Liliana Olszewska miała niecałe dwa miesiące, gdy zmarła jej mama - Agata Mróz. Też zostanie siatkarką?

TVN24
TVN24
Agata Mróz-Olszewska 7 kwietnia 2021 roku obchodziłaby 39. urodziny. Śmierć siatkarki, która chorowała na białaczkę, wstrząsnęła całą Polską. Tuż przed przeszczepem szpiku urodziła córkę, Lilianę Olszewską. Czy nastolatka przypomina mamę i pokochała sport tak, jak jej mama?

Agata Mróz-Olszewska - poruszająca historia

Była wybitną siatkarką. W latach 2003–2006 reprezentowała Polskę ponad 130 razy. Wraz z drużyną dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy. W 2007 roku Agata Mróz wyszła za mąż za Jacka Olszewskiego i w tym samym roku, ze względu na zły stan zdrowia musiała przerwać prężnie rozwijającą się karierę sportową.

Kilkanaście miesięcy później, jadąc na kwalifikację do przeszczepu szpiku, okazało się, że jest w ciąży .

- Już miałam wyznaczony termin operacji - 22 listopada. Pojechałam wcześniej na kwalifikację do Katowic po to, tylko żeby powiedzieć: "Niestety, muszę to przesunąć, bo jestem w ciąży". Komisja lekarska zamarła. Nikt nie był na to przygotowany - wspominała siatkarka w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Agata Mróz-Olszewska urodziła córeczkę Lilianę

Jak można się domyślić - w przypadku siatkarki, prawdopodobieństwo niedonoszenia ciąży było większe niż u zdrowej kobiety. Agata Mróz-Olszewska nie poddała się. 4 kwietnia 2008 roku na świat przyszła jej ukochana córeczka. Liliana Olszewska jest wcześniakiem, urodziła się w siódmym miesiącu ciąży.

Pod koniec maja 2008 roku siatkarka przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego. Kilkanaście dni później zmarła w wyniku posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego. Jacek Olszewski był załamany. Rodzice Agaty zaproponowali, aby zostawił u nich wnuczkę. Nie zrobił tego, sam postanowił zająć się córką.

Liliana Olszewska – kim jest?

Liliana Olszewska, córka Agaty Mróz-Olszewskiej, ma dziś 13 lat. Coraz bardziej upodabnia się do mamy i idzie w jej ślady. Nastolatka również trenuje siatkówkę. Od trzech lat należy do klubu KS Saska. Ma już ponad 170 cm wzrostu, co czyni ją idealną kandydatką do podjęcia sportowej kariery.

Patrząc na profil Liliany w mediach społecznościowych, śmiało można wysnuć wniosek, że nastolatka lubi też spędzać czas na świeżym powietrzu, a sztukę selfie ma opanowaną do perfekcji. Dzięki zdjęciom, które udostępnia w sieci widzimy, że coraz bardziej zaczyna przypominać swoją mamę – Agatę Mróz-Olszewską.

Zobacz także:

Nastoletnie modelki w Tokio. "Byłam wtedy zupełnym dzieckiem. Nie potrafiłam nawet jajka ugotować"

Zawodnik MMA walczy o zdrowie córki. "To najcięższa walka, bo jest nierówna". Pomóżmy małej Poli

Natalia Kukulska wzruszająco o Krzysztofie Krawczyku: "Tak ciepło ze mną rozmawiał, wspominając moich rodziców"

Zobacz wideo: Zakończyła się piąta edycja charytatywnego memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: Viva!

podziel się:

Pozostałe wiadomości