strzelnica

  Na czym polega program „Powitanie z bronią”?

  Maja Frykowska to jedna z najbarwniejszych postaci w polskim show biznesie. Gwiazda od niedawna ma nietypowe hobby - strzelanie. Dlaczego chciała się nauczyć posługiwania bronią? Co daje jej strzelanie?

  "Chcemy, żeby dzieci przynajmniej raz były na strzelnicy".

  Natalia Kochańska to jedna z najlepiej strzelających Polek. Kobieta wraz z dwiema innymi zawodniczkami stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata, które odbywały się w New Dehli. Jakie cechy musi mieć dobry strzelec? O tym zawodniczka mówiła w Dzień Dobry TVN.

  Na początku tego roku ruszył program Ministerstwa Obrony Narodowej "Strzelnica w każdym powiecie". Czy wybudowanie tak wielu strzelnic i udostępnianie ich uczniom to dobry pomysł? Zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: byłego żołnierza GROM-u płk Krzysztofa Przepiórkę i psycholog dziecięcą Monikę Perkowską.

  Na poligonie w Wędrzynie odbyła się 11. edycja strzelania długodystansowego. W zawodach udział wzięli zarówno zawodowcy, jak i weterani wojenni. Zawody to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również wymiana doświadczeń i integracja strzelców. Co jest największym spoiwem doświadczonych weteranów?

  W wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w szkole średniej na Florydzie zginęło 17 osób. Sprawcą tej masakry był 19-letni Nicolas Cruz. Tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć, na których widać, jak dzieci strzelają z broni na strzelnicy. Czy w Polsce korzystanie ze strzelnicy przez osoby poniżej 18. roku życia jest legalne? Czy można wyczuć, kiedy dzieciak o zwichrowanej osobowości sięgnie po broń i zabije kogoś? O zagrożeniach związanych z dostępem dzieci do broni mówili w Dzień Dobry TVN: prof. Piotr Girdwoyń z Katedry Kryminalistyki UW i psycholog Justyna Korzeniewska.

  Dziarski Dziadek rzucił się w wir przygód. Najpierw z Krzysztofem Hołowczycem gnał 200 km/h po ośnieżonej drodze, potem latał w tunelu areodynamicznym i w końcu dał wycisk Ewie Chodakowskiej. Tym razem Antoni Huczyński pokaże, że nigdy nie jest za późno, aby poczuć się jak James Bond. Wybrał się na strzelnicę ze strzelcem wyborowym polskiego aktorstwa Aleksandrą Woźniak. Jak im poszło? Dlaczego strzelanie było dla Pana Antoniego dużym przeżyciem? Jakie jest jego kolejne marzenie? Dziarski Dziadek i Ola Woźniak gościli w Dzień Dobry TVN.

  Bibliotekarka zajęła się rodzinnym biznesem i zrezygnowała z pracy w bibliotece na rzecz broni i pracy na strzelnicy. Monika Kaczkowska-Nizińska wspólnie z siostrą Magdaleną prowadzi strzelnicę "Muszkieter". Kto przychodzi na strzelnicę - kobiety cz mężczyźni? Jakiego rodzaju emocji oczekują osoby, które przychodzą postrzelać z kałasznikowa lub pistoletu? Jaka broń jest najpopularniejsza?