30-latka w śpiączce urodziła córeczkę i zmarła na COVID-19. "Patrycja nigdy już jej nie przytuli"

Patrycja Twardowska

Patrycja Twardowska pracowała jako laborantka na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Była w zaawansowanej ciąży, gdy zaraziła się COVID-19. Przebieg choroby był ciężki. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie została podłączona pod respirator. Jej dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie, gdy była w śpiączce. Życia młodej matki lekarze nie zdołali uratować. W sieci trwa zbiórka na rzecz jej rodziny.

30-letnia kobieta zmarła na COVID-19

Patrycja Twardowska w 2019 r. urodziła córkę - Różyczkę, a w czerwcu tego roku na świat miała przyjść jej druga pociecha - Ida. Wraz mężem oczekiwali narodzin maleństwa. Niestety ich szczęście brutalnie przerwał koronawirus. Kobieta po zakażeniu COVID-19 urodziła ją będąc pod respiratorem. Ze śpiączki już się nie wybudziła.
- Dziecko urodziło się za wcześnie, a Patrycja nigdy już jej nie przytuli. Zmarła mając zaledwie 30 lat - wtedy, gdy życie powinno się dopiero zaczynać. Pozostał mąż z dwójką dzieci, wskutek splotu okoliczności praktycznie bez źródeł dochodów - czytamy na portalu pomagam.pl.
Patrycja Twardowska zmarła 10 kwietnia 2021 r. Była laborantką na Wydziale Chemii na Uniwersytecie Wrocławskim. Koledzy z pracy zorganizowali w sieci zbiórkę pieniędzy dla jej rodziny.
- Patka była wspaniałą koleżanką, bardzo dobrym pracownikiem oraz - co chyba najważniejsze - uroczym, dobrym człowiekiem. Zapamiętamy Ją jako wulkan energii, pełną sympatii dla ludzi i optymizmu. Dlatego chcemy Jej rodzinie pomóc, organizując zbiórkę na pomagam.pl. Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie nieocenioną pomocą dla Bartka, Róży i Idy! Oczywiście Bartek - mąż Patki - zgodził się na tę zbiórkę - piszą organizatorzy.

Kim była Patrycja Twardowska?

Na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego zamieszczono pożegnanie Patrycji. Była absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Chemii UWr w 2012 r., zaś tytuł magistra zdobyła na Politechnice Wrocławskiej w 2014 roku. W 2015 r. podjęła pracę laborantki w Pracowniach Studenckich Chemii Analitycznej i Podstaw Chemii.
- Odeszła wiosną…wiosna to czas, gdy wszystko się budzi do życia. To czas rozkwitu i narodzin. Nie! To zdecydowanie nie jest czas umierania! 30 lat, które przeżyła to stanowczo zbyt mało! To zaledwie preludium do życia, które było przed Nią, które planowała i o którym marzyła, które miało nadejść… Nikt nie rodzi się przypadkowo i nikt nie odchodzi z tego świata nie pozostawiając po sobie śladu. Patrycja pozostawia wiele serc, w których dzisiaj panuje smutek, żal, w wielu jest rozpacz i pulsujące jak krew pytanie: DLACZEGO? DLACZEGO TAK SZYBKO? - czytamy na stronie UWr.
- Patrycja jaką znamy to iskra rozpalająca wokół siebie radość, śmiech i optymizm. Jak nikt potrafiła rozniecać w ludziach ciepło, była jak promień oświetlający mroki tego świata. Takich ludzi w dzisiejszym świecie nie spotyka się często. Znajomi i przyjaciele wspominają Ją również jako niezwykle zaradną i waleczną tam, gdzie należało walczyć o prawdę i sprawiedliwość ludzką. Pomagała ludziom wierzyć, że przyjdzie lepsze jutro bez względu na to jaką cenę trzeba będzie zapłacić i jak długo na nie czekać - wspominają koleżankę współpracownicy.
Uroczystości pogrzebowe Patrycji Twardowskiej odbędą się 16 kwietnia.
- Po pożegnaniu dla najbliższej rodziny i błogosławieństwie ciało śp. Patrycji będzie poddane kremacji. Msza święta pogrzebowa w jej intencji, będzie odprawiona w kaplicy LEONARDO w dniu 16 kwietnia 2021 r. o godzinie 12.30. Odprowadzenie urny z prochami do rodzinnego grobowca (cmentarz – Lubin-Obora, ul. Zacisze) – po zakończeniu Mszy św. pogrzebowej 16 kwietnia 2021 r. około godziny 13.20. W intencji śp. Patrycji, odprawimy Mszę św. w niedzielę 9 maja (30 dni od śmierci) o godzinie 8.30 w kościele parafialnym w Osieku - zawiadamia na Facebooku ks. proboszcz – Wojciech Skowron sdb.
Zobacz też:
Zobacz wideo: Osocze ozdrowieńców potrzebne od zaraz. Nie zmarnuje się nawet, gdy nie ma w nim przeciwciał
Autor: Jola Marat
Źródło: pomagam.pl, chem.uni.wroc.pl
Pozostałe wiadomości