Gorące tematy

  Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w ubiegłych latach wszystkie najważniejsze wydarzenia rozegrają się w studiu, które powstaje na Placu Defilad w Warszawie. Na jakim etapie jest jego budowa?

  25 lutego 2022 roku wygasa koncesja na nadawanie kanału TVN7. Wniosek o jej przedłużenie został złożony ponad rok temu. Stacja spełnia wszelkie wymogi określone prawem, dopełniono także niezbędnych formalności. Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) działa na szkodę rynku medialnego w Polsce, uderza w widzów oraz innych nadawców i operatorów. Jej działanie może doprowadzić do zamknięcia stacji TVN7 w formule, która gwarantuje bezpłatny dostęp dla widzów na terenie całego kraju.

  Tą sprawą żyła cała Polska. Dokładnie 10 lat temu usłyszeliśmy o napadzie na młodą matkę i uprowadzeniu jej 6-miesięcznej córki Magdy. W toku śledztwa okazało się, że Katarzyna W. sama zabiła dziecko. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka Agnieszka Mrożek, która od początku zajmowała się tym tematem. Mieliśmy też okazję usłyszeć wypowiedź ojca Katarzyny W.

  Laura Łącz, Grażyna Szapołowska, Barbara Bursztynowicz, Maria Mamona i Tatiana Sosna-Sarno to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Pięć koleżanek z jednego roku z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie skończyło studia w 1977 roku, a przyjaźnią się do dziś. W Dzień Dobry TVN opowiedziały o czasach studenckich, integracjach, miłościach i pierwszych poważnych rolach.

  Siostry Maliszewskie wróciły właśnie ze zgrupowania w Dreźnie. Spełniło się ich marzenie i na igrzyska wyjadą razem. Patrycja i Natalia Maliszewskie mają zatem za sobą ostatni etap olimpijskich przygotowań dla polskiej kadry w short tracku. Największą nadzieją na medal w Pekinie jest Natalia. O tym, jak wgląda ostatnia prosta przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie siostry opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Siła tej kobiety jest nie do opisania. Zena - pomaga innym, jest pierwszą ochotniczą strażaczką w Libanie, dowodziła pierwszą kobiecą załogą strażacką, a teraz po eksplozjach jakie miały miejsce w Bejrucie przyjechała do Polski. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak przetrwała dwie eksplozje, w jaki sposób pomagała, jak otrząsnęła się po tych tragediach. Jak to się stało, że zostawiła rodzinę, chłopaka i wyjechała z kraju?

  Do tragedii doszło dwa lata temu. Policjanci patrolowali jedno z osiedli. 21- letni Adam z Konina spędzał czas w gronie znajomych, na widok policjantów zaczął uciekać. Mundurowi próbowali zatrzymać mężczyznę. Wówczas padł strzał, który ranił mężczyznę w plecy. Co działo się potem? Dlaczego śledztwo wciąż trwa?

  Harry Styles, brytyjski piosenkarz, znany z boys bandu One Direction ogłosił nową datę koncertu w Polsce na 2022 rok. Trasa będzie promowała jego najnowszą płytę, Fine Line, której premiera miała miejsce 13 grudnia. Kiedy odbędzie się koncert? Czy można kupić jeszcze bilety?

  Ministerstwo sprawiedliwości zapowiada zmiany w prawie rozwodowym. Małżonkowie, którzy zdecydują się zakończyć swój związek, będą musieli liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na decyzję sądu, a także wyższymi kosztami. Co dokładnie ma się zmienić?

  Jak co roku w całej Polsce ferie zimowe rozpoczynają się na przełomie stycznia i lutego. W tym roku czas wolny od nauki najszybciej rozpoczęli uczniowie z woj. lubuskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Dla nich ferie rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 30 stycznia. Jakie atrakcje czekają uczniów i rodziców i w czasie wolnym? Wybraliśmy się do kilku ciekawych miejsc.

  Lada moment rozpocznie się Australian Open. Novak Djoković dziewięciokrotnie wygrywał w turnieju i miał bronić tytułu. Jednak zamieszanie wokół wizy sportowca i jego podejście do obowiązujących w Australii przepisów stawiają jego udział w imprezie pod dużym znakiem zapytania. Co o zachowaniu tenisisty sądzą Australijczycy i inni sportowcy?