Centralna Komisja Egzaminacyjna

  Centralna Komisja Egzaminacyjna

  Egzaminy ósmoklasistów w 2021 r. rozpoczęły się we wtorek 25 maja. Trwały 3 dni i są obowiązkowe dla wszystkich uczniów kończących szkołę podstawową. Sprawdź, jakie obowiązywały zasady, kiedy są wyniki i terminy dodatkowe egzaminów kończących szkołę podstawową.

  Trwają egzaminy maturalne. 7 maja zaczęły się te, które nie są obowiązkowe i uczniowie sami decydują, czy chcą do nich podchodzić. Czwartego dnia matur ochotnicy zmierzyli się z językiem angielskim na poziomie rozszerzonym oraz z filozofią.

  Dziś trzeci dzień egzaminów maturalnych. Matura z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest trzecim, ostatnim już obowiązkowym egzaminem dla większości maturzystów. Egzamin zaczyna się o godzinie 9.00 i potrwa 120 minut.

  Zdałem czy nie zdałem? Maturzyści niebawem poznają wyniki egzaminów. W tym roku - w związku z pandemią koronawirusa - nie pisali ich w maju, ale w czerwcu. To, jak im poszło, będą mogli sprawdzić bez wychodzenia domu. Wyjaśniamy, jak to zrobić krok po kroku.

  Kinga Jasiewicz pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie za to, że - pomimo, jak twierdzi, dobrej odpowiedzi, dostała zero punktów. W wyniku tego zabrakło jej jednego punktu, aby dostać się na wymarzone studia. Dlaczego Kinga uważa, że ma rację? Co zrobi, jeśli przegra sprawę w sądzie? Jakie prawa ma maturzysta, który twierdzi, że został skrzywdzony przez oceniających? Czy bywało, że komisja egzaminacyjna, na skutek odwołania, zmieniała wynik egzaminu maturalnego? Dyskutowaliśmy o tym z Kingą Jasiewicz i dr Marcinem Smolikiem - dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, którzy gościli w Dzień Dobry TVN.