pandemia

  pandemia

  Ostatnie dwa lata były w Polsce rekordowe pod względem zgonów. Teraz ten niechlubny trend zaczyna się zmieniać. Statystyki pokazują, że w kwietniu ten wskaźnik wrócił do poziomu sprzed pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2. W ocenie specjalistów ta poprawa wynika nie tylko z faktu, że udało się wyciszyć pandemię.

  Znika obowiązek zasłania nosa i ust w miejscach publicznych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował o poluzowaniu obostrzeń, tłumacząc to spadającą liczną zakażeń koronawirusem. Z maseczkami żegnamy się od poniedziałku 28 marca. Zmieniają się też zasady dotyczące kwarantanny i izolacji.

  Osoby, które zachorowały na COVID-19, często przechodziły go łagodnie, a w trudniejszych przypadkach odzyskiwały zdrowie po kilku tygodniach. Zdarzają się sytuacje, w których różnego typu konsekwencje utrzymują się znacznie dłużej. Czym jest tzw. long Covid i jakie są jego objawy?

  Od 1 marca poluzowane zostaną dotychczasowe obostrzenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczyć będą m.in. pracy zdalnej w urzędach. Informacje o nich przekazał premier Mateusz Morawiecki. Co z maseczkami?

  - Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II, u której w niedzielę zdiagnozowano COVID-19, wciąż doświadcza łagodnych objawów choroby - poinformował we wtorek Pałac Buckingham. Jaki jest stan zdrowia królowej? Co powiedział rzecznik?