Jego majątek szacuje się na miliardy dolarów. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Bartek Węglarczyk spotkał się z Richardem Bransonem. Biznesman opowiedział o oceanach, kosmosie, postępie technicznym i nauce w służbie ludzkości. Czy warto kolonizować inne planety? Gdzie za 50 lat powinna być Europa? Czy miliarder myśli już o emeryturze?
Dwa lata temu odwiedziliśmy Sergiusza, małego chłopca, który połknął żrący środek do czyszczenia rur. Dziecko cudem przeżyło. Jak chłopiec czuje się dziś? Jak przebiega jego rehabilitacja?
Trybunał Praw Człowieka wydał właśnie wyrok, w myśl którego Polska ma wypłacić 30 tysięcy euro odszkodowania teraz 18-letniej Agaty, której 4 lata temu, w kilku szpitalach odmówiono wykonania aborcji. W ciążę nastolatka zaszła w wyniku gwałtu. Jaki wpływ ta bezprecedensowa sprawa będzie miała na losy kobiet w Polsce? Jak bardzo negatywny wpływ na psychikę dziecka wywiera taka sytuacja? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: posłankę Iwonę Guzowską oraz psycholog Monikę Greger.
Przestawienie się dziecka z pieluch na nocnik jest nie lada wyzwaniem zarówno dla niego samego jak i dla rodzica. Kiedy możemy zacząć przyzwyczajać dziecko do nocnika? A może ta umiejętność jest umiejętnością wrodzoną? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był pediatra dr Wojciech Feleszko.
Rzadziej niż o matkach mówi się o ojcach niepełnosprawnych dzieci. A oni też czują całą gamę uczuć, począwszy od strachu, a skończywszy na bezradności. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Marek Wysocki, ojciec niepełnosprawnej Heleny i założyciel grupy wsparcia dla ojców niepełnosprawnych dzieci oraz gen. Gromosław Czempiński, były szef UOP-u, ojciec niepełnosprawnego syna. Jaka była ich pierwsza reakcja kiedy dowiedzieli się, że będą wychowywać niepełnosprawne dzieci?
Dorota Kazimierska, skazana na 25 lat za zabójstwo męża, i jej rodzina walczą o ponowny proces. Mąż, który przez lata ją dręczył, zginął od rany postrzałowej w głowę w 2008 roku. Dorota Kazimierska nie przyznaje się do zabójstwa męża. A jej rodzina zarzuca sądowi stronniczośc i błędy w postępowaniu. Poznajcie historię kobiety skazanej za zabójstwo, która walczy o uniewinnienie. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Macieja Lisowskiego, prawnika z Fundacji Lex Nostra oraz matkę skazanej Doroty Kazimierskiej.
Jutro: plaga agresywnych biedronek zalała Polskę, czy są niebezpieczne dla człowieka? Umiesz rozpoznać depresję u swojego dziecka? Magdalena Gessler i Karol Strasburger - czy mają do siebie dystans? Zapraszamy jutro o 8.00!
Danuta Stenka i Dorota Miśkiewicz są ambasadorkami kampanii Legalna Kultura. Marek Napiórkowski to gitarzysta i kompozytor, który wspiera tę akcję informacyjną. W studiu Dzień Dobry TVN przybliżyli założenia i idee przedsięwzięcia oraz wytłumaczyli, jak legalnie korzystać z dóbr Internetu.
Pierwszy odcinek programu „Mam talent” na żywo już za nami. A przed Wami , w studiu Dzień Dobry TVN, pierwsi zwycięzcy odcinków półfinałowych i jednocześnie pierwsi finaliści.
Celem akcji „Zwykły Bohater” jest szukanie zwykłych ludzi, którzy w codziennym życiu zachowali się uczciwie, wykazali się odwagą lub spontaniczną chęcią niesienia pomocy innym, bądź byli po prostu fair w stosunku do innych. Dlatego akcja nazywa się „Zwykły Bohater”. Dziś pokazaliśmy ludzi, którzy wykazali się uczciwością, a w studiu Dzień Dobry TVN gościem był ambasador akcji Szymon Hołownia.
"W Obronie Kory i wolności. List do premiera" to trzecia w dorobku Kamila Sipowicza książka, która dotyka tematu marihuany. Sipowicz to filozof, poeta, wydawca płyt Kory, tymczasem w świadomości wielu stał się "konopnym rycerzem". Czy uwiera go ta etykieta? - Wylałem w tej książce wszystkie swoje żale i pretensje, przede wszystkim, do miłościwie panującego nam premiera (...) - mówił w Dzień Dobry TVN Kamil Sipowicz, który podkreśla, że Donald Tusk w młodości też palił marihuanę.
Lance Armstrong, wielokrotny zwycięzca Tour de France od dawna sięgał po doping. Kolarz, który był ikoną sportu i walki z chorobą nowotworową okazał się być też oszustem. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy chodziarza i mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego, dziennikarza sportowego Michała Pola oraz Michała Rynkowskiego z Komisji do Zwalaczania Dopingu w Sporcie.
Dziś z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi startuje niezwykła charytatywna wytwórnia muzyczna. To nowy projekt fundacji Rak’n’Roll. Do akcji przyłączyli się m.in.: Kayah, Natalia Przybysz, Olek Klepacz i Indios Bravos. Natalię Przybysz i Olka Klepacza gościliśmy w Dzień Dobry TVN wraz z Jackiem Maciejewskim z Fundacja Rak’n’Roll.
"Zapamiętałam go jako ciepłego człowieka z pięknym psem” - tak Marka Kotańskiego wspomina Natalia Przybysz. Pierwszy zainteresował sie wykluczonymi: alkoholikami, narkomanami i bezdomnymi. Był postacią kontrowersyjną i kolejne jego Markoty budziły sprzeciw pobliskich mieszkańców. Był ceniony i wielbiony, ale jednocześnie stygmatyzowany i poddany społecznemu ostracyzmowi. Marek Kotański nie żyje od 10 lat. Ale to, co pozostawił po sobie pozostanie na zawsze.
Dziennikarz i prezenter Dzień Dobry TVN Andrzej Sołtysik spotkał się w Warszawie ze słynnym rosyjskim szachistą Garri Kasparowem. Kasparow jest niekwestionowanym mistrzem szachowym - wygrał mecz z komputerem. Dlaczego zdecydował się zamienić rozgrywki szachowe na te polityczne? O co walczy i dlaczego nie chce wygrać wyborów w Rosji?
Jeśli premier Donald Tusk dotrzyma obietnic złożonych w expose, Polska będzie miała jeden z najdłuższych urlopów w Europie, porównywany z tymi w Skandynawii. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Krzysztof Zieliński, czyli pierwowzór bohatera filmu „300 mil do nieba”, którego syn urodził się w Szwecji oraz Magdalena Godlewska, dyrektor administracyjny Teatru Montownia, która urodziła swoje pierwsze dziecko w Szwecji. Czy w Skandynawii trudno jest kobietom wrócić na rynek pracy i czy dziwi tam kogokolwiek urlop tacierzyński?
W postaci z bajki Jamesa Matthew Barriego wcielili się znani aktorzy. Piotrusiem Panem został Przemysław Cypryański, a Wendy Tamara Arciuch. Czemu służyć ma ta inicjatywa? W studiu Dzień Dobry TVN, oprócz aktorów, naszym gościem był fotograf Karol Tomaszewski.
W obowiązującej ustawie aborcyjnej kobieta w wyjątkowych przypadkach może decydować o tym, czy chce urodzić. Posłowie chcą to zmienić. Sejm skierował do dalszych prac w komisji projekt ustawy zaostrzający prawo kobiet do aborcji. W myśl nowego projektu powinno się zakazać usuwania ciąży, gdy występuje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Ilu posłów PO głosowało za zaostrzeniem tej ustawy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Mirosławę Nykiel, która głosowała za skierowaniem tego projektu do dalszych prac komisji oraz Karolinę Więckiewicz, prawniczkę z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
Z kamerą Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś na World Cyber Games w Warszawie - czy Bartek Jędrzejak znalazł grę dla siebie?
Kiedy wybucha wojna, on chce dostać się do miejsc, z których inni próbują uciec. Razem z innymi dziennikarzami stworzył Bractwo Bang Bang. Jeden z jego kolegów popełnił samobójstwo, drugi zginął, a trzeci stracił nogi. Gościem w studiu Dzień Dobry TVN był jeden z ocalałych, korespondent wojenny, laureat nagrody Pulitzera Greg Marinovich. Był czterokrotnie ranny. Dlaczego ryzykował swoje życie dla zrobienia zdjęć z terenów ogarniętych działaniami wojennymi?
Na wojnę jedzie sie ze świadomością, że trzeba będzie polować, zabijać, a nawet samemu zginać. Kpt. Sean Parnell, były komandos sił powietrzno-desantowych, który walczył w Afganistanie, dziś o kulisach wojny opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Jego książka „Pluton wyrzutków” natychmiast stała się bestsellerem i przeraziła Marcina Prokopa. Czy była dla amerykańskiego żołnierza rodzajem katharsis?
Dwa tygodnie temu przedstawiliśmy w Dzień Dobry TVN sylwetkę Mariusza Kędzierskiego. Mariusz marzył o tym, by studiować architekturę wnętrz i poświęcić całe swoje życie sztuce rysunku. I nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to , że urodził się z wadą rozwojową obu przedramion. Swoje fascynacje artystyczne odkrył w wieku 3 lat. Niedawno otrzymał indeks od rektora Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach – prof. Andrzeja Grzybowskiego.
Do tego stopnia uprzykrzyła życie matce i ojcu, że zdecydowali się sprawę zgłosić na policję. Jak ogromną przemoc fizyczną i psychiczną stosowała wobec swoich rodziców, że ci, doprowadzeni do ostateczności, zadenuncjowali swoje własne dziecko? O agresji wśród nastolatków, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psychologiem dziecięcym Martą Żysko - Pałubą oraz z asp. Mariuszem Mrozkiem, rzecznikiem Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.
Baccio Bandinelli to ówczesny rywal Michała Anioła. W pałacu w Jabłonnie pod Warszawą znajduje się - o czym mało kto wie - prawdziwe arcydzieło sztuki. W dolnej części jego ramy widnieje napis: „BACCIO BANDINELLI CIVIS FIORENTINO”. Z Indiana Jonesem w spódnicy spotkał się krytyk sztuki Łukasz Radwan. Co Pani Iza ma wspólnego z filmowym bohaterem - zapalonym archeologiem?
... by sprawdzić swoje dziecko! Okazuje się, że klientami biur detektywistycznych są coraz częściej matki. Dlaczego szpiegują z pomocą detektywów swoje dzieci? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z detektywem Marcinem Popowskim oraz Przemysławem Strybulewiczem, dyrektorem agencji detektywistycznej „Dyskrecja”.
Nagłówki gazet kolą w oczy Kościół Katolicki: lobby homoseksualne rządzi w Kościele, a homoseksualizm dotyczy około 30 procent księży. W towarzystwie duchownych mowa przede wszystkim o seksie. W studiu Dzień Dobry TVN dominikanin o. Paweł Gużyński oraz ks. Wojciech Lemański zadają temu kłam. Jakie konsekwencje ponosi ksiądz, którego homoseksualne skłonności z ocienionej zakrystii wychodzą na światło dzienne?
W Dzień Dobry TVN rozpoczynamy nowy cykl "Wniebowzięte", w którym uczestniczki będą rywalizować ze sobą o pracę stewardessy. Dziś rozpoczyna się casting. Spośród mnóstwa uczestniczek, które zgłosiły się do Dzień Dobry TVN jury wybierze najlepszą!
Marcin Zmiarowski jest nauczycielem wychowania fizycznego. Od 11 lat prowadzi drużynę unihokeja w Żabim Rogu - miejscu bez perspektyw dla młodzieży, której stworzył szansę na lepsze życie. Jak tego dokonał? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy go z tymi, bez których całe przedsięwzięcie by się nie powiodło: z partnerką Elżbietą Kukułką, która pomaga w prowadzeniu drużyny; z uczennicą i zawodniczką unihokeja Weroniką Chmielewską oraz z Sandrą Bartkowiak, uczennicą, która także trenuje unihokeja.
Demon, zły duch, szatan... jeśli opęta człowieka, trzeba odprawić egzorcyzmy. Ten obrzęd, szczególnie popularny w Średniowieczu, ma uwolnić opętanego od wpływu złego ducha. Co czuje osoba poddawana egzorcyzmom? Czy opętanie można pomylić z chorobą psychiczną? W Polsce przybywa egzorcystów. Kiedyś było ich kilku, a teraz mamy już 120 ezgorcystów. O egzorcyzmach i opętaniu rozmawialiśmy z w Dzień Dobry TVN z Michałem Kondratem, byłym asystentem egzorcysty i Anną Bartczak, która poddana została egzorcyzmom.
Z inicjatywy Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych powstaje osiedle przystosowane do potrzeb dużych rodzin. Mieszkania mają tam ponad 100 metrów kwadratowych i są zaprojektowane z myślą o wielu lokatorach. Z oferty skorzystały głównie rodziny katolickie, co spowodowało, że projekt stał się kontrowersyjny.