piękno

  piękno

  Ikona lat 80-tych? Lady Diana - odpowiadamy bez zająknięcia. "Królowa ludzkich serc" fascynowała nie tylko swoją osobowością i niebagatelnym stylem. Czy raczej, fascynuje, bo w 2021 r. jej imię wywołuje takie samo poruszenie, co w 1981 r., gdy wychodziła za mąż za Karola. Diana to już ikona - nas ciekawi, jakie miała podejście do pielęgnacji i urody. Co zrobić, aby poczuć się jak księżna?

  Oczywiście, najlepiej by było, gdybyśmy wszystkie mogły spać po 8h dziennie. Ale przyznajmy, rzadko kiedy taki scenariusz udaje nam się zrealizować. Budzimy się z opuchniętą twarzą i z workami pod oczami. Jeśli na samo niewyspanie trudno znaleźć cudowne remedium, o tyle na zmęczoną twarz i cerę - owszem. Oto kilka rad, jak w kilka sekund zapewnić sobie wypoczęty wygląd.

  Muszę Ci się do czegoś przyznać. Poranki zaczynam od Instagrama. Mózg i motywację karmię kawą, oczy i wyobraźnię estetycznymi zdjęciami. Mam zresztą wrażenie, że wirtualny Wielki Brat zna mnie lepiej niż ja sama. Okluzyjna banieczka spersonalizowanych dla mnie treści jest wyjątkowo szczelna. Przegryzając rogalika, zapadam się w świat pikselowych ideałów – idealnych mieszkań, śniadań jak z żurnala, perfekcyjnych sylwetek i ekstrawaganckich, a jednocześnie szykownych stylizacji. I nieskazitelnych twarzy. Edytoriale, kampanie, reklamy przewijają się przed moimi oczami. Sprzedają piękno godne Olimpu. Z ekranu telefonu patrzą na mnie niepodkrążone oczy, szepczą pełne usta, promienieją zdrowiem rumiane policzki. Nie muszę mówić, że rzeczywistość – gdy niewyspana spojrzę tego samego ranka w lustro – wcale tak nie wygląda.

  Kobiety często spotykają się z opiniami, że czegoś im "nie wypada". Teraz marka Nudyess wyszła naprzeciw takim stwierdzeniom. Do swojej kampanii zaangażowała modelki w różnym wieku i udowodniła, że wszystkie mogą wyglądać pięknie. O szczegółach tego wyjątkowego projektu w Dzień Dobry TVN opowiedziały współzałożycielka firmy, Agnieszka Sołoń oraz jedna z modelek, Lidia Popiel.

  "Jest magia. Jakby nie było magii, to bym zajęła się tworzeniem czegoś innego" - powiedziała projektantka dywanów Joanna Rusin. Razem z Agnieszką Czop tworzą jedne z najpiękniejszych w Polsce dywanów. Skąd czepią inspiracje? Jak wygląda proces tworzenia dywanu?

  Każdej wiosny jesteśmy bombardowani informacjami, że już czas wziąć się za siebie i zacząć przygotowania do sezonu plażowego. Czy taka presja wywierana jest jedynie na kobiety, czy Edyta Pazura, Katarzyna Cerekwicka i Katarzyna Piasecka poddają się jej? Czujecie potrzebę wiosennej zmiany?

  Katarzyna Piasecka: "Niezależnie od tego, jaki rozmiar nosimy, jak ładną mamy twarz, zawsze w środku, albo ktoś z zewnątrz jest nam w stanie wmówić, że coś jest nie tak. Praca "od środka" jest tak ważna. Polub siebie, to nie jest łatwe, ale polub bycie ze sobą, spójrz w lustro powiedz: 'ej jesteś w porzo zaczynasz dzień'". W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy dziś o wizerunku kobiety w mediach i na portalach społecznościowych oraz idącym za tym obowiązku bycia doskonałą i obsesyjnym dążeniu do perfekcji. Na kanapach gościliśmy: Davinę Reeves, byłą miss Nowego Jorku, Katarzynę Piasecką, artystkę kabaretową i Danutę Golec, psychologa i psychoterapeutkę.

  Naukowcy nazwali to "efektem brzydkiego przyjaciela". Polega na tym, że nasza atrakcyjność jest zmienna i zależy tła, czyli towarzystwa, w którym się pokazujemy. Filip Chajzer postanowił sprawdzić, czy ta reguła rzeczywiście działa i czy jest wykorzystywana podczas "wieczornych łowów".

  Francuskie kobiety słyną z nienagannego stylu i figury. Wyznają zasadę, że piękno nie wymaga pieniędzy. Jak pogodzić się z upływającym czasem i ze zmianami, jakie zachodzą w naszym ciele? Co czyni kobietę piękną? O tym, jak poczuć się lepiej ze sobą dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz rozmawiała z francuską pisarką Mireille Guiliano.

  Agnieszka Jastrzębska spotkała się z jurorką "You Can Dance" podczas sesji zdjęciowej. Ida do zdjęć pozowała w dziewczęcych sukienkach. Czy w takim wydaniu najbardziej podoba się swojemu mężowi? Jak wyglądała suknia ślubna jurorki? Czy ma jakiekolwiek kompleksy? I co to znaczy, że Ida uważa się za wyzwoloną kobietę, ale na swój sposób?

  Charlize Theron w filmie "Łowca i Królowa Lodu" ponownie wcieliła się w główną postać - Ravennę. Emily Blunt zagrała jej siostrę. Czy w prawdziwym życiu zdarza im się mówić do lustra? Film pokazuje, jak gonienie za pięknem może być szkodliwe. Poruszony temat jest obecnie bardzo aktualny. Jaki aktorki maja stosunek do piękna? Z Emily Blunt i Charlize Theron rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: zjawiskowa Charlize Theron o pięknie - tym wewnętrznym i zewnętrznym. Oprócz tego: wybitny pianista i przedsiębiorczy biznesmen - Stanisław Drzewiecki o swojej drugiej zawodowej pasji. A na koniec: Marcin Wyrostek o tym jak akordeonem podbić wielki świat. Bądźcie z nami o 8.30.

  Naturoterapeutka, ekspertka od pielęgnacji włosów dr Nigma Talib przekonuje, że nieodpowiednie nawyki żywieniowe to szybka droga do przedwczesnego starzenia się skóry. Swoją tezę opiera na dziesięcioletnich obserwacjach, podczas których przebadała tysiące osób. Spotkała się z nią Ula Chincz. Dr Talib powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN, co można odczytać z twarzy, z którymi celebrytkami współpracuje i co robi dla samej siebie. Pani doktor zdradziła również swój wiek.

  Coraz więcej Polek poddaje się zabiegom medycyny estetycznej. Które operacje plastyczne są najbardziej popularne? Jak wychowywać dziecko, by akceptowało swoje niedoskonałości? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: psycholog Dorota Minta, dziennikarka Ewa Wojciechowska i chirurg plastyczny Marek Szczyt.

  Jak zmieniał się ideał piękna na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat? Czy istnieją uniwersalne kanony piękna? O tym m.in: Karolina Korwin-Piotrowska, Piotr Zachara, Agustin Egurrola.

  W Chinach postępuje europeizacja. I to także w kwestach urody. Jaki jest kanon piękna w Chinach? Czy małe stopy to nadal w Chinach wyznacznik kobiecego piękna? Czy mężczyźni w Chinach też pragną poprawiać swoją urodę? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy podróżniczkę Elżbietę Dzikowską oraz restauratorkę i ambasadorkę chińskiej kultury w Polsce - Yajię Lin-Iwanejko.

  Wenezuela to prawdziwa fabryka miss. Wenezuelki zdobyły najwięcej tytułów w światowych konkursach piękności. Nad swoją urodą zaczynają pracować już od piętnastego roku życia. A co jeśli kobieta nie wygląda jak miss? Zawsze może to naprawić - w klinice plastycznej! Operacja biustu w Wenezueli, to jak zabieg u dentysty w Polsce. Wenezuelki najczęściej poprawiają sobie piersi i pośladki. A Ty poddałabyś się zabiegom, by wyglądać jak miss?

  Czy prawdą jest, że ładnym kobietom żyje się lepiej i łatwiej? - W Afryce absolutnym symbolem piękna jest to, że kobiety nie mają dwóch przednich zębów - mówi Beata Pawlikowska, która uważa, że uroda ma znaczenie pozorne. Dlaczego? A może dla niektórych kobiet uroda jest przekleństwem? Czy gościom Dzień Dobry TVN zdarzyło się wykorzystywać swoją atrakcyjność? Jak poradzić sobie ze stereotypem: "skoro ładna, to na pewno głupia"?

  Odpowiedź na to pytanie zna miesięcznik "Zwierciadło", który zorganizował akcję "Piękno w zdrowiu". Czy wystarczy tylko pokochać siebie? Czy trzeba zwracać uwagę na to, co się jada? Co robią, by być zdrowymi, Robert Sowa, Katarzyna Bosacka, Natalia Przybysz, Maciej Miecznikowski i Edyta Herbuś?