Czy matura to naprawdę kluczowy egzamin? "Wyluzujmy trochę"

Matura 2024. Jakie tematy mogą się pojawić?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Matury czas start
Matury czas start
Najpierw natura, potem matura!
Najpierw natura, potem matura!
Małgorzata Ohme o maturalnym stresie
Małgorzata Ohme o maturalnym stresie
Jak poradzić sobie ze stresem przed maturą?
Jak poradzić sobie ze stresem przed maturą?
Maturalny stres
Maturalny stres
 Od 11 lat udowadniają, że nie ściągali na maturze
Od 11 lat udowadniają, że nie ściągali na maturze
Matura – stres nie tylko dla maturzystów
Matura – stres nie tylko dla maturzystów
Już za dzień matura - jak poradzić sobie ze stresem
Już za dzień matura - jak poradzić sobie ze stresem
7 maja w liceach oraz technikach rozpoczęły się matury. Jak uczniowie podchodzą do egzaminów? Czy bardzo się denerwują? Jak wiedzę swoich podopiecznych oceniają nauczyciele? O tym z abiturientami i pedagogami rozmawiał prowadzący Dzień Dobry TVN Krzysztof Skórzyński.

Matura 2024. Czy uczniowie czują się dobrze przygotowani?

Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie Krzysztof Maksymow nie ukrywa, że denerwuje się maturą. - Zawsze, jak przychodzą te paczki, widzę salę gimnastyczną udekorowaną, stoliki naszykowane, młodzi ludzie, którzy przychodzą, to już jest ten stres - wyznał pedagog w rozmowie z Krzysztofie Skórzyńskim. Jednocześnie zaapelował do rodziców, nauczycieli i przedstawicieli ministerstwa edukacji, aby nie straszyli uczniów maturą.

- Nie mówmy im od pierwszej klasy, że jest najważniejsza, wyluzujmy trochę - powiedział dyrektor podkreślając, że w razie niepowodzenia egzamin można za rok powtórzyć.

Tegoroczny maturzysta przyznał, że przestał się uczyć dopiero w niedzielę. Uważa, że jest dobrze przygotowany. - Tak naprawdę chyba najważniejsze jest, żeby podejść do tego z pewnością siebie - stwierdził.

Matura 2024 - jakie były tematy?

Niedługo po rozpoczęciu egzaminu maturalnego z języka polskiego do Internetu wyciekły tematy, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie. Pierwszy dotyczył buntu, a drugi relacji z drugą osobą, która kształtuje człowieka.

- Wspaniałe tematy, myślę, że bardzo aktualne. Od kilku lat obserwuję taki trend, który prowadzi nas w stronę relacji społecznych i to jest ewidentnie kulminacja tego trendu. Młodzież bardzo lubi takie tematy - zaznaczyła nauczycielka, z którą rozmawiał Krzysztof Skórzyński.

Jak ocenia szanse uczniów? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości