Zabawy oczepinowe, których goście nie znoszą. Dwie z nich powinny trafić na czarną listę weselną

Oczepiny
Zabawy oczepinowe, których goście nie znoszą. Dwie z nich powinny trafić na czarną listę weselną
Źródło: Holly Harris/Getty Images
Wesele trwa w najlepsze, wszyscy świetnie się bawią, aż tu nagle DJ ogłasza oczepiny. Parkiet pustoszeje momentalnie, a większość gości nagle czuje silną potrzebę sprawdzenia, czy nie zostawili czegoś w aucie, przewietrzenia się czy skorzystania z toalety. Atrakcje, które zazwyczaj po północy mają zachęcić gości do dalszej zabawy, stają się dla wielu powodem, żeby ją jak najszybciej skończyć.

Pomysły na oczepiny nie zmieniają się od lat. Zabawy wymyślone w latach 80. i 90. ubiegłego wieku wciąż pojawiają się na wielu weselach. Problem polega na tym, że czasy się zmieniają, a wraz z nimi - nasze gusta i upodobania. To, co 30 lat temu bawiło naszych dziadków i rodziców, wzbudza w nas, w najlepszym wypadku, politowanie, choć znacznie częściej - zażenowanie.

Zabawy oczepinowe, które nie sprawdzają się na weselu

Z jakiegoś powodu ktoś kiedyś uznał, że zabawy z podtekstem seksualnym będą fantastycznym pomysłem - baloniki, które trzeba przebić siadając na partnerze, taniec na gazecie, czy przenoszenie monet umieszczonych między zaciśniętymi udami... To tylko niektóre z atrakcji, które pojawiają się na polskich weselach.

Lato

Kiedy planować urlop
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Front blond - trend lata 2022
Front blond - trend lata 2022
Zadbaj o swoje stopy na lato
Zadbaj o swoje stopy na lato
Makijaż na lato
Makijaż na lato

Wiele osób unika też chyba najpopularniejszej zabawy oczepinowej - łapania muchy i welonu, a potem - łączenia na siłę w "parę" obcych sobie osób. Dobrze, jeśli to łączenie kończy się na wspólnym tańcu, często jednak wodzirej namawia do przekroczenia granic, co trudno zaakceptować.

Kolejnym punktem spornym jest zbieranie pieniędzy na wózek - goście są zażenowani, czują się nagabywani, uważają, że taka zabawa to wymuszanie pieniędzy.

Nie brakuje też konkursów, które kręcą się wokół picia alkoholu. Na czas, na ilość - takie "zabawy" są nie tylko żenujące, ale także niebezpieczne - wiadomo, jak się skończy błyskawiczne wlanie w siebie dużej ilości wódki.

Dwie zabawy szczególnie nie przypadają gościom do gustu. Pierwsza, to przekładanie jajka przez nogawkę spodni partnera. Bardzo dwuznaczne zadanie, zwłaszcza, gdy jajko znajduje się w okolicach rozporka, niekoniecznie bawi gości zebranych na weselu. Taka zabawa może też mieć swoje konsekwencje w postaci brudnego garnituru.

Druga zabawa, która powinna znaleźć się na "czarnej liście", to picie na czas i bieganie dookoła szczotki. Taka rozrywka prowadzi wyłącznie do upicia gościa do nieprzytomności i tym samym ośmieszenia go w oczach tych, którzy do alkoholu podchodzą trochę mniej entuzjastycznie.

Wodzireje mają jeden scenariusz wesela

Na szczęście wiele młodych par jest już na tyle świadomych, żeby nie popełniać takich błędów. Problemem staje się często wodzirej - przekonanie go do własnej listy utworów czy innego pomysłu na oczepiny, niekiedy okazuje się sporym wyzwaniem. Niestety nie każdy z nich daje się namówić do zmiany utartych schematów, które realizuje co tydzień od wielu lat, ale trzeba próbować.

Zobacz wideo: Wianek, czyli modna głowa panny młodej

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Holly Harris/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?