Zwierzęta

Adopcja niepełnosprawnych czworonogów. Florka i Irys szukają kochającego domu. "Niedowidzenie na jedno oko im nie przeszkadza"

Zwierzęta

W schroniskach, fundacjach i domach tymczasowych wciąż wiele zwierzaków czeka na kochający dom. Niestety część z nich ma mniejszą szansę na adopcję. Niewiele osób decyduje się bowiem na przygarnięcie niepełnosprawnego psa czy kota. Poznajcie mające problemy z oczami Florkę i Irysa. Kociaki szukają kochających opiekunów.

Opieka nad niepełnosprawnym czworonogiem

Ze statystyk wynika, że zwierzęta, które są niepełnosprawne są rzadziej adoptowane. Związane jest to z obawą, że opieka nad takim pupilem będzie trudniejsza. Jednak, jak przekonuje prowadząca dom tymczasowy Magdalena Jaźwińska, rzeczywistość jest inna.

- Zwierzęta, które utraciły któryś ze zmysłów odbierają to inaczej niż ludzie. My uważamy, że zostały zabrane jakieś wartości estetyczne, a dla nich to wyzwanie na zasadzie – ok,

mam jeden zmysł mniej, więc muszę się nauczyć tak operować pozostałymi, żeby funkcjonować

. Z kolei jeśli są pozbawione jakiegoś zmysłu od urodzenia, to nie są świadome tego, że miałyby go mieć. Tak jak my bylibyśmy smutni, że nie widzimy uszami - wyjaśniła.

Następnie nasz gość podkreślił, że niewidome koty bardzo dobrze odnajdują się w środowisku domowym, ponieważ mają wibrysy, czyli włosy czuciowe, a także dobrze słyszą. W przypadku psów jest podobnie. Do jej tymczasowego domu trafił niewidomy psiak, który świetnie nauczył się mapy mieszkania.

Czy każdy może zostać opiekunem niepełnosprawnego zwierzęcia?

Magdalena zaznaczyła, że każdy może przygarnąć niepełnosprawnego czworonoga, jeśli nie boi się aspektów estetycznych, że np. kotek czy piasek nie ma łapki. Należy jednak pamiętać, że o zwierzę trzeba dbać i należy liczyć się z dodatkowymi kosztami u weterynarza.

Nasz gość przyniósł do Dzień Dobry TVN dwa kotki, dla których poszukuje opiekunów. Florka i Irys mają już siedem miesięcy. Ten drugi musi przejść operację oka.

– Są czyściochami i niedowidzenie na jedno oko nie przeszkadza kitkowi. Kociaków najlepiej nie rozdzielać - poinformowała Magdalena Jaźwińska.

Więcej informacji na temat adopcji na

Sierściuchy Z Mokotowa

Moi drodzy? Chciałabym zakomunikować, że Florka i Irys zaprezentują się jutro w programie „Dzień dobry TVN”? Gdyby ktoś...

Opublikowany przez Sierściuchy Z Mokotowa Niedziela, 14 lutego 2021

Zobacz też:

Aplikacja pomoże poszkodowanym zwierzętom. "Czas, który może uratować życie"

Zimowe porządki w bocianim gnieździe. Zobacz, jak się je robi

Obecność zwierząt zmniejsza poziom stresu. Kasia Moś: "Dzięki nim podniosłam się z ogromnej traumy"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości