Bill i Melinda Gates podjęli decyzję o rozstaniu. Czy to będzie najdroższy rozwód w historii?

Dzień Dobry TVN
Bill i Melinda Gates postanowili się rozwieść. Para podjęła decyzję o zakończeniu trwającego 27 lat małżeństwa. Czy to będzie najdroższy rozwód w historii? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marcinem Wroną, dziennikarzem Faktów TVN.

Bill i Melinda Gates rozwodzą się

Kilka dni temu światowe media obiegła informacja, że współzałożyciel Microsoftu Bill Gates i jego żona Melinda podjęli decyzję o rozwodzie. - Małżonkowie na swoich kontach w mediach społecznościowych zamieścili identyczne oświadczenia. Wynika z niego, że para miała już problemy, pracowała nad swoim związkiem, długo się zastanawiała i w końcu podjęła decyzję o zakończeniu małżeństwa - mówił w rozmowie z Pauliną Krupińską i Damianem Michałowskim Marcin Wrona, dziennikarz Faktów TVN.

Czy będzie to najdroższy rozwód w historii? Ile jest wart majątek Billa Gatesa? - Według różnych źródeł Bill Gates jest wart od 130 mld do 146 mld. Magazyn "Business Insider" wyliczył, że gdyby Bill Gates dziennie rozdawał milion dolarów mógłby to robić przez 400 lat! Ale to nie koniec. Gates jest tak bogaty, że co sekundę zarabia ponad 11 tysięcy złotych - mówił Marcin Wrona.

Bill i Melinda Gates - jak się poznali?

Para poznała się w 1987 roku. Bill Gates był już wtedy współzałożycielem Microsoftu, Melinda natomiast pracowała jako menedżer. Ich związek rozpoczął się od pewnej kolacji, gdzie posadzono ich obok siebie. Małżeństwem zostali w 1994 roku. Wspólnie wychowali trójkę dzieci.

Mimo że para postanowiła zakończyć swój związek, to dalej będą ze sobą współpracować. Małżeństwo założyło bowiem fundację, które pomaga najbardziej potrzebującym. W minionym roku bardzo zaangażowali się w walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Ile pieniędzy może dostać żona Billa Gatesa? Czy małżeństwo miało podpisaną intercyzę? Dowiecie się z tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na Player.pl.

Zobacz także:

Agnieszka Kaczorowska ma za sobą życiowy kryzys. "Zaczęłam się obżerać, bo nie wiedziałam, co mam zrobić"

Stygmatyzacja społeczna we współczesnym świecie – jak z nią walczyć?

Anna Kalczyńska adoptowała dziewczynkę. "W ten sposób mogę nieco ulżyć w jej samotnym życiu"

Autor: Katarzyna Oleksik

podziel się:

Pozostałe wiadomości