egzaminy maturalne

  egzaminy maturalne

  Dziś trzeci dzień egzaminów maturalnych. Matura z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest trzecim, ostatnim już obowiązkowym egzaminem dla większości maturzystów. Egzamin zaczyna się o godzinie 9.00 i potrwa 120 minut.

  Matura 2021 rozpoczęta. Przystąpiło do niej ponad 270 tysięcy absolwentów liceów i techników. Zmagania zaczęli od obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego.Sprawdź, jakie były tematy.

  Do 8 listopada w całej Polsce klasy IV-VIII i wszystkie w szkołach ponadpodstawowych będą się uczyły zdalnie. Zdaniem ministra edukacji, najbardziej poszkodowani z tego powodu są 8-klasiści, maturzyści i uczniowie szkół zawodowych, których czekają egzaminy. Dlatego resort planuje dostosować wymagania do sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa.

  Ponad 278 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników zasiadło do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Po jego napisaniu od razu zapewne będą chcieli sprawdzić, jak im poszło. Podpowiadamy, gdzie znaleźć w Internecie arkusze i poprawne odpowiedzi.

  W poniedziałek rozpoczynają się matury 2020. Do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpi w całej Polsce ponad 278 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Uczniowie mają przyjść do szkół o wiele wcześniej niż w zeszłych latach, wejdą na sale i z nich wyjdą w maseczkach, ale sam egzamin będą mogli pisać bez nich.

  Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczynają się już za trzy dni. O tym, jak opanować stres przed maturą rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z tegoroczną maturzystką Julią Wróblewską i psycholog Martą Żysko-Pałubą. Jakie rady dla maturzystów ma Julia? Z jakich przedmiotów będzie zdawała egzaminy? I gdzie wybiera się na studia? Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów! I, jak mówi Marcin Prokop, "bądźcie jak Tommy Lee Jones w Ściganym"! ;-)

  Instytutu Badań Edukacyjnych przeprowadził test, w którym sprawdził, jak weryfikowane są matury. Jak zmienia się wynik tego samego egzaminu w zależności od tego, kto go sprawdza i o jakiej porze? W przypadku jakiego przedmiotu zaobserwowano największą różnicę podczas sprawdzania? Czy egzaminy zewnętrzne są zatem bardziej obiektywne? Gościem Dzień Dobry TVN był dr Michał Sitek, wicedyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych ds. Badawczych.

  Dziś, egazaminem z języka polskiego, rozpoczynają się matury. Do matury w tym roku przystąpi ponad 300 tys. uczniów w całej Polsce. Dziennikarz Dzień Dobry TVN mateusz Hładki wybrał się do jendego z warszawskich liceów, by przypomnieć sobie swoje egzaminy maturalne. Jak będą wyglądały tegoroczne egzaminy? Czy będzie łatwiej, czy może trudniej niż w ubiegłym roku? Dlaczego tegoroczne matury są wyjątkowe? I czy maturzyści są zestresowani? I najważniejsze, czy założyli czerwoną bieliznę na szczęście? :-)

  Maciek Musiał to młody aktor, który dość często angażowany jest w różne projekty. Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się, czy ma on czas na przygotowywanie się do egzaminów maturalnych, które zdaje w tym roku. Oto odpowiedź.