Jak przygotować się na majówkowy piknik? Warto zabrać ze sobą te gadżety

Czas na majówkowy piknik
- Majówka to sprawa honorowa. Nieważne, jaka jest pogoda, nieważne, co się będzie działo, trzeba się do niej przygotować - zauważa żartobliwie Paulina Krupińska. Trudno się nie zgodzić z prowadzącą Dzień Dobry TVN, wszak na majówkę z utęsknieniem wyczekujemy cały rok. I choć pogoda lubi być kapryśna, nie marudzimy - nastawiamy się na dobre spędzanie czasu. Pomogą nam w tym przydatne gadżety. Co przygotować, by majówka była udana? Radzi Konrad Koterba.

Przydatne gadżety - co przygotować na majówkę?

W tę majówkę wybór aktywnego spędzania czasu jest dość ograniczony - wciąż walczymy z pandemią i nad przyjemności musimy przekładać bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz innych osób. Nie oznacza to jednak, że tegoroczny długi weekend z góry musimy spisać na straty. Świetną formą spędzania wolnego czasu może okazać się np. piknik. A jeśli się już na niego zdecydujemy, to co powinniśmy przygotować? Konrad Koterba radzi, co warto mieć w zanadrzu.

- Pierwsza rzecz, która kojarzy się z majówką i z piknikiem przede wszystkim to oczywiście kocyk - zauważa - A oprócz tego w serialach i w filmach zawsze mieliśmy kosze piknikowe - mówi, kładąc nacisk na ostatnie słowo. Rzeczywiście, trudno wyobrazić sobie "prawdziwe" jadanie na łonie natury bez poręcznego, wiklinowego towarzysza. - Możemy wykorzystać taki, który mieliśmy do wielkanocnej święconki, ale też możemy kupić kosz specjalny - mówi i pokazuje przykładowy model odpowiedni wielkościowo, w którym dzięki specjalnym przypinkom i sprzączkom zastawa się nie uszkodzi. To jednak nie kosz piknikowy zachwycił panów w naszym studio. Co spodobało im się najbardziej? Grill .

Majówka - jak się do niej przygotować?

- Rozkładamy nóżki, to o wiele lepsze od grilli jednorazowych, które wybieramy w sklepach, bo jest wielokrotnego użytku - tłumaczy Konrad Koterba i prezentuje ulubiony gadżet - Teraz dzieje się magia - żartuje i pokazuje, jak obsłużyć sprzęt - Odpinamy, otwieramy, to krótki proces - tłumaczy. - Grill w walizce - zachwyca się Damian Michałowski.

Przydadzą się również szczypce z możliwością pomiaru temperatury, a także plecak chłodzący napoje. - Jest wykonany z takiego materiału, że podtrzymuje temperaturę. Jeżeli włożymy coś zimnego, to takie będzie cały czas - wyjaśnia Konrad Koterba. Równie dobrze sprawdzi się torebeczka z żelem chłodzącym.

Gadżety na majówkę

Co jeszcze znalazł nasz gość-gadżetomaniak? Otwieracz i licznik butelek w jednym. Ponoć to dobry sprzęt dla kogoś, kto lubi wypić ciut za dużo oranżady. Równie "oryginalnym" pomysłem jest pistolet do sosów, ale uwaga - można nim narobić trochę bałaganu.

Składany stół to zaś majówkowy must-have. Konrad Koterba prezentuje "solidny" model na cztery osoby. - 90 kg na jedno siedzenie - wyjaśnia. Do obsługi sprzętu przyda się jednak ktoś z drygiem Pauliny Krupińskiej. Panom złożenie stołu "w 5 krokach" nastręczyło jednak trochę trudności. - Ja wszystkie szafki w domu skręciłam - mówi z dumą dziennikarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Jak żyje szlachta w XXI wieku? "To nie jest kwestia posiadania majątku"

Kobiety w męskim świecie chirurgów. "Wprowadzają równowagę i łagodzą nerwowe sytuacje"

Mimo ciężkich poparzeń ratował z ognia spłoszone zwierzęta. "Spaliło się wszystko, co 15 lat tworzyliśmy"

Autor: Ola Lipecka

podziel się:

Pozostałe wiadomości