Kiedy poprawki matur? Kto będzie mógł poprawiać i na jakich zasadach?

Osoba pisząca test
Kiedy poprawki matur? Kto będzie mógł poprawiać i na jakich zasadach?
Źródło: cometary/Getty Images
9 lipca opublikowane zostały wyniki matur 2024. Co w sytuacji, kiedy nie zdaliśmy matury? Czy można podejść do egzaminu poprawkowego? W serwisie Dzień Dobry TVN sprawdzamy, kiedy odbywają poprawki matur i kto może do nich przystąpić.

Dalsza część artykułu poniżej

DD_20230523_Matura_REP
Jak odwołać się od wyniku matury?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Matura 2024 - Kiedy poprawki?

Matury będzie można poprawiać, zgodnie z komunikatem CKE, w dniach 20-21 sierpnia 2024 roku. Osoby, które podejdą do matury w tym terminie, wyniki poznają 10 września 2024 roku. Co ważne, umożliwia on im jeszcze przystąpienie do rekrutacji na różnych uczelniach. Bez wątpienia warto więc zdecydować się na udział w maturach poprawkowych.

Matura 2024 - kto może poprawiać egzamin?

Do egzaminów poprawkowych mogą podejść wyłącznie ci maturzyści, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu obowiązkowego (język polski, język obcy nowożytny, matematyka) w części pisemnej lub ustnej. Osoby, które nie zdały więcej niż jednego przedmiotu, nie mogą poprawiać matury.

Aby zdać maturę 2024 trzeba było uzyskać z każdego egzaminu na poziomie podstawowym minimum 30 proc. punktów.

Matura 2024 - ilu uczniów nie zdało?

CKE podała, że w majowej sesji egzaminacyjnej zdało 84,1 proc. abiturientów szkół ponadpodstawowych. Prawo do poprawki przysługuje 10,4 proc. zdającym. 5,5 proc. nie zdało egzaminu.

Zatem w sierpniowym terminie zdawać maturę będą mogli jedynie ci, którzy nie zdali tylko jednego z obowiązkowych przedmiotów. Mają oni jeszcze trochę czasu na przygotowanie się. Trzymamy kciuki, by tym razem się udało.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: CKE

Źródło zdjęcia głównego: cometary/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości