małżeństwa

  małżeństwa

  "Odebrała mu to, co najważniejsze – prawa do dziecka".

  "Nie chcę ani mówić, ani słyszeć żadnych większych słów".

  Kryzys małżeński może przydarzyć się każdej parze, nawet tej, która wydaje się najbardziej dobrana. Kryzys równie dobrze może wystąpić po 5 latach, jak i po 20 latach małżeństwa. Jak przetrwać kryzys małżeński i czy w ogóle można z niego wyjść?

  Wiele kobiet decyduje się trwać w toksycznych relacjach, myśląc, że robią to dla dobra dziecka, które powinno wychowywać się w "pełnej" rodzinie z obojgiem rodziców. Czy rzeczywiście dorastanie w domu, w którym mama i tata nie okazują sobie miłości i czułości, a jedynie kłócą się, jest odpowiednim środowiskiem dla malucha?

  Nowy Jork został szóstym stanem w kraju, który zakał zawierania związków małżeńskich przez osoby nieletnie. W większości problem dotyczył związków dziewcząt i dorosłych mężczyzn. Dopuszczalny wiek zawarcia związku małżeńskiego w wielu miejscach w USA jest bardzo niski.

  "Ślub od pierwszego wejrzenia" to program, który od początku wzbudzał sporo emocji nie tylko wśród uczestników, ale także widzów. Eksperyment, który miał na celu pomoc w odnalezieniu drugiej połówki, w wielu przypadkach zdał egzamin, a bohaterowie show odnaleźli swoje bratnie dusze. Komu się udało?

  Mówi się, że lata to tylko cyferki i wiek nie ma znaczenia dla trwałości związku. Do innych wniosków doszli jednak naukowcy z uniwersytetów w Atlancie i Singapurze. Zgodnie z ich badaniami różnica wieku między partnerami ma znaczenie i to ogromne. Które pary nie mają zatem szans na przetrwanie?

  Ostatni sezon programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" był wyjątkowo burzliwy. Widzowie przez kilka tygodni śledzili początki trzech małżeństw: Igi i Karola, Laury i Macieja oraz Izy i Kamila. Finalnie tylko ci ostatni zdecydowali się na kontynuowanie związku.

  Katarzyna Pakosińska i jej mąż, Irakli Basilashvili, to prawdziwa "Power Couple". Małżonkowie wygrali pierwszą edycję programu, w którym znani i lubiani zakochani stanęli do konkurencji o tytuł. Jak wygląda ich życie na co dzień?

  Kto przetrwał w "Ślubie od pierwszego wejrzenia"? - to pytanie zadają sobie wszyscy widzowie programie. Lada moment poznamy na nie odpowiedź. Wiemy, co wydarzy się w finałowym odcinku?

  Za chwilę wszystko stanie się jasne! Czas na finał "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Która z par da sobie szansę na stworzenie dojrzałej relacji?

  "I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci"- słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane w dniu ślubu mają ogromną wartość. Niestety w wielu przypadkach tracą swoją moc - relacje się psują, małżeństwa rozpadają. Są jednak takie pary, które wypowiedzianą deklarację traktują bardzo poważnie i trwają w związkach małżeńskich wiele lat.

  Bill i Melinda Gates postanowili się rozwieść. Para podjęła decyzję o zakończeniu trwającego 27 lat małżeństwa. Czy to będzie najdroższy rozwód w historii? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marcinem Wroną, dziennikarzem Faktów TVN.

  Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. Zamknięci w czterech ścianach inaczej spojrzeliśmy na swoich najbliższych i relacje, które z nimi budujemy. Niektóre więzi się wzmocniły, inne zostały zerwane. Jak wyglądają związki Polaków w czasie pandemii? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z prof. Zbigniewem Izdebskim, seksuologiem.

  "Ślub od pierwszego wejrzenia" powoli wchodzi w fazę decyzji. Uczestnicy programu już niebawem będą musieli określić swoje zamiary względem małżonków - rozwód czy może jednak próba lepszego poznania się i stworzenia relacji? Poprzednie edycje pokazały nam, że jest to jak najbardziej możliwe.

  Kolejny odcinek "Ślubu od pierwszego wejrzenia" to moment dla naszych par na złapanie chwili oddechu - wszyscy wrócili już ze swoich podróży poślubnych i rozpoczęli wspólne życie. Wszystkie pary spotkały się z ekspertami, żeby omówić ewentualne problemy, które pojawiły się w ich związkach.

  Przed uczestnikami programu "Ślub od pierwszego wejrzenia 5" prawdziwy sprawdzian związków. Po podróży poślubnej każdy musiał zdecydować, czy wróci do domu sam czy z małżonkiem. Kto postanowił wspólnie zamieszkać, a kto nie umie porozumieć się z partnerem?

  Co nowego u par 5. sezonu "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wiemy już, co ich łączy, a co dzieli. Laura i Maciej, Iga i Karol oraz Iza i Kamil byli w podróżach poślubnych, ale teraz czas na powrót do domu. Razem czy osobno? Sprawdź, co się wydarzy.

  Och, Karol - wzdychasz, widząc, jak bryluje na spotkaniu z Waszymi znajomymi. Czaruś dla innych kobiet, w których obecności ty nagle nikniesz. "Mój facet to bawidamek", "Jest strasznym flirciarzem, spędza godziny na telefonie, pisząc z koleżankami" - nie od jednej z was słyszeliśmy takie komentarze. O radę prosimy więc eksperta - jak poradzić sobie z bawidamkiem?

  Za czasów naszych rodziców trzydziestolatek powinien mieć ustabilizowane życie, skupione przede wszystkim na rodzinie. Świat poszedł jednak do przodu i styl życia młodych ludzi bardzo się zmienił. Ogromna grupa trzydziestolatków nie myśli o zakładaniu rodziny. Woli skupić się na karierze, samorozwoju i poznawaniu świata. Co o takim podejściu do życia myślą ich rodzice? Jak na życie swoich mam i ojców patrzą młodzi ludzie? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Gabi Drzewiecką i jej mamą oraz Mateuszem Banasiukiem i jego ojcem.

  Britni Church ma 32 lata i wraz ze swoim partnerem spodziewa się 12. dziecka. W mediach społecznościowych dzieli się migawkami ze szczęśliwego życia dużej rodziny. Choć przyznaje, że nie zawsze było tak kolorowo. W pierwszą ciążę zaszła w wieku 16 lat, a po rozwodzie została sama z szóstką dzieci. Wstydziła się tego, jednak teraz wielodzietność to jej powód do dumy.

  Stworzenie szczęśliwego związku nie jest takie proste. To ciężka praca, która wymaga równego zaangażowania obu stron. Zdaniem badaczy, znaczenie mogą mieć także uwarunkowania genetyczne. Jak zbudować szczęśliwy związek? Które kwestie najbardziej nas łączą, a które dzielą? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Marzeną Mawricz, psychoterapeutką par, Martą Lech-Maciejewską, blogerką oraz Szymonem Piotrem Warszawskim, aktorem.

  To opowieść o miłości, pasji i wsparciu. Pani Agnieszka i pan Wacław małżeństwem są od 65 lat. Podobnie długo wspólnie prowadzą rodzinną firmę. Oto ich niezwykła historia - przygotujcie chusteczki, bo moc wzruszeń gwarantowana.

  Statystyki pokazują, że co czwarte dziecko, które rodzi się w Polsce pochodzi ze związku pozamałżeńskiego. O czym to świadczy? Czy instytucja małżeństwa traci na wartości? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Robertem Zydelem, antropologiem kultury.

  Pandemia i przymusowe zamknięcie w domu bardzo mocno odbiły się na naszych relacjach z innymi ludźmi. Jedne statystyki pokazują, że coraz więcej osób składa wnioski rozwodowe lub o separację, a inne, że rodzina jest dla nas szczególnie ważna. Jaka jest prawda? Jakie skutki prawne pociąga za sobą rozwód, a jakie separacja? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Marcjanną Dębską, adwokatką rozwodową i mediatorką.

  Śluby humanistyczne to ceremonie, które w Polsce nie mają mocy prawnej. Sednem tego wydarzenia jest celebracja miłości i wypowiedzenie przysięgi swojej drugiej połówce w dowolnym miejscu na całym świecie. Do tego potrzebni są jednak mistrzowie ceremonii. Jak wygląda ich praca? O tym opowiedzieli nam Joanna Humerczyk, organizatorka ślubów humanistycznych oraz Hugon Czajkowski, mistrz ceremonii.

  26 lutego rusza 5. edycja programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". My postanowiliśmy wrócić na chwilę do przeszłości i sprawdzić, co słychać u uczestników poprzedniej edycji. Niedawno Agnieszka Łyczakowska i Wojciech Janik obchodzili drugą rocznicę małżeństwa. Jak zmieniło się ich życie i jaką mają receptę na udany związek?

  Szczęście w relacjach mamy zapisane w genach. Naukowcy z University of Arkansas są zdania, że o tym, czy nasz związek będzie udany czy też nie decyduje konkretna mutacja. Jak to możliwe?

  Rafał Cieszyński to bez wątpienia jeden z najbardziej przystojnych polskich aktorów. Widzowie podziwiają nie tylko jego talent, lecz także godną pozazdroszczenia sylwetkę. Aktor opublikował w sieci starą fotografię, na której prezentuje umięśniony tors. Na reakcję zachwyconych internautek nie trzeba było długo czekać.

  Pieniądze mogą być bardzo trudnym tematem, zwłaszcza w związku małżeńskim. Właśnie dlatego należy nauczyć się o nich rozmawiać. Swoimi radami podzielili się z nami psycholog Magdalena Chorzewka oraz małżeństwo blogerów - Modna Mama i Modny Tata.