Kolejne dni przynoszą nowe rekordy zakażeń koronawirusem. W związku z nasilającą się epidemią minister zdrowia zapowiedział politykę "zero tolerancji" dla nieprzestrzegania ograniczeń. Z obowiązku zakrywania ust i nosa mają być zwolnione osoby, które posiadają stosowne zaświadczenie lekarskie. Okazuje się jednak, że lekarze nie wystawiają takich dokumentów. Kto może nie nosić maseczki?
Przez lata wykorzystywał seksualnie córki własnych sióstr. 38-latek z Jeleniej Góry wciąż przebywa na wolności. Dziennikarze programu "Uwaga! TVN" podejrzewają, że ofiar mogło być więcej. Dlaczego sprawiedliwości jak dotąd nie stało się zadość?
W mediach pojawiła się informacja, że w Polsce pokazały się tarantule ukraińskie. Jak to możliwe, że znalazły się w naszym kraju? O scharakteryzowanie tego gatunku poprosiliśmy biologa z Centrum Nauki Kopernik. Zapytaliśmy go również, czy nasze rodzime pająki są groźne dla ludzi.
Dawid mógł zrobić karierę piłkarską. Mówi się nawet, że swego czasu Janczyk miał warunki, by stać się najlepszym napastnikiem w Europie. Na jego drodze do sukcesów stanął alkohol. Dziś mężczyzna ma 33 lata i chciałby wrócić do ukochanego sportu.
Pan Kazimierz od 40 lat sprzedaje balony na wrocławskim rynku i z tego żyje. Praca ta stanowi też dla niego formę terapii. Pewnego dnia spłonął samochód, w którym miał cały zapas towaru. Okazało się, że nie został sam. Poznajcie tę niezwykłą historię.
Z ogrodów Pałacu Kensington powitała nas Anna Senkara. Czym żyją Brytyjczycy i co słychać u rodziny królewskiej? Jak zwykle, dużo się dzieje. Zobaczcie materiał.
Jeszcze 12 lat temu frank był przepustką do lepszego świata we własnym, wymarzonym mieszkaniu. Niestety dla większości stał się koszmarem. Filip Chajzer przedstawił historie kobiet, które kredyt frankowy przypłaciły zdrowiem i problemami finansowymi. Jedna z nich wywalczyła w sądzie sprawiedliwość, a druga jeszcze na nią czeka. Natomiast w studiu gościliśmy radcę prawną, która podpowiedziała, jak nie pogrążyć się kredytem.
Wszyscy pamiętamy, jak pandemia nagle przerwała naukę w szkołach. Niektóre dzieci miały lekcje prowadzone zdalnie, inne dostawały jedynie zadania do zrobienia w domu. Z pewnością nauka nie odbywała się na równym poziomie, a teraz nauczyciele próbują zweryfikować poziom wiedzy uczniów z zeszłego semestru za pomocą sprawdzianów. Czy to dobry sposób? - zastanawiały się nad tym w naszym programie Justyna Suchecka, dziennikarka oraz Joanna Lisiewicz, mama 8-klasistki i polonistka.
Przez pandemię koronawirusa Europejska Rada Resuscytacji zmieniła zasady udzielania pierwszej pomocy. Wytyczne obowiązują osoby bez wykształcenia medycznego. Zobacz, co się zmieniło.
Blanka Lipińska i Baron tego lata byli jedną z najpopularniejszych par w show-biznesie. Informacje o rozstaniu Lipińska potwierdziła w oświadczeniu przesłanym redakcji magazynu "Gala".
Nie milknie echo prezydenckiej debaty w Stanach Zjednoczonych. Temat ten zszedł jednak na drugi plan za sprawą piątkowej informacji, że Donald Trump i jego żona Melania mają koronawirusa. Czy to może wpłynąć na kampanię i głos amerykańskich wyborców? Rozmawialiśmy o tym z Marcinem Wroną, korespondentem Faktów TVN.
W ciągu trzech ostatnich dni doszło do rekordowej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej zanotowano ich w Małopolsce i na Mazowszu. Sytuacja jest niepokojąca, jako że epidemia wyraźnie przyspieszyła. Coraz więcej szkół przechodzi więc na specjalny tryb nauczania. Czy nastolatki są bardziej podatne na roznoszenie wirusa? Porozmawialiśmy o tym z prof. Anną Boroń-Kaczmarską – specjalistką chorób zakaźnych.
Pandemia wciąż trwa, a szalejący koronawirus zaczyna docierać w coraz to dalsze zakamarki świata. W sobotę władze Wysp Salomona potwierdziły pierwszy przypadek COVID-19 u studenta, który wrócił z Filipin. Premier Manasseh Sogavare zabrał głos w sprawie.
Na skutek wybuchu pandemii opieka zdrowotna musiała zostać przeorganizowana. Technologie telemedyczne rozwijały się w Polsce powoli, jednak epidemia zdecydowanie przyspieszyła ten proces – teraz normą jest, że leczymy się na odległość. Za zmianami - jak wynika z badań - nie nadążyli niestety ani pacjenci, ani lekarze. Rozmawialiśmy o tym z dr. Łukaszem Jankowskim – prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.
Lu Dorini to 41-letnia brazylijska blogerka, u której zdiagnozowano rzadką chorobę, w wyniku której od dziecka żyje z ogromną zmianą na twarzy. Mimo 19 operacji ratujących życie i problemów zdrowotnych, kobieta nie traci optymizmu i uczy innych, jak pokochać siebie.
Próżno rozumieć to, co wydarzyło się we wtorkowy poranek w V Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. 16-letnia Kinga była wzorową uczennicą, z powodzeniem brała udział w konkursach wiedzy, a nawet starała się o stypendium naukowe. Mimo to coś pchnęło ją do zaatakowania nożem trzech koleżanek. Kilka dni wcześniej dziewczyna zamieszczała na portalach społecznościowych niepokojące wpisy. Dlaczego o swoich problemach uczniowie nie informują szkolnego psychologa? Rozmawialiśmy o tym z pedagog, Sylwią Anderson-Hanney.
Światowi eksperci zajmujący się opracowywaniem szczepionek przeciwko COVID-19 są zdania, że skuteczny preparat nie będzie dostępny dla ogółu społeczeństwa przed jesienią 2021 roku. Informacje te zostały opublikowane na łamach "Journal of General Internal Medicine".
Światowej sławy chirurg Derek McMinn przechował części ciała tysięcy pacjentów przez ponad 25 lat. Lekarz naruszył tym samym przepisy prawa i zasady etyki lekarskiej. O sprawie poinformował opinię publiczną brytyjski dziennik "The Independent".
12-latek dotkliwie pogryziony przez amstaffy zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Dlaczego psy atakują ludzi? Jak temu zapobiegać oraz jak interpretować zachowania zwierzęcia? Jaką postawę przyjąć, gdy chce nas zaatakować? Na te pytania odpowiedział w naszym programie behawiorysta Michał Dąbrowski.
Poznajcie małego bohatera z Rybnika. Pieniądze ze skarbonki chciał przeznaczyć na wakacje, jednak życie zweryfikowało jego plany. Chłopiec wydał swoje oszczędności, aby sfinansować operację dla bezdomnej kotki. Z tego 9-letniego chłopca może brać przykład każdy z nas.
Młoda kobieta z Oświęcimia dochodzi do siebie po operacji wycięcia guza jajnika ważącego ok. 30 kg, którego wymiary wynoszą 60 na 40 centymetrów. Nowotwór udało się wyciąć w całości. Kilkugodzinny zabieg przeprowadzono 29 września w oświęcimskim szpitalu. To drugi przypadek w Polsce w ostatnim czasie wycięcia tak ogromnej zmiany. Pierwszy opisywaliśmy kilka tygodni temu.
April i Phil Gardner są ze sobą od wczesnych lat młodzieńczych. Ich pierwsze dziecko przyszło na świat, gdy byli nastolatkami. Potem urodziła się kolejna dwójka maluchów, ale ich rodzice mieli apetyt na więcej. Niestety u kobiety zdiagnozowano zespół policystycznych jajników oraz endomitozę. Po trudnych doświadczeniach z poronieniami włącznie udało jej się donosić kolejną ciążę i urodziła czworaczki.
Koronawirus nie ustępuje. W ostatnim tygodniu liczba przypadków w Polsce diametralnie wzrosła. W związku z tym zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia – czy będą wystarczające? O tym rozmawialiśmy z drem Pawłem Grzesiowskim, ekspertem profilaktyki zakażeń.
Uczennica liceum ogólnokształcącego w Zielonej Górze zraniła nożem trzy nastolatki. Dziewczyny trafiły do szpitala, ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Agresywna 16-latka została zatrzymana. Przed atakiem miała zapowiadać w mediach społecznościowych, że "dziś w szkole będzie rzeźnia".
Wiele osób w związku z pandemią koronawirusa od marca wykonuje swoje zawodowe obowiązki z domu. Dlatego rząd zamierza uporządkować przepisy w tej sprawie. Związki zawodowe i pracodawcy mają przedstawić swoje propozycje dotyczące uregulowań w ciągu dwóch tygodni. Rząd chce, by nowe przepisy zaczęły obowiązywać w I kwartale 2021 r. Na czym będą polegać zmiany?
Ostatnie dane GUS nie napawają optymizmem i pokazują skalę kryzysu demograficznego. W ciągu ostatniego roku w Polsce urodziło się jedynie 365,5 tys. dzieci. „To najmniej od 15 lat” zaznaczył ekonomista Rafał Mundry.
Nazywa się Magawa i otrzymał złoty medal za ratujące życie męstwo i oddanie na służbie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest... olbrzymim szczurem afrykańskim. Brytyjska organizacja dobroczynna PDSA nagrodziła go za wykrywanie min i niewybuchów w Kambodży. Co odważny gryzoń dostanie oprócz medalu?
Przeprowadzka miała być dla tej rodziny początkiem nowego życia. Ucieczka od hałaśliwych, imprezujących sąsiadów w spokojne, ciche miejsce. Wszystko wydawało się piękne do momentu, w którym dziecko pary nie zaczęło przeszkadzać sąsiadom. Z tego powodu pewnego dnia otrzymali anonimowy list od jednego z nich. Myśleli, że to list powitalny, lecz po jego przeczytaniu, byli zdruzgotani.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprezentował dane na temat bonu turystycznego i jego wykorzystania w te wakacje. Ile z nich aktywowano, a ile wykorzystano?
Pochodzący z Wielkiej Brytanii Tony Williams po śmierci żony nie miał nikogo, z kim mógłby porozmawiać. Postanowił jednak walczyć z samotnością i znaleźć przyjaciela. O jego ogłoszeniu, odzewie, z jakim się spotkał i samotności miała okazję porozmawiać z nim Anna Senkara.