Do 3 października br. przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach inwestycji finansowanej z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Z dniem 1 sierpnia br. o wsparcie mogą ubiegać się również firmy, które wykażą spadek obrotów w latach 2020–2021 wynoszący co najmniej 20%, a nie 30% – jak dotychczas. To niejedyne ułatwienie w obecnym naborze, sprawdź pozostałe!
Czy wiedziałeś, że zamówienie cappuccino po 12 w Italii to faux pas? A że twoja ulubiona kanapka z szynką i pomidorem w Stanach Zjednoczonych wygląda zupełnie inaczej?
W tym roku odbyła się już druga edycja tego wydarzenia.
Niedawno rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, dlatego wiele osób z zapartym tchem śledzi przebieg sportowych rozgrywek. Niedługo po starciu Polaków z Holandią, Krystyna Janda pod wpływem silnych emocji postanowiła podzielić się w sieci własną refleksją. Zapłakana aktorka sportowy wieczór spędziła w zupełnie innych niż większość Polaków okolicznościach.
Legenda polskiej sceny rockowej, autor tekstów, basista i kompozytor. Lech Janerka to artysta, którego przedstawiać nie trzeba, od ponad 40 lat nieprzerwanie dzieli się swoją twórczością. Choć unika rozmów z mediami, dla reporterki Dzień Dobry TVN zrobił wyjątek. Jaki prywatnie jest Lech Janerka?
Jakie filmowy warto sobie odświeżyć?
Polscy artyści wystąpili w ramach 33. edycji Festiwalu Mozartowskiego.
Folklor wraca do łask i z roku na rok zyskuje na popularności. Osobami, które dbają o tradycje z dawnych lat, są m.in. Marta i Maciek Tront. Małżeństwo dzieli się miłością do kultury ludowej zarówno z ludźmi w Polsce, jak i na świecie.
Noc Muzeów to ogólnopolskie wydarzenie, które rozpoczyna się już 18 maja 2024 roku. Dotychczas niedostępne po zmroku, nieoczywiste przestrzenie zaproszą turystów do zwiedzania swoich zakamarków. O szczegółach tej corocznej inicjatywy opowiedział w Dzień Dobry TVN Michał Miegoń, gdyński przewodnik i wiceprezes Halo Kultura.
Herby miast i gmin najczęściej symbolizują charakterystyczne dla danej miejscowości legendy, miejsca czy postacie. Skąd wziął się pomysł tworzenia herbów? Które polskie herby budzą kontrowersje?
Biennale w Wenecji to wyjątkowe święto sztuki i jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie. W tym roku, zorganizowane po raz 60., zgromadziło w swoich pawilonach najciekawsze nazwiska branży.
"Żeby ludzie sobie przypomnieli".
8 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Romów. Święto to obchodzone jest na całym świecie, a wydarzenia z nim związane organizowane są zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Czy to prawda, że "dziś prawdziwych Cyganów już nie ma"? Co wiemy o tej mniejszości, która zamieszkuje również terytorium Polski? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Na widzów czekają wyjątkowe spektakle, wydarzenia towarzyszące i o wiele, wiele więcej.
Takich wieści nie spodziewał się żaden fan gier i filmów. Firma produkcyjna Margot Robbie, po sukcesie "Barbie", ma apetyt na powtórzenie kasowego sukcesu opowieści o słynnej lalce.
Timeless Film Festival Warsaw powstał, by ponownie wprawić w ruch klasykę kina.
"Wszystko to, co wybija nas z rutyn, co jest dziwne, budzi w nas lęk".
Za nami jedno z największych świąt kultury i twórców w Polsce - Bestsellery Empiku 2023. We wtorek 13 lutego po raz 25. przyznano nagrody dla najpopularniejszych artystów. Kto został wyróżniony?
Już we wtorek, 13 lutego, odbędzie się uroczysta gala wręczenia Bestsellerów Empiku 2023. Jak wyglądają przygotowania do imprezy? Kogo będzie można zobaczyć na scenie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Michał FOX Król, dyrektor muzyczny Gali Bestsellery Empiku 2023 oraz Kaśka Sochacka, wokalistka.
Gala Bestsellerów Empiku 2023 zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy wtorek, 13 lutego poznamy laureatów nagród przyznawanych najpopularniejszym twórcom w kilkunastu kategoriach.
"Dziwnie to wygląda w moim wykonaniu".
Sprawdź, jakie emocje towarzyszyły zwycięzcom.
Spacer śladami Picassa albo van Gogha, a może seans w najbardziej kultowym kinie w Paryżu? To wszystko w niespełna dwie minuty. Wystarczy zajrzeć na profil Marzeny Jarczak.
W nowym odcinku "Do zobaczenia" Michał Cessanis pokazał widzom Dzień Dobry TVN strefy kulturalne Dubaju. Odwiedził m.in. perfumiarza, u którego stworzył własny zapach, a w Centrum Porozumienia Kulturowego zadał kilka niewygodnych pytań.
Kultowe filmy mają to do siebie, że zwykle charakteryzują się świetnymi dialogami. Blogerka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk oraz pisarz i aktor - Rafał Dajbor opowiedzieli o tekstach z produkcji, które znają wszyscy Polacy. Dlaczego tak bardzo je lubimy?
Michał i Agnieszka Gawlińscy powołali do życia niezwykłe miejsce. Z ich inicjatywy powstała "Kulturalna Stodoła". Odbywają się tam koncerty, wystawiane są spektakle. Skąd wziął się pomysł na stworzenie tego miejsca?
W szkole zwykle uczeni jesteśmy systemów wierzeń z innych części Europy, czyli ze starożytnej Grecji czy Rzymu, a zapominamy o naszej słowiańskiej tradycji. Kim zatem byli bogowie naszych praprzodków?
Swoją muzyką rozgrzewają i porywają do tańca miliony słuchaczy, w kilka minut wyprzedają wszystkie koncerty, a także są wzorem dla młodzieży na całym świecie. Mowa o zespołach k-popowych. Jak narodził się ich fanomen, jak działają fandomy i czym są fanchanty? Inspirującą opowieść o muzyce wprost z Korei przedstawiła nam Joanna Andrejuk, miłośniczka kpopu.
Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego nie mogą narzekać na nudę. To dzięki tamtejszemu przemysłowi czasu wolnego, którego kluczowym elementem jest Arena Lodowa. Co jeszcze stanowi o atrakcyjności tej miejscowości?