsze zapisało się w dziejach ludzkości. Sprawdź, jakie to filmy i gdzie je zobaczyć online.
Fundacja "Kraina Zwierząt" daje schronienie ponad 50 zwierzętom. Los podopiecznych azylu stoi pod znakiem zapytania przez budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów.
O śmierci dr Zbigniewa Hałata poinformowali bliscy zmarłego na jego profilu na Twitterze. Początkowo wiele osób nie wierzyło w komunikat, pomimo że rodzina się pod nim podpisała. Lekarz uznawany był za guru antyszczepionkowców.
Ważą się losy najmłodszych pacjentów, którzy cierpią na choroby neurodegeneracyjne. Zadziałać może tylko leczenie eksperymentalne, które rodzice zmuszeni są opłacać sami. Za badania kliniczne musiałoby zapłacić Ministerstwo Zdrowia, ale od dawna nie ma na to pieniędzy.
Małgorzata Potocka to jedna z najlepszych i najbardziej cenionych polskich aktorek. Artystka od dwóch lat szefuje teatrowi w Radomiu. Mimo że śmiało można ją uznać za kobietę sukcesu, to jej droga zawodowa była pełna wzlotów i upadków. Podobnie było w życiu prywatnym. Co wyciągnęła z tych lekcji?
Podczas rosyjskiej inwazji giną nie tylko żołnierze, ale również cywile. Atakowane i niszczone są zarówno obiekty wojskowe, jak i budynki mieszkalne. W jednym z takich nalotów zginęły Waleria Głodan i jej 3-miesięczna córka. O tragedii za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował mąż kobiety.
Dariusz Wiaderek był więźniem Auschwitz-Birkenau i Neuengamme koło Hamburga. Jego syn Sławomir Wiaderek nie tak dawno otrzymał zdjęcia i dokumenty ojca. Jak wyglądało życie w niemieckim obozie koncentracyjnym?
Na antenie kanałów TVN Grupa Discovery i w mediach społecznościowych widzowie mogą zobaczyć trzy poruszające spoty w ramach nowej kampanii Playera i Fundacji ITAKA - "W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie". O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA oraz aktor, Piotr Głowacki.
Liczba przeciwników szczepień rośnie od wielu lat. Wraz z wybuchem pandemii COVID-19 jeszcze ich przybyło. Jacek Hugo – Bader, reporter, pisarz postanowił przyjrzeć się ludziom, którzy wspierają tzw. ruchy antyszczepionkowe. Tak powstała niezwykła książka "Strażnicy prawdy". O pracy nad nią autor opowiadał w Dzień Dobry TVVN.
W mediach społecznościowych rozpoczyna się właśnie kampania "DQ Plus" Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy. Do końca roku 14 drag queens będzie mówić o zagrożeniu HIV i profilaktyce zakażenia tym wirusem m.in. na Facebooku, Instagramie i TikToku. O szczegółach akcji w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Electroda, Zicola i doradca ds. HIV/AIDS z Fundacji Edukacji Społecznej, dr Rafał Król.
"Ogromne ilości lotów będą odwołane".
Pan Paweł Kitlas ma poważne problemy ze zdrowiem. Jego noga puchnie, do tego tworzą się na niej bolesne guzy. Żaden z lekarzy, u którego do tej pory szukał pomocy, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę mu dolega i jak można temu zaradzić. - Jeśli nie znajdę pomocy, to obetnę sobie nogę – mówił w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl. Nadzieją dla mężczyzny może być leczenie za granicą.
Pod koniec lutego ukazał się Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatycznych IPCC. Wskazano w nim, jak zmiana klimatu przekłada się na problemy, z którymi muszą mierzyć się ludzie i przyroda. O tym, co może grozić naszemu regionowi powiedziała fizyk atmosfery, dr Aleksandra Kardaś.
Ziemia obchodzi swój dzień co roku - 22 kwietnia. To dobra okazja, by zwrócić szczególną uwagę na kondycję naszej planety i problemy, z jakimi zmaga się na co dzień. Jak będą wyglądały obchody Dnia Ziemi w 2022 r., po dwóch latach pandemii? Jakie jest hasło przewodnie?
Sytuacji uczniów szkoły w Kobyłce przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Po ataku Rosji na Ukrainę wielu ludzi zostało zmuszonych opuścić swój kraj, miasto, dom. Maria i Halyna uciekły z Kijowa zabierając ze sobą dwie walizki, torbę z karmą i 28 transporterów z kotami. W ewakuacji pomogła im niewielka grupa kobiet z kilku krajów.
"Kolejny z elementów, żeby poszerzać inwigilację".
Jesienią ubiegłego roku na drodze między Jezioranami a Barczewem na Warmii sportowy mercedes prowadzony przez znanego łódzkiego adwokata zderzył się czołowo z audi, którym jechały dwie starsze kobiety. Obie zginęły na miejscu. Niedługo potem prawnik opublikował szokujące nagranie, w którym mówił, że "to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach". Bliscy ofiar od kilku miesięcy czekają na ustalenie, czy ponosi on winę za spowodowanie tragicznego wypadku. Jak przebiega śledztwo w tej sprawie? Przyjrzeli się jej reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Zbrojny atak Rosji na Ukrainę, bezpośrednie sąsiedztwo toczącej się wojny i masowe przybywanie na teren naszego kraju uchodźców powoduje, że wielu Polaków się boi. Nasze władze, wojsko, specjaliści, a nawet przedstawiciele innych państw i organizacji zapewniają, że Polska, jako kraj członkowski Unii Europejskiej i NATO, jest bezpieczna. Wiele osób sprawdza jednak teraz, kto poszedłby do wojska w razie wojny w 2022 roku. Wyjaśniamy.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje, że kontynuowana jest dezinformacyjna operacja wymierzona w pomoc udzielaną uchodźcom z Ukrainy. Polega ona na fałszywej narracji, a także wzbudzaniu niechęci, a nawet agresji.
Dlaczego została zamordowana? Podejrzany 19-letni mężczyzna usłyszał zarzut i trafił do aresztu.
Historię kobiety jako pierwsza przedstawiła amerykańska stacja CBS News.
Od ponad pół roku w Polsce obowiązują przepisy, które pozwalają wojsku przejąć prywatne samochody. W ostatnim czasie zostały one doprecyzowane i jeszcze zwiększyły uprawienia służb.
"Program Świadomej Donacji" - z założenia udział w nim jest bezpłatny. Niestety, to tylko teoria.
Aktorka dąży do zwiększania widoczności osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. Jak sama mówi, każdy zasługuje na miłość, a dzięki show TTV, część z uczestników do dziś cieszy się udanymi związkami.
W Polsce spadła dostępność kredytów, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Jest kilka czynników, które wpłynęły na trudną sytuację na rynku. Jednym z nich jest fakt, że w większości miast ceny mieszkań idą w górę. Są jednak takie miejsca, gdzie mieszkania nieco potaniały. Sprawdź, które to miasta.
Embla Bergli to tancerka pole dance, która zachwyciła swoim występem mieszkańców domu spokojnej starości. Seniorzy z zaciekawieniem obserwowali każdy ruch kobiety. Na koniec sami spróbowali swoich sił na rurze. Wideo stało się hitem sieci.
Halina Gniadek, Danuta Charkiewicz i Lucyna Zbucka powiedziały reporterom programu Uwaga TVN, jak wygląda wojna z perspektywy kilkuletniego malucha.
Wśród ofiar makabrycznych zbrodni, których rosyjscy żołnierze dokonali w Buczy, jest 16-letnia Karina Jerszowa. Przyjaciółka matki dziewczyny opublikowała w mediach społecznościowych poruszający apel.