Matura z języka angielskiego 2021. Arkusze i odpowiedzi

Matura z języka angielskiego, arkusz egzaminacyjny
Zero Creatives GmbH/Getty Images
Źródło: Westend61
Dziś trzeci dzień egzaminów maturalnych. Matura z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest trzecim, ostatnim już obowiązkowym egzaminem dla większości maturzystów. Egzamin zaczyna się o godzinie 9.00 i potrwa 120 minut.

Egzamin z języka obcego nowożytnego to jedna z obowiązkowych części matury w 2021 roku. Najczęściej wybieranym językiem obcym jest język angielski. Gdy tylko Centralna Komisja Egzaminacyjna podzieli się tegorocznymi arkuszami - zostaną tutaj opublikowane wraz z odpowiedziami. Dzięki temu uczniowie będą mogli sprawdzić, czy prawidłowo wybierali odpowiedzi w zadaniach zamkniętych

Matura 2021 - zasady

Zgodnie z obecnymi wytycznymi maturalnymi, każdy uczeń, który chce posiadać wykształcenie średnie, jest zobowiązany podejść do trzech obowiązkowych egzaminów. Zaczynając 4 maja maturzyści piszą kolejno egzaminy: z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego. Zdecydowanie najczęściej wybieranym językiem jest angielski. Aby zdać, należy osiągnąć co najmniej 30% poprawnych odpowiedzi.

W tym roku maturzyści nie mają obowiązkowych egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego. Maturalna sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Pozostałe, dodatkowe egzaminy to głównie te, które uczniowie sami zdecydowali się napisać. Często są niezbędne, aby móc dostać się na wymarzone studia.

Matura z języka angielskiego - arkusze i odpowiedzi

Kliknij poniżej i zobacz arkusz maturalny z języka anigielskiego.

angielski.pdf

Zobacz też:

Matura z matematyki 2021: Zobacz arkusz i odpowiedzi

Matura 2021 - sprawdź arkusze z języka polskiego

Gwiazdy bez matury. "Zdarza się jednak, że osoby ze świata rozrywki nie mają zbyt dużej wiedzy"

Zobacz video: „Nie było zbyt ciężko, ale nie było też zbyt łatwo”. Maturzyści zmierzyli się z matematyką na poziomie podstawowym

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Westend61

podziel się:

Pozostałe wiadomości