W dobie mediów społecznościowych hejt stał się jeszcze bardziej powszechnym zjawiskiem niż wcześniej. Co jednak istotne, nawet jeśli jego źródło jest anonimowe, wpływa on na odbiorcę. W ten sposób rodzą się problemy z samoakceptacją, a nawet chęć zmiany swojego wyglądu. Jak się przed nim bronić? W naszym studiu na to pytanie odpowiedziała uczestniczka programu "Hotel Paradise", Hania Balwierczak i Michał Zawadka, mówca i trener motywacyjny.
Ponad 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w środę w Polsce. Przeprowadzono blisko 60 tys. testów. Pandemia przybiera na sile, dlatego coraz więcej osób zastanawia się lub będzie musiała wykonać test. Czy można zrobić go w domu? Jak przygotować się do pobrania? W naszym programie wyjaśniała to Ewelina Hallmann, diagnosta laboratoryjny z Krajowego Ośrodka ds. Grypy.
Zbliża się Wszystkich Świętych. To dzień, w którym wspominamy zmarłych i odwiedzamy cmentarze. Jak zadbać o groby najbliższych, kiedy boimy się tłumów i koronawirusa? W jaki sposób możemy zrobić to bez wychodzenia z domu ?
Według najnowszych badań przeprowadzonych przez irlandzkich naukowców, dzieci karmione butelkami wykonanymi z polipropylenu mogą codziennie spożywać ponad milion cząsteczek mikroplastiku. Produkty na bazie wskazanego tworzywa sztucznego są powszechnie używane do przygotowywania i przechowywania żywności.
Zgodnie z planowanymi zmianami około 8 tys. ludzi zatrudnionych w służbie cywilnej może stracić możliwość wzięcia dodatkowego urlopu. Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów zapowiedział kolejne zmiany. Na czym będą polegały?
Rząd planuje dodatkowe rygory związane z rosnąca liczbą zachorowań na koronawirusa. Decyzje w tej sprawie będą zapadały w weekend albo od początku przyszłego tygodnia. Jedna z nich dotyczy zdalnego nauczania. Czy będzie kolejny lockdown? Co z zamknięciem cmentarzy na Wszystkich Świętych?
Wojciech Pszoniak był zasłużonym człowiekiem dla polskiej i francuskiej kultury. Wybitny aktor, który zmagał się z nowotworem, zmarł 19 października w wieku 78 lat. Tak zapamiętała go redakcja "Dzień Dobry TVN".
Żyjemy w czasach, gdy najmniejszym nawet kichnięciem narażamy się na podejrzliwe spojrzenia, z których łatwo wyczytać pytanie - "koronawirus?!". Frustracja i strach spowodowały nowe zjawisko - falę hejtu wobec osób, które są zakażone. Nienawistne komentarze i spojrzenia spotykają nawet lekarzy, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt z chorymi, bo ratują im życie. O zjawisku hejtu mówiła Ewa Kowalska, która doświadczyła go, gdy razem z rodziną zaczęła chorować oraz dr Tomasz Karauda, który leczy osoby zarażone wirusem.
Katastrofa samolotu IŁ-62-M "Tadeusz Kościuszko" miała miejsce w 1987 roku. Maszyna rozbiła się wówczas w Lesie Kabackim. W poniedziałkowym Dzień Dobry TVN gościło małżeństwo Nowotnik. To właśnie kapitan Marian Nowotnik miał usiąść za sterami podczas tragicznego lotu.
Grzybobranie śmiało może konkurować z grillowaniem, które od lat uważane jest za "narodowy sport Polaków". Z badań wynika, że 77% obywateli choć raz w życiu zbierało grzyby. Na pomoc w szukaniu maślaków czy prawdziwków przychodzi Marek Snowarski, grzybowy synoptyk.
Od 19 października obowiązują obostrzenia związane z nasilającą się epidemią koronawirusa. W strefie czerwonej wesela są zakazane, a w strefie żółtej maksymalnie 20 osób może się bawić bez tańców. Co w takiej sytuacji mają robić państwo młodzi? Czy branża przetrwa kolejne restrykcje? O tym rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną oraz Martyną Gabriel, organizatorką i dekoratorką wesel.
Ewa Grzelakowska-Kostoglu, znana pod pseudonimem Red Lipstick Monster w jednym z filmików podzieliła się informacją na temat stanu swojego zdrowia. Wynik testu na COVID-19, ku jej zaskoczeniu, okazał się pozytywny. Ewa nie miała wcześniej żadnych objawów.
Dwóch chłopców dorastało na oczach całego świata. William i Harry, czyli synowie księżnej Diany i księcia Karola, przez całe życie znajdują się na świeczniku. Obecnie dużo mówi się o ich rzekomym konflikcie. Czy takowy rzeczywiście istnieje? Temat podjął brytyjski pisarz, Robert Lacey, w swojej książce "Bitwa braci".
Z dnia na dzień przypadków zakażenia koronawirusem przybywa. Sytuacja robi się poważna. W Małopolsce lekarze muszą podejmować decyzję o tym, kto zostanie podłączony do respiratora, a kto nie.
Sytuacja epidemiczna w Polsce jest coraz trudniejsza. Druga fala zakażeń spowodowała, że w szpitalach brakuje miejsc dla pacjentów. Brakuje także respiratorów.
Pandemia koronawirusa trwa. Jak to znosimy? Według psychologa niepewność i niewiedza o tym, co będzie dalej w kluczowych aspektach życia, budzi lęk. U wielu osób towarzyszy temu poczucie braku nadziei na powrót do normalności. Jak sobie poradzić w trudnej sytuacji i gdzie szukać pomocy?
Anna Senkara, nasza reporterka w Wielkiej Brytanii, spotkała się z Clare Nasir i Simonem Kingiem – meteorologami brytyjskimi i autorami książki "Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych", która właśnie została wydana w Polsce. Z tej okazji Ania spotkała się z ekspertami od pogody i zadała im kluczowe pytania o zjawiska, które nas otaczają.
Statystyki dotyczące zarażeń koronawirusem stale rosną. Wiadomo, że choroba dociera także do najmłodszych. Co chwilę dowiadujemy się o kolejnych nauczycielach i uczniach zakażonych COVID-19. Czy boicie się posyłać dziecko do szkoły i czy podstawówki powinny przejść na nauczanie zdalne?
Od soboty 17 października siłownie oraz kluby fitness w całej Polsce będą zamknięte. To jedno z obostrzeń, które w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusa ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Branża nie zgadza się z decyzją rządu i zapowiada protest w Warszawie.
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek nową listę żółtych i czerwonych stref. Jak od dziś będzie wyglądało nasze życie? O tym opowiedział nam dr Mariusz Sokołowski, ekspert ds. bezpieczeństwa, były rzecznik Komendanta Głównego Policji.
Jak będzie wyglądała praca szkół w systemie mieszanym? Szczegóły dotyczące ogólnych zasad przygotowuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Według rzeczniczki resortu, decyzja dotycząca ograniczenia ich funkcjonowania jest niezwykle trudna.
Zanieczyszczone powietrze wpływa na zdrowie mieszkających w Rybniku dzieci. W ich moczu badania wykazały rakotwórczy "czarny węgiel". Jego poziom był wielokrotnie wyższy niż u ich rówieśników ze Strasburga.
Podaruj Misia to wyjątkowa akcja charytatywna. Kupując maskotkę, wspieracie podopiecznych Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Którego misia w tym roku wybierzecie?
Kinomaniacy z niecierpliwością czekają na nowego "Batmana". W dzisiejszym programie Sandra Hajduk pokazała zdjęcia z planu, które wywołały niemałe poruszenie. "To nie jest Colin Farrell" – powiedział z niedowierzaniem Filip Chajzer.
Australijscy naukowcy przeprowadzili eksperyment, z którego wynika, że koronawirus może przetrwać na banknotach, telefonach i innych przedmiotach do 28 dni. Takie informacje mogą niepokoić, dlatego o komentarz do nich poprosiliśmy chemika, prof. Marcina Drąga.
Gracja Kalibabka zakończyła swoja przygodę w Top Model. Za nami siódmy odcinek programu. Modelka odpadła w zadaniu, w którym uczestnicy musieli nagrać modowy film sportowy.
W ramach walki z pandemią koronawirusa w części Francji od soboty zacznie obowiązywać godzina policyjna - od godz. 21 do 6 następnego dnia. Zostaną nią objęte m.in. Paryż, Marsylia, Tuluza i Montpellier. Decyzja prezydenta Emmanuela Macrona spotkała się głównie z negatywnym przyjęciem - zarzuty wysuwają politycy i przedsiębiorcy.
Czy szkoły są gotowe na zdalne nauczanie? Część uczniów apeluje do polskiego rządu o podjęcie działań mających na celu ochronę szkół przed pandemią, w tym o zawieszenie zajęć stacjonarnych, przejście na "tryb hybrydowy" czy przynajmniej zaostrzenie przepisów sanitarnych w szkołach.
Znajduje się w grupie ryzyka ze względu na wiek i choroby towarzyszące, mimo to udało mu się pokonać wirusa. Pan Józef ma 98 lat i po trzech tygodniach walki wygrał z COVID-19. To jeden z najstarszych Polaków, którzy przeżyli koronawirusa.
Od 27 września w Górskim Karabachu trwa konflikt zbrojny. Sporne terytorium pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem od lat zmusza obywateli tych krajów do walki. O tragicznej sytuacji w tamtym regionie powiedziała w Dzień Dobry TVN dr n. med. Emma Kiworkowa, polsko-ormiańska stomatolog i działaczka społeczna.