Rząd poinformował, kiedy pierwsza partia szczepionek Johnson&Johnson trafi do Polski

szczepionka

Wiadomo już, kiedy szczepionki Johnson&Johnson pojawią się w Polsce. Poinformował o tym szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Datę dostawy pierwszej partii ustalono podczas rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z szefową KE, Ursulą von der Leyen.

Szczepionki Johnson&Johnson w Polsce

- Pierwsza partia 120 tys. szczepionek Johnson&Johnson ma trafić do Polski w połowie przyszłego tygodnia - poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk po czwartkowej rozmowie premiera Mateusza Morawieckiego z szefową KE Ursulą von der Leyen.
O rozmowie premier poinformował w czwartek (8.04) podczas wizyty w Skierniewicach. Podkreślił, że poruszy temat zwiększenia dostaw szczepionek do Polski.
- Od miesięcy premier Mateusz Morawiecki interweniuje w UE ws. przyspieszenia dostaw szczepionek do Polski. Dziś kolejna rozmowa premiera z przewodniczącą Ursulą von der Leyen. Pierwsza partia - 120 tys. szczepionek Johnson&Johnson ma trafić do Polski już w połowie przyszłego tygodnia, przed planowym wcześniej terminem – napisał szef KPRM w czwartek na Twitterze.

Szczepionki przeciw COVID-19

Preparat firmy Johnson&Johnson to czwarta szczepionka, która została zatwierdzona w UE, po preparatach firm: Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca.
Szczepionka jest już podawana w Stanach Zjednoczonych i RPA, ale została zatwierdzona również w Kanadzie.
Zobacz wideo: "Jesteśmy w stanie szczepić 9 tysięcy osób dziennie". Wrocław uruchomi punkt szczepień na stadionie miejskim
Zobacz także:
Autor: Kamila Glińska
Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Science Photo Library RF

Pozostałe wiadomości