Czujesz się zmęczona i niewyspana? Poznaj 5 prostych trików, dzięki którym będziesz wyglądać na wypoczętą

naturalny wygląd
Westend61/Getty Images
Źródło: Westend61
Oczywiście, najlepiej by było, gdybyśmy wszystkie mogły spać po 8h dziennie. Ale przyznajmy, rzadko kiedy taki scenariusz udaje nam się zrealizować. Budzimy się z opuchniętą twarzą i z workami pod oczami. Jeśli na samo niewyspanie trudno znaleźć cudowne remedium, o tyle na zmęczoną twarz i cerę - owszem. Oto kilka rad, jak w kilka sekund zapewnić sobie wypoczęty wygląd.

Rozświetlacz na zdrowy blask

Odrobina blasku przywróci Twojej twarzy pogodny wygląd. Możesz go użyć tradycyjnie, na kości policzkowe, ale nie zapomnij też o powiekach. Ten prosty trik "otworzy" twoje spojrzenie i sprawi, że oczy będą wydawały się na większe, a wzrok - żywszy. Uwaga, pamiętaj, by nie nakładać highlightera jak cieni, na całą powiekę, lecz tylko na jej środek. Błyszczące drobinki będą odbijać światło - fizyka zadziała cuda.

Korektor na zmęczone powieki

Korektor nakładasz na twarz, rysując nim trójkątne kształty na powiekach? Większość z nas tak robi, choć jest jeszcze inna, dająca zdecydowanie lepszy efekt technika. Dla uzyskania optycznego efektu "uniesionej twarzy" użyj korektora przy wewnętrznym kąciku oka, a także przy zewnętrznym (i pociągnij linię do góry). Dla uzyskania bardziej naturalnego rezultatu możesz wykończyć całość bronzerem nałożonym na kości policzkowe (a nie pod).

Lody dla ochłody

Myjesz twarz ciepłą wodą? Choć to zdecydowanie bardziej "szokujące" z rana, chłodne strugi mogą zadziałać pobudzająco. Dobrze wyrwą cię z objęć Orfeusza i odegnają śpiący nastrój i przy okazji przywrócą energię. Zimna woda lub masaż twarzy czymś chłodnym skutecznie przyśpiesza krążenie krwi. Ten prosty zabieg świetnie poradzi sobie z poranną opuchlizną.

Akupunktura dla dobrej energii

Uwrażliwi twarz na bodźce, pomoże pozbyć się napięcia i tym samym przywróci bardziej wypoczęty wygląd - tak działa akupunktura. Nie potrzebujesz do niej igieł, spokojnie - wystarczą twoje palce. Opuszkami naciskaj lekko na właściwe punkty na twarzy (na szczęście na Internecie łatwo znaleźć fachowe filmiki instruktażowe i poradniki z masażu czy z akupunktury twarzy). Przykłady? Masowanie okrężnymi ruchami kciuków brwi. Spróbuj - poczujesz różnicę.

Trochę różu dla zdrowia

Nasze babki i prababki bywały naprawdę pomysłowe - o ile swego czasu wyraźny makijaż nie był modny ani wskazany, o tyle śliczna, naturalna cera owszem. By uzyskać wypoczęty wygląd, kobiety stosowały m.in. "róż" z buraka. Dodawało to ich nieopalonym twarzom zdrowego kolorytu. I nie, nie zachęcamy Cię, byś teraz czym prędzej biegła po buraki. Chcemy tylko podkreślić, jak wielką różnicę potrafi zrobić dodanie odrobiny koloru na twarz. Wybierz róż pasujący do Twojej karnacji i nałóż jego małą ilość na policzki - to zapewni naturalny, wypoczęty efekt. I już!

Zobacz wideo: Jak odmłodzić skórę makijażem?

Zobacz też:

Dieta oczyszczająca organizm. Co jeść po świętach?

Aby być piękną, nie musisz robić wiele. "Jesteśmy zmęczeni sztucznie wykreowanymi ideałami"

Co zrobić z jedzeniem, które zostaje po Wielkanocy? Możemy oddać je do "jadłodzielni"

Autor: Ola Lipecka

Źródło: Glamour UK

Źródło zdjęcia głównego: Westend61

podziel się:

Pozostałe wiadomości