Koronawirus nie ustępuje. W ostatnim tygodniu liczba przypadków w Polsce diametralnie wzrosła. W związku z tym zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia – czy będą wystarczające? O tym rozmawialiśmy z drem Pawłem Grzesiowskim, ekspertem profilaktyki zakażeń.
Uczennica liceum ogólnokształcącego w Zielonej Górze zraniła nożem trzy nastolatki. Dziewczyny trafiły do szpitala, ich życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Agresywna 16-latka została zatrzymana. Przed atakiem miała zapowiadać w mediach społecznościowych, że "dziś w szkole będzie rzeźnia".
Wiele osób w związku z pandemią koronawirusa od marca wykonuje swoje zawodowe obowiązki z domu. Dlatego rząd zamierza uporządkować przepisy w tej sprawie. Związki zawodowe i pracodawcy mają przedstawić swoje propozycje dotyczące uregulowań w ciągu dwóch tygodni. Rząd chce, by nowe przepisy zaczęły obowiązywać w I kwartale 2021 r. Na czym będą polegać zmiany?
Ostatnie dane GUS nie napawają optymizmem i pokazują skalę kryzysu demograficznego. W ciągu ostatniego roku w Polsce urodziło się jedynie 365,5 tys. dzieci. „To najmniej od 15 lat” zaznaczył ekonomista Rafał Mundry.
Nazywa się Magawa i otrzymał złoty medal za ratujące życie męstwo i oddanie na służbie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest... olbrzymim szczurem afrykańskim. Brytyjska organizacja dobroczynna PDSA nagrodziła go za wykrywanie min i niewybuchów w Kambodży. Co odważny gryzoń dostanie oprócz medalu?
Przeprowadzka miała być dla tej rodziny początkiem nowego życia. Ucieczka od hałaśliwych, imprezujących sąsiadów w spokojne, ciche miejsce. Wszystko wydawało się piękne do momentu, w którym dziecko pary nie zaczęło przeszkadzać sąsiadom. Z tego powodu pewnego dnia otrzymali anonimowy list od jednego z nich. Myśleli, że to list powitalny, lecz po jego przeczytaniu, byli zdruzgotani.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprezentował dane na temat bonu turystycznego i jego wykorzystania w te wakacje. Ile z nich aktywowano, a ile wykorzystano?
Pochodzący z Wielkiej Brytanii Tony Williams po śmierci żony nie miał nikogo, z kim mógłby porozmawiać. Postanowił jednak walczyć z samotnością i znaleźć przyjaciela. O jego ogłoszeniu, odzewie, z jakim się spotkał i samotności miała okazję porozmawiać z nim Anna Senkara.
Wydaje nam się, że w dobie tabloidów, portali plotkarskich i paparazzi na światło dzienne wyciągane są skandale i szczegóły życia celebrytów czy osób oskarżonych w głośnych procesach. Okazuje się, że przed laty prasa i opinia publiczna były wcale nie mniej żądne sensacji. Dlatego chętnie relacjonowano sprawy sądowe – także obyczajowe. O kilku z nich opowiedziała nam Helena Kowalik, dziennikarka i pisarka.
O tragedii, do której doszło 4 stycznia ubiegłego roku w Koszalinie, przez kilka dni informowały media na całym świecie. Rodzice nastolatek, które zginęły w escape roomie przez półtora roku żyli z nadzieją na wyjaśnienie sprawy przez organy ścigania. Nadzieję jednak stracili. Teraz przerywają milczenie, a na jaw wychodzą nieznane dotąd fakty. Czy nastolatki można było uratować?
Do łask oszustów wraca metoda "na biednego milionera". Najczęściej przestępcy szukają swoich ofiar w okolicy placówek bankowych, punktów poboru opłat lub lombardów. Na czym polega ten proceder i jak się przed nim chronić?
Ze smutkiem i przerażeniem obserwujemy rozwody znanych osób. Kiedy tylko informacje o nich trafiają do przestrzeni publicznej, tworzy się mały armagedon. Jak tego uniknąć i rozstać się z klasą? Jak rozwodzą się Polacy? O tym porozmawialiśmy z prawniczką, Joanną Hetman-Krajewską.
Pandemia koronawirusa wpływa na wiele dziedzin naszego życia. Okazuje się, że koronawirus zmieni także tegoroczne świąteczne wizyty duszpasterskie. Wytyczne w tej sprawie wydała katowicka kuria. Jak będzie wyglądać kolęda według nowych zasad?
Ogromny zegar, który odlicza czas do katastrofy klimatycznej, pojawił się w Nowym Jorku. Do zera zostało jeszcze ponad 7 lat. Wtedy średnia globalna temperatura nieodwracalnie wzrośnie o 1,5 st. C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej i rozpocznie się tzw. klimatyczny efekt domina. Co może się wydarzyć, jeśli ludzie nie zmienią swojego działania? O tym mówiła Katarzyna Karpa-Świderek, rzecznik prasowy WWF.
Osoby, które przebywają na przymusowej kwarantannie, mają prawo do zasiłku chorobowego. Podstawą do wypłacenia świadczenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego. Zobacz, co zrobić, żeby je uzyskać.
Wielu pacjentom szpital pomógł, ale zwracamy uwagę na to, że mogło dojść do eksperymentu - tak o poznańskiej placówce mówił w TVN24 Łukasz Cieśla z "Superwizjera". Jaki nielegalny proceder dziennikarze zdemaskowali w reportażu?
To się nazywa dobre geny. Eloise Holland ma 18 miesięcy i urodziła się w angielskiej rodzinie z okolic Blackpool. Dziewczynka jest przedstawicielką piątego żyjącego pokolenia. Tym samym jej babcia ma 37 lat, a prababcia - 53.
Na co brytyjski rodzic jest w stanie skazać dziecko, żeby mogło zrobić karierę? Odpowiedź może naprawdę zaskoczyć. Gdy dziennikarz Alex Renton opublikował w "The Observer" artykuł o tym, jak był krzywdzony w szkole z internatem, otrzymał setki listów z podobnymi historiami. Stały się one punktem wyjścia do powstania książki - "Jak wytresować lorda". O trudnych chwilach, które przeżył w dzieciństwie opowiedział reporterce Dzień Dobry TVN, Annie Senkarze.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie, posiadającym skuteczny lek "neutralizujący wirusa". Tak twierdzi spółka Biomed Lublin. Firma zakończyła właśnie produkcję pierwszej serii leku z osocza ozdrowieńców, przeznaczonego do niekomercyjnych badań klinicznych. Kiedy produkt opracowany przez naukowców może trafić na rynek? O tym porozmawialiśmy z prof. Krzysztofem Pyrciem, wirusologiem z Małopolskiego Centrum Technologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Minimum 8 lat, a nawet dożywocie, grozi 37-latkowi, który zaatakował pracowników jednego ze sklepów w Radomiu. Mężczyzna pobił ekspedientkę, tylko dlatego, że nie sprzedała mu papierosów po zamknięciu kasy.
Arkadiusz Filip choruje od dziecka. Odkąd skończył 16. rok życia, wydawane jest mu orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. ZUS jednak stwierdził, że jest on zdolny do pracy. Sprawie przyjrzeli się reporterzy Uwagi! TVN.
Rich Humpherys to sześciomiesięczny chłopiec, który - mimo że jeszcze nie chodzi - już jeździ na nartach wodnych. Wideo ukazujące poczynania dziecka stało się wiralem, a rodzice malucha muszą tłumaczyć się ze swojego postępowania.
Baksy nie ma prawa do swojej pracy zatytułowanej Flower Thrower" - tak zadecydował Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Powód? Artysta ukrywa swoją tożsamość. Zdaniem prawników, wszystkie jego prace są zagrożone komercyjnym wykorzystaniem.
Grzyb infekuje swoją ofiarę i rozwija się w jej ciele. Po śmierci wyrasta z jej głowy. Brzmi przerażająco? Taką historią jak z horroru podzieliły się Lasy Państwowe. Na dowód opublikowały fotografię okazu, który zamienia mrówki w zombi.
Josef Koeberl pobił rekord świata, przebywając w kapsule wypełnionej kostkami lodu. Wyczynu tego dokonał na rynku austriackiego miasteczka Melk. Jak mu się udało wytrzymać w takich warunkach przez ponad 150 minut? Czy kiedykolwiek się przeziębia? Z austriackim morsem rozmawiał reporter, Robert Stockinger. Natomiast ze studia połączyliśmy się z pediatrą, Ewą Miśko-Wąsowską, aby powiedziała o leczniczym działaniu niskich temperatur.
Instytut Pamięci Narodowej dokonał niesamowitego odkrycia. Z odnalezionych dokumentów wynika, że w Polsce w latach 60. przez ponad rok przebywał brytyjski agent o imieniu James Bond. Co robił w naszym kraju?
Barbara Kurdej-Szatan została drugi raz mamą. Mąż gwiazdy, Rafał Szatan poinformował właśnie w mediach społecznościowych, że aktorka urodziła. Pokazał także urocze zdjęcie malucha.
Prawie 1,3 mln zł zapłacono za fortepian Steinway należący do Władysława Szpilmana - jednego z najwybitniejszych polskich pianistów. Tym samym stał się najdrożej wylicytowanym instrumentem muzycznym na aukcji w naszym kraju. Pod młotek poszły również inne najcenniejsze osobiste pamiątki należące do artysty. Łączny obrót ponad 2,5 mln zł sprawia, że aukcja w Desa Unicum stała się rekordową licytacją memorabiliów w Polsce.
Rodzina spod Szydłowca przez przypadek dowiedziała się, że 30 lat wychowywała nie swoje dziecko. Gdy prawda wyszła na jaw, rodzice zaczęli szukać biologicznego syna. W ostatnim czasie w poszukiwaniach nastąpił przełom.
Od wielu miesięcy z zapartym tchem obserwujemy to, co się dzieje na Białorusi. Z oficjalnych informacji wynika, że do tej pory w wyniku protestów zmarło 5 osób, ponad 80 jest zaginionych, a 150 wyszło z więzienia w bardzo ciężkim stanie. Białorusini się nie poddają, a sprawy w swoje ręce wzięły przede wszystkim kobiety. O tym, jakie podjęły działania porozmawialiśmy z Janą Szostak, aktywistką i artystką z Białorusi.