"Powitanie z bronią" dla pracowników Poczty Polskiej
W czwartek 7 lipca Poczta Polska wydała Uchwałę zarządu operatora nr 138/2022, która głosi, że „wprowadza się Program »Powitanie z bronią« dla pracowników Poczty Polskiej S.A". Jak wyjaśniono, celem nowego programu jest:
- umożliwienie pracownikom Poczty Polskiej S.A. uczestnictwa w szkoleniach strzeleckich;
- zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią;
- nabycie przez pracowników Poczty Polskiej S.A. podstawowych umiejętności strzeleckich.
Kilka osób zatrudnionych w PP i zrzeszonych w związkach zawodowych podzieliło się swoimi opiniami w tej sprawie w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Zwracają uwagę, że obecnie Poczta zmaga się z wieloma innymi, pilniejszymi problemami. Przytaczane są m.in. brak osób chętnych do pracy oraz fakt, że ponad 55 proc. pracowników ma wynagrodzenia zasadnicze niższe od płacy minimalnej, a „temat zastępczy” z pewnością nie będzie kosztował mało. Pojawiło się również kilka głosów osób zadowolonych z tego pomysłu i argumentujących, że w innym przypadku nie byłoby ich stać na tego typu szkolenie.
Program "Powitanie z bronią" - jak będzie wyglądał?
Do programu zgłosić może się niemal każda osoba zatrudniona w Poczcie Polskiej, bez względu na stanowisko. Wyjątkiem są ci pracownicy, którzy naukę strzelania mają za sobą, czyli głównie pracownicy ochrony oraz osoby posiadające pozwolenie na broń i zrzeszone w klubach strzeleckich.
Broń oraz amunicję ma zapewnić Centrum Poczta Polska Ochrona. Zajęcia mają być prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów strzeleckich, którzy nauczą uczestników obsługi. Szkolenia mają trwać 4h i odbywać się w czasie wolnym od pracy.
Chętni do nauki strzelania pocztowcy powinni jednak się spieszyć. Program przewiduje bowiem przeszkolenie maksymalnie 1 000 pracowników, przy czym decydować o tym będzie kolejność wpływu formularzy zgłoszeniowych.
Poczta Polska od wielu miesięcy komunikuje, że jako podmiot o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym stawia na promocję postaw proobronnych wśród Pocztowców oraz pragnie wykształcić lub wzmocnić niezbędne kompetencje wśród swoich Pracowników na wypadek sytuacji kryzysowych- odpowiedziała Poczta Polska pytana przez "Gazetę Wyborczą" o przyczyny powołania programu.
Program "Ramię w Ramię z WOT"
Uruchomiony został również program "Ramię w Ramię z WOT". W jego ramach Poczta Polska zachęca swoich pracowników do zasilania szeregów Wojsk Obrony Terytorialnej, oferując im m.in. kolejne szkolenia strzeleckie, pierwszej pomocy czy też cyberbezpieczeństwa.
Więcej na ten temat w tvn24.pl
Zobacz także:
- W obliczu wojny. Informacje i porady dla uchodźców i osób, które chcą pomóc
- Poczta Polska dostarczyła pocztówkę po 43 latach
- Poczta Polska ostrzega przed oszustami. Nowe oszustwo na przesyłkę pobraniową
Autor: Diana Ryściuk
Źródło: Gazeta Wyborcza/tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto