matura

    matura

    16 maja maturzyści podchodzą do egzaminu z chemii. Dlatego w Dzień Dobry TVN powróciliśmy do zdarzenia, które miało miejsce 11 lat temu. Wówczas kilkudziesięciu osobom zdającym w Ostrowcu Świętokrzyskim unieważniono maturę z rozszerzonej chemii. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Co się wydarzyło? Jak potoczyły się losy młodych ludzi? Na te pytania odpowiedział Paweł Osik, adwokat i pełnomocnik maturzystów.

    Matura z matematyki w 2022 roku odbyła się 5 maja. Matura na poziomie rozszerzonym 11 maja, we środę. W serwisie dziendobry.tvn.pl podajemy prognozowane poprawne odpowiedzi na pytania z matury z matematyki. Sprawdź, jak wyglądały arkusze z matury z matematyki w 2022 i jakie są poprawne odpowiedzi do zadań zamkniętych.

    Matura z polskiego podstawowego odbyła 4 maja. Rozszerzenie uczniowie pisali 10 maja. Oficjalne arkusze zostały już udostępnione. Znamy także tematy wypracowań z matury z polskiego 2022. Wkrótce pojawią się pierwsze nieoficjalne odpowiedzi oraz informacje, jak należało rozwiązać zadania otwarte. W serwisie Dzień Dobry TVN sprawdzimy również tematy tegorocznych rozprawek. 

    Marzena, Karolina i Michał postanowili na swoje studniówki przyjść ze swoimi drugimi połówkami. Przecież na tym polega młodość. Sęk w tym, że na szkolnych balach pojawili się w parach jednopłciowych. W rozmowie z Adamem Barabaszem zdradzili, jak na ich decyzję zareagowali nauczyciele, a Dominik Kuc z Rankingu Szkół LGBTQ+ powiedział, co robić, gdy szkoła odmawia przyjścia na studniówkę z partnerem tej samej płci.