Gorące tematy

  Piotr Jacoń wyznał niedawno, że jego dorosłe dziecko jest transpłciowe. Latem zeszłego roku Wiktoria dokonała przed rodzicami coming outu. Dziennikarz postanowił poświęcić temu tematowi książkę i reportaż. Za swoje działania otrzymał listopadową Pozytywkę Dzień Dobry TVN.

  W nocy z 24 na 25 grudnia 1976 roku niedaleko Połańca doszło do niewyobrażalnie brutalnego morderstwa trzech osób, którego świadkami była cała wieś. Zbrodnia połaniecka przeraża i szokuje swoimi szczegółami do dzisiaj. Trwający od lat konflikt doprowadził do śmierci trzech osób - 18-letniej Krystyny Łukaszek, która była w ciąży i 25-letniego Stanisława Łukaszka oraz 12-letniego Mieczysława Kality.

  Urządzenie ogranicza ruchy, obciąża kręgosłup, a także imituje choroby oczu. -Symulator starości to urządzenie, które służy do symulowania sprawności, jaką ma starszy człowiek. Wcześniej korzystaliśmy ze sprzętu ortopedycznego, ale kiedy sadzamy na wózku inwalidzki 19-letniego studenta, to ma ciągle więcej siły niż osoba starsza - mówiła prof. Patrycja Haupt, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej.

  Dramat trwał pięć lat. Za zamkniętymi drzwiami, w domowym zaciszu matka bezczynnie przyglądała się, jak partner znęcał się nad synem. 9-letni pasierb był regularnie bity przez swego ojczyma. Na okrucieństwo oprawcy zareagowali obcy ludzie. Finał tej historii obserwowali dziennikarze programu interwencyjnego "Uwaga! W twojej sprawie".

  Mikel Ruffinelli jest posiadaczką najszerszych bioder na świecie, co potwierdzone jest przez World Record Academy. Poruszanie się sprawia jej nie lada problemy. Potrzebuje pomocy nawet przy zejściu po schodach. Jej wygląd jest wynikiem choroby, jednak mąż akceptuje ją taką, jaką jest, a nawet mówi, że kocha ją bardziej z każdym kolejnym centymetrem. O swoim życiu wspólnie opowiedzieli w dokumencie Discovery Life "Miłość, szok i pożądanie" ("Strange Love").

  Pani Joanna mieszkała Pelplinie. Pewnego dnia postanowiła zabrać córkę i pojechać do Warszawy. W stolicy chciała szukać dla siebie i dziecka lepszego życia. Niestety jej marzenia się nie spełniły. Kobieta trafiła na ulicę, a jej córka została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym. Co się wydarzyło w życiu pani Joanny, że zdecydowała się na wyjazd z Pelplina?

  Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu pierwszy raz obchodzony był 8 sierpnia 2007 roku w Brazylii. To ważne święto, bo nadal, pomimo upływu czasu, kobiety nie potrafią głośno mówić o swoich potrzebach. Z kolei 21 grudnia obchodzony jest Dzień Orgazmu. Jak zapewnia Joanna Keszka, edukatorka seksualna: "Kobietom brakuje społecznego przyzwolenia na eksperymentowanie z seksualnością".

  W ponad 100 mniejszych i większych miejscowościach w kraju obywatele wyszli na ulice, by manifestować w obronie wolnych mediów. Polacy nie mają wątpliwości, że dostęp do rzetelnych informacji jest jednym z fundamentów demokratycznego państwa.