zbiórka

  zbiórka

  Za nami finał akcji #DOBRYhashtag, której celem była zbiórka funduszy na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Fundacji TVN. W inicjatywie udział wzięło wielu influencerów, dziennikarzy i tiktokerów. Ile pieniędzy uzbierano?

  To już ostatnie dni zbiórki pieniędzy na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w ramach akcji #DOBRYhashtag

  Wypłynęli Wartą z Częstochowy i dopłynęli Odrą do Szczecina.

  "Czas ucieka, a choroba ją przygniata" .

  W styczniu 2022 roku w Dzień Dobry TVN gościliśmy siostrę Tymoteuszę Gil z Fundacji Sióstr św. Dominika. Tematem rozmowy była zbiórka pieniędzy dla potrzebujących dzieci z Afryki. Jak potoczyła się akcja? Jaką kwotę udało się zebrać, co za nie zakupiono i jak na dary zareagowały maluchy? O tym wprost z Kamerunu opowiedziała nam siostra dominikanka.

  Urodził się w 22 tygodniu i 3 dniu ciąży. Dziecko potrzebuje stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji.

  Wiele prywatnych osób, jak i organizacji pomaga osobom z Ukrainy zaaklimatyzować się w Polsce. Zalicza się do nich m.in. Stowarzyszenie Rowerowe "Piasta Opole", które wymyśliło oryginalną akcję. - Zbieramy rowery i przekazujemy je dzieciom uchodźców - informuje Piotr Oliwa.

  Jak podkreśla pomysłodawczyni, to właśnie bielizna jest jedną z największych potrzeb wśród uchodźczyń.

  Influencerka wysyła zdjęcia swoich stóp w zamiast za potwierdzenie wpłaty na rzecz wsparcia Ukrainy. Udało się jej zebrać zawrotną sumę.

  Polacy włączyli się w pomoc obywatelom Ukrainy. Oddają krew, odbierają z granicy, zapewniają schronie pod swoim dachem. Inni z kolei przygotowują paczki z żywnością i lekami dla potrzebujących. Szczeciński oddział Związku Ukraińców w Polsce poinformował, co jest naprawdę potrzebne naszym sąsiadom.

  Wolontariusze ze stolicy przez dwa dni będą przyjmować dary w postaci produktów z długim terminem przydatności do spożycia. Oto miejsce i termin akcji.

  "Połączmy się razem w pomaganiu".

  "Potrzebujemy dla nich transportu, jedzenia, leków".

  Jak możesz pomóc? Sprawdź.

  Tymek był na granicy życia i śmierci. Wszystko przez chwile nieuwagi, kiedy dziecko połknęło granulat do udrożniania rur. Czy chłopcu udało się odzyskać sprawność? Czego potrzebuje, aby w pełni funkcjonować? Rodzinę Tymka odwiedzili dziennikarze "Uwagi!".

  Pod koniec czerwca 2021 roku 9-letnia Nina miała wypadek. Dziewczynka podczas zabawy z kuzynką wypadła z okna z 6 piętra. Dzięki profesjonalnej pracy lekarzy przeżyła. Jest jednak w ciężkim stanie i potrzebuje rehabilitacji, a jej rodzice - wsparcia finansowego. Na pomoc ruszyli koledzy i koleżanki ze szkoły.

  Powrót do zdrowia i szansa na życie Arianki została wyceniona na niespełna 9 milionów złotych. Mała wojowniczka miała zostać starszą siostrą, bawić się, pokazywać świat. Niestety, los chciał inaczej. "Najpierw spadła na nas wiadomość o zagrożonej ciąży. Tuż po tym pojawiła się diagnoza Arianki. Niestety tego było za dużo" - mama Arianki apeluje o pomoc w uratowaniu córeczki.

  Paweł Szczęsny, jeden z najpopularniejszych aktorów dubbingowych przeszedł poważną operację ropnia opłucnej. W szpitalu spędził długie tygodnie, a czeka go jeszcze rehabilitacja. Kłopoty ze zdrowiem pociągnęły za sobą kolejne problemy - tym razem finansowe. Przyjaciele aktora uruchomili zbiórkę. 

  Amelka Gmyrek urodziła się z lekką asymetrią ciała i od początku była pod opieką neurologa. Kilka miesięcy temu okazało się jednak, że za wszystkim stoi SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie dla dziewczynki. W akcję pomocową włączyli się bracia Collins.

  Robert Stockinger wybrał się do Sosnowca, żeby poznać Darka, emerytowanego górnika, którego największą pasją są dalekie wycieczki rowerowe. Mężczyzna postanowił przemierzyć Europę na dwóch kółkach. Na naszej antenie ogłosił, że w ten sposób chce zebrać pieniądze dla potrzebującej Lilianki.

  Lekarze Oddziału Klinicznego Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie każdego dnia pomagają najmłodszym pacjentom. Tym razem o pomoc zwrócili się do ludzi dobrej woli. Placówka potrzebuje pieniędzy na nowe USG, by dalej walczyć o zdrowie i życie noworodków. Na miejscu zjawił się Bartek Jędrzejak, który porozmawiał z pracownikami, a także mamą chorego Mikołaja.

  Rut Rodriguez mieszka w górniczej miejscowości w Boliwii. Po śmierci męża podjęła pracę w kopalni oddalonej o kilka kilometrów od jej domu. Codziennie stawia się w określonym miejscu i wraz z 40 innymi kobietami podejmuje ryzykowne działania.

  Nikodem urodził się z wrodzoną wadą serca. Synek 33-letniej Kamili Popiołek miał nieprawidłowo wykształconą zastawkę, która odpowiada za prawidłowy przepływ krwi przez serce. Dzięki pomocy lekarzy i udanej operacji życie chłopca zostało uratowane. Teraz jednak mały Nikodem potrzebuje wsparcia finansowego na dalsze leczenie.

  Patrycja Twardowska pracowała jako laborantka na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Była w zaawansowanej ciąży, gdy zaraziła się COVID-19. Przebieg choroby był ciężki. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie została podłączona pod respirator. Jej dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie, gdy była w śpiączce. Życia młodej matki lekarze nie zdołali uratować. W sieci trwa zbiórka na rzecz jej rodziny.

  Stanisław Pąk potrzebuje pieniędzy na leczenie. Aktor znany m.in. z serialu "Na Wspólnej" zmaga się z nowotworem. Żona artysty prosi wszystkich o wsparcie, w sieci zorganizowała w zbiórkę.

  W Rybnie Wielkim w pełni wielkanocna atmosfera. Koło Gospodyń Wiejskich odsłania tajniki sztuki kulinarnej i ma w tym wielki cel. Chodzi o pomoc dla Olgi – chorej na SMA dziewczynki, która zbiera pieniądze na najdroższy lek świata – potrzebuje 9 milionów złotych na specjalną terapię genową.

  29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa w najlepsze. W tym roku do akcji Jurka Owsiaka dołączyła cała plejada gwiazd - w tym Ewa Chodakowska i "Mama ginekolog". Jak pomagają kobiety?

  Internetowe zbiórki pieniędzy cieszą się ogromną popularnością. Z ich pomocą zbierane są pieniądze na rozruch biznesu czy leczenie. Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem, który ma je uregulować. Co ciekawe - jak podaje "Rzeczpospolita" - regulacja ma objąć tylko zbiórki internetowe na cele gospodarcze, ale nie charytatywne. Co to może oznaczać w praktyce?

  Ula prowadziła aktywny tryb życia u boku kochającego chłopaka, Sebastiana. Gdy w kwietniu tego roku dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, oboje się bardzo ucieszyli. Los jednak skomplikował ich życie. Okazało się, że przyszła mama ma nowotwór. Postanowiła urodzić córkę. Teraz walczy o powrót do sprawności po skomplikowanej operacji.