Naukowcy od lat alarmują, że ocieplenie klimatu może być zagrożeniem dla ludzkości. Badacze z Marsylii przedstawili na to kolejny dowód. Ożywili bowiem wirusa sprzed prawie 50 tysięcy lat. Do tej pory znajdował się on w syberyjskiej zmarzlinie, ale na skutek wzrostu temperatur został wyeksponowany. Okazuje się, że takich wirusów, które nie są nam znane może być więcej.
Wymóg noszenia maseczki w placówkach medycznych miał obowiązywać do końca marca 2023 roku. Ponieważ jednak liczba nowych zakażeń na COVID-19 i inne wirusy obecnie jest wysoka, rząd postanowił przedłużyć to obostrzenie.
Mijają trzy lata, od kiedy cały świat na chwilę wstrzymał oddech. Na początku 2020 r. nie wiedzieliśmy, jakie konsekwencje będzie miała pandemia COVID-19. Do dziś wiele z nich pozostaje przedmiotem badań i obserwacji, jak chociażby wpływ lockdownu na dzieci.
Kraken to kolejny, ultra zakaźny podwariant koronawirusa SARS-CoV-2 Omikron. Najszybciej rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jakie są najczęściej odnotowywane objawy COVID-19 XBB.1.5 Kraken?
Oczekiwana długość życia w naszym kraju spadła względem poprzedzającego pandemię 2019 roku - do takich wniosków doszli autorzy ostatniego raportu "Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania". W których województwach koronawirus zebrał największe żniwa? Gdzie w Polsce żyje się najdłużej, a gdzie najkrócej?
Adam Zdrójkowski był współwłaścicielem baru "Rykowisko", który znajdował się w centrum Warszawy. Niestety w wyniku pandemii lokal nie przetrwał, a gwiazdor stracił fortunę. Padły konkretne kwoty.
Od początku pandemii minęło już ponad 2,5 roku - przez ten czas sytuacja na rynku zdążyła się już ustabilizować i ludzie - przywyknąć do obostrzeń. Nie jest jednak dla nikogo tajemnicą, że kolejne obostrzenia mocno dały się we znaki przedsiębiorcom – niektórym tak bardzo, że musieli zamknąć swoje biznesy. Co robili Ci, którym udało się tego uniknąć?
Ostatnie lata, choć nic tego nie zapowiadało, wiele zmieniły w naszym życiu. W czasie pandemii ewoluowały nasze relacje, sposób, w jaki wykonujemy swoją pracę, przyzwyczajenia zakupowe i te związane z rozrywką. Dynamiczna transformacja, która zaszła w społeczeństwie siłą rzeczy wymusiła na właścicielach biznesów działania, które pomogły dostosować przedsiębiorstwa do sytuacji. Co konkretnie się zmieniło?
Nie da się ukryć, że minione dwa lata to ciężki czas dla wszystkich, którzy musieli dostosować się do wprowadzanych często z dnia na dzień obostrzeń. Właściciele firm podkreślają, że najtrudniejsza w całej sytuacji była niepewność i poczucie utraconej kontroli nad własnym życiem zawodowym. Co jednak robili, żeby przetrwać? Jakie rozwiązania wprowadzili do swoich biznesów?
Pasja – to często ona determinuje nasze życie i decyzje, które podejmujemy. I choć znane przysłowie mówi: „rób to, co kochasz, a nie przepracujesz nawet jednego dnia”, okoliczności nie zawsze są dla nas tak łaskawe. Bo co można zrobić, jeśli przez wybuch pandemii cała branża zostaje zamrożona?
Adam Duritz to lider Counting Crows, zepsołu, który w pierwszej połowie lat 90. był jednym z najbardziej cenionych na świecie. W 2004 r. grupa została nominowana do Oscara za piosenkę do "Shreka 2".
Wielu przedsiębiorców pandemia zastała w czasie rozkwitu ich biznesu. Niestety, obostrzenia i dynamiczna sytuacja dla jednych oznaczało w najlepszym przypadku zatrzymanie rozwoju i wielomiesięczną stagnację, dla innych – konieczność zamknięcia działalności i znalezienie nowej ścieżki zawodowej.
Od zdiagnozowania pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce mija właśnie dwa i pół roku. Nie da się ukryć, że dla większości z nas był to wymagający czas. Zmiany w pracy, w stylu życia – to wszystko często bardzo negatywnie odbijało się na naszej psychice. W szczególnie trudnej sytuacji zawodowej znaleźli się przedsiębiorcy, którzy często z dnia na dzień musieli zrewidować swoje podejście do biznesu i plany rozwoju firmy. Ci, którym się to udało dziś ze spokojem mogą patrzeć w przyszłość.
Według raportu ONZ, w związku z wybuchem pandemii COVID-19 aż 90% krajów odnotowało obniżenie oczekiwanej długości życia. Spadek zanotowano także w osiągnięciach z dziedziny edukacji i dobrobytu. Także w Polsce spadła oczekiwana długość życia. Ile obecnie wynosi?
W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie, które przedłuża obowiązujące aktualnie obostrzenia epidemiczne związane z COVID-19. Przypominamy, jak brzmią i do kiedy potrwają.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zbliża się termin składania wniosku o świadczenie postojowe. Komu przysługuje taki rodzaj wsparcia i na jakich zasadach? Co powinien zawierać wniosek?