zbiórka

  zbiórka

  Lekarze Oddziału Klinicznego Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie każdego dnia pomagają najmłodszym pacjentom. Tym razem o pomoc zwrócili się do ludzi dobrej woli. Placówka potrzebuje pieniędzy na nowe USG, by dalej walczyć o zdrowie i życie noworodków. Na miejscu zjawił się Bartek Jędrzejak, który porozmawiał z pracownikami, a także mamą chorego Mikołaja.

  Patrycja Twardowska pracowała jako laborantka na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Była w zaawansowanej ciąży, gdy zaraziła się COVID-19. Przebieg choroby był ciężki. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie została podłączona pod respirator. Jej dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie, gdy była w śpiączce. Życia młodej matki lekarze nie zdołali uratować. W sieci trwa zbiórka na rzecz jej rodziny.

  Internetowe zbiórki pieniędzy cieszą się ogromną popularnością. Z ich pomocą zbierane są pieniądze na rozruch biznesu czy leczenie. Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem, który ma je uregulować. Co ciekawe - jak podaje "Rzeczpospolita" - regulacja ma objąć tylko zbiórki internetowe na cele gospodarcze, ale nie charytatywne. Co to może oznaczać w praktyce?

  Ula prowadziła aktywny tryb życia u boku kochającego chłopaka, Sebastiana. Gdy w kwietniu tego roku dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, oboje się bardzo ucieszyli. Los jednak skomplikował ich życie. Okazało się, że przyszła mama ma nowotwór. Postanowiła urodzić córkę. Teraz walczy o powrót do sprawności po skomplikowanej operacji.

  Andrzej Strzelecki zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli. Jedynym ratunkiem jest terapia w Stanach Zjednoczonych. Jego córka Joanna poruszyła więc niebo i ziemię, aby zebrać potrzebne na to pieniądze. Chodzi aż o 1,5 miliona złotych. O przebiegu choroby i zbiórce opowiedzieli Joanna Strzelecka-Żylicz i oraz przyjaciel aktora Janusz Józefowicz. Sprawdź, jak można pomóc.

  Krystian Jabloński to prawdziwy superbohater. Wyniósł trzech mężczyzn z płonącego mieszkania, pomagał ofiarom wypadków drogowych, łapał złodziei, a nawet brał udział w policyjnym pościgu. Dziś to on potrzebuje pomocy - pan Krystian uległ poważnemu wypadkowi na trampolinie sportowej. Jest sparaliżowany od barków w dół.

  Postęp technologiczny dotyczy wszystkich aspektów naszego życia, a co za tym idzie nie omija także Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak Jurek Owsiak wspomina pierwszy finał WOŚP i jak przez 26 lat zmieniła się technologia: "Dostąpiliśmy takiego kroku jak na Księżycu. To jest coś nieprawdopodobnego jak daleko jesteśmy, jak to się różni od pierwszego finału gdzie był jeden telefon, jeden faks (...) po pieniądzach chodziliśmy ponieważ one były wysypywane z plecaków".

  Jerzy Owsiak napisał list do pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy stając w obronie oddziału geriatrycznego w Szpitalu Wolskim w Warszawie: "Nie widzę innej możliwości wskazania adresata, bo słowa kierowane do męża po prostu utkną i przepadną. Może więc Pani pochyli się nad tym i weźmie je sobie do serca. Tak! Do serca, bo o serce tu chodzi". Dziś w Dzień Dobry TVN powiedział nam dlaczego uznał, że musi zająć stanowisko w tej kwestii i jakie zmiany czekają nas w opiece zdrowotnej od 1 kwietnia. Zobaczcie!

  10-miesięczna Antosia urodziła się z szeregiem wad genetycznych. U dziewczynki nie wykształciła się m.in. kość krzyżowa. Następstwem tego było odłączenie się bioder, koślawość kolan i powykręcane stopy. Tosia może nigdy nie stanąć na nogach. Ale jej bliscy rozpoczęli walkę o to, by jednak kiedyś stanęła na własnych nogach. Mamie Tosi Martynie Murczak udało się spotkać z wybitnym specjalistą z Florydy dr Paley'em, który specjalizuje się się w wydłużaniu nowatorskimi metodami. Wtedy usłyszała, że jest nadzieja dla jej córki. Tosię czeka kilka kosztownych operacji. Pierwsza operacja zaplanowała została na czerwiec 2018 roku. Ale do przeprowadzenia zabiegu i zorganizowania wyjazdu potrzeba miliona złotych. Pomóżmy Tosi stanąć na nogi!

  W naszym studiu: Martyna Ogórka - młoda mama, która skorzystała z programu wypożyczania pomp insulinowych kobietom w ciąży oraz Małgorzata Renke z córką Weroniką, 15-letnią zawodniczką tenisa ziemnego, u której dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP, została wcześnie zdiagnozowana choroba reumatologiczna co pozwoliło na szybkie wdrożenie leczenia.

  Mała Alicja urodziła się z krótszą o 7 cm nóżką. Lekarze stwierdzili brak części kości w kończynie. Ali groziła nawet amputacja. Na szczęście jej nieustraszeni rodzice znaleźli pomoc za granicą. Niestety, by uratować nogę córki, potrzebują aż miliona złotych. Dlatego proszą o pomoc...

  Kto - jeszcze parę miesięcy temu - pomyślałby, że Fiat Seicento stanie się przedmiotem zainteresowania debaty publicznej w Polsce? Jednak stało się! Po kolizji, w której udział brała limuzyna przewożąca premier Beatę Szydło z prowadzonym przez 21-latka fiatem Seicento właśnie. Filip Chajzer spotkał się z Rafałem Biegunem, który zorganizował zbiórkę pieniędzy dla młodego kierowcy, i spytał się przechodniów, jaką furę kupiliby za 150 tysięcy złotych, które udało się zebrać! :)

  Naszym gościem był prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg - współtwórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zrodził się pomysł zbiórki pieniędzy na sprzęt medyczny w Klinice Kardiochirurgii w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka? Tak wspomina początki WOŚP: "Minus dziewiętnaście stopni, nielegalna akcja na ulicach całej Polski. Jeszcze wtedy nie było fundacji. Spontaniczna akcja i równowartość 1.7 miliona dolarów!"

  Remigiusz Wierzgoń aka reZigiusz, reZi jest jednym z najbardziej wpływowych nastolatków w Polsce. Sławę zdobył dzięki swoim produkcjom zamieszczanym na Youtube. Należy do tych ludzi, którzy swoją popularność wykorzystuje w szczytnych celach. Jakiś czas temu zorganizował zbiórkę na sfinansowanie największego w Polsce placu zdrowia dla dzieci. O swoich akcjach powiedział w Dzień Dobry TVN. Czy kiedy gry stały się jego pracą, przestały być pasją? Do czego namawia młodych ludzi?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer udowadnia, że popularność można wykorzystywać w słusznym celu. Tym razem postanowił pomóc Powstańcom Warszawskim i zebrać dla nich, wspólnie z Wami, pieniądze na leki, czynsz i zakupy. Osoby, które wpłacą najwięcej osobiście oprowadzi po Muzeum Powstania Warszawskiego. Gośćmi Filipa Chajzera byli: Hanna Stadnik "Hanka", sanitariuszka Powstania Warszawskiego i Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Ile pieniędzy jest już na koncie? I do kiedy trwa zbiórka?

  SiePomaga.pl to portal łączący ludzi, którzy chcą pomagać i tych którzy pomocy potrzebują. O społecznościowej pomocy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Agnieszka Nowik, która współtworzy portal i Michałem Pirógiem, który swoją współpracę z portalem zaczął od akcji pomocy małemu Frankowi. Ile akcji udało się już przeprowadzić na portalu?

  Oliwia Jaszek urodziła się 17 grudnia 2012 r. ze złożoną, poważną wadą serca i płuc. By mogła żyć i prawidłowo się rozwijać, musi przejść bardzo skomplikowaną i kosztowną operację. Liczymy na Państwa pomoc! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mamę małej Oliwki i piosenkarkę Magdalenę Tul.

  Byli smutni i zawiedzeni życiem... postanowili zrobić coś dużego i najdalej jak się da! 20 tysięcy kilometrów od Polski na środku Oceanu Spokojnego leży wyspa Pitcairn zamieszkana przez potomków buntowników z Bounty. Korzystając z własnych środków, kredytu oraz pieniędzy zebranych dzięki crowd-fundingowi Mateusz Konopacki i Marek Szymański postanowili wybrać się na tę wyspę i nakręcić tam film dokumentalny!