Ślub i wesele

Ślub i wesele za 2 tys. złotych? Jedna para udowodniła, że to możliwe

Ślub i wesele

Autor:
Sabina
Zięba
Źródło:
kobieta.onet.pl
Linda Raymond/Getty ImagesOrganizacja ślubu i wesela za niewielkie pieniądze

Zawarcie związku małżeńskiego to ważne wydarzenie dla zakochanych, które wymaga zazwyczaj sporych wydatków. Para z Kalifornii pokazała jednak, że można zorganizować wyjątkowy ślub za niewielkie pieniądze. Ich uroczystością zainteresowały się światowe media.

Tania organizacja wesela

Zazwyczaj organizacja ślubu i wesela trwa miesiącami. Para młoda stara się załatwić salę weselną, menu, fotografa, a także zespół albo DJ-a. Na całą uroczystość trzeba wydać dużo pieniędzy, dlatego też niektórzy zakochani rezygnują z wszelkich atrakcji i ograniczają się tylko do najważniejszych rzeczy.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Podobnie zrobili Kiara i Joel Brokenbrough z Kalifornii. Pobrali się pod gołym niebem, na wzgórzu niedaleko autostrady Angeles Crest. Nie występowali o pozwolenie na ślub w tym miejscu, dlatego też koszty były zerowe. Zapłacili jedynie za łuk, pod którym przysięgali sobie miłość, a także krzesełka dla gości. Po ślubie nie wykosztowali się również na przyjęcie weselne. Wspólnie udali się do klubu Misty's Lounge w Ontario, gdzie zaproszone osoby same płaciły za swoje drinki.

- Czy to był ślub moich marzeń? Nie. Czy najlepiej wykorzystałam dostępne rozwiązania? O tak. Nie zaciągnęłam długów, ani nie pracowałam po godzinach po to, żeby zaoszczędzić na opłacenie nieznajomych osób, które nic nie wiedzą o naszym związku, tylko po to, aby zjadły i wypiły za nasze pieniądze. Nie próbowaliśmy nikomu zaimponować, ale czcić Boga. I wierzę, że to jest istota ceremonii ślubnej – ty, twój partner, świadkowie i Bóg - zdradziła Kiara Brokenbrough na Instagramie.

Suknia ślubna za 200 zł

Historia pary została nagłośniona m.in. przez regionalną telewizję KABC-TV w Los Angeles, a także przez "Good Morning America". Panna młoda w wywiadzie wyznała, że z partnerem nie mieli założenia, by zmieścić się do 500 dolarów ok. 2 tys. zł), ale zależało im na jak najmniejszych kosztach. Dużo oszczędzili dzięki pomocy gości, którzy podarowali im kwiaty, ciasta, a także pomogli w przygotowaniu tortu. Kiara Brokenbrough postanowiła także nie wydawać majątku na sukienkę. Choć była w kilku salonach ślubnych, zdecydowała się na białą kreację maxi z jednej z popularnych sieciówek. Kosztowała ona 47 dolarów, czyli około 200 złotych.

- Nie chciałam wydawać pieniędzy na sukienkę, którą założyłabym najprawdopodobniej raz na kilka godzin i która by się zabrudziła ze względu na to, że mieliśmy ceremonię na świeżym powietrzu - dodała panna młoda.

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło: kobieta.onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Linda Raymond/Getty Images

Pozostałe wiadomości