O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały: Alina Żuchowska, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni oraz Agnieszka Papiewska, wychowawczyni i nauczycielka.
"Zwierzaki podchodzą z własnej woli".
Reanimacja psa nie jest skomplikowana, o ile stosuje we właściwej kolejności poszczególne jej kroki. Sztuczne oddychanie i masaż serca mogą uratować życie pupila, dlatego warto przygotować się na wypadek nagłych sytuacji. Sprawdź, jak reanimować psa krok po kroku.
Natalia Nebeluk przygarnęła porzuconego i chorego psa, któremu trzeba było amputować łapę. Otrzymał imię Diego i stał się inspiracją do napisania dwóch książek.
W Polsce widok psa na łańcuchu przywiązanego do budy nie jest rzadkością. Być może już niedługo takie praktyki właścicieli będą zabronione. Do Sejmu trafił właśnie obywatelski projekt, który ma zakazywać bestialskiego traktowania zwierząt. Co może się zmienić, jeśli zostanie on przegłosowany? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Katarzyna Topczewska, adwokatka i aktywistka.
Czy opieka nad tyloma dużymi psami to spore wyzwanie?
Choć na przestrzeni lat nasze podejście do zwierząt bardzo się zmieniło i coraz mocniej się o nie troszczymy, to niestety wciąż są czworonogi, które doświadczają krzywdy ze strony człowieka. Aby zwrócić uwagę na niełatwy los niektórych zwierząt i zachęcić do ich lepszego traktowania zespół HOOK nagrał piosenkę "Psi los".
Jeże są już aktywne. Niestety część z nich ginie pod kołami samochód, są ranione przez psy lub ostrza kosiarki. Takim zwierzakom oraz tym, małym osieroconym maluchom pomaga Ekostraż. Jak to robi? Co zrobić, kiedy spotkamy samotnego, malutkiego jeża? Czy zawsze potrzebuje naszej pomocy?
"To urocze. Dziękuję za waszą pracę".
Wróble to ptaki, które jeszcze do niedawna można było spotkać praktycznie wszędzie. Teraz tych zwierząt jest coraz mniej. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział przyrodnik i filmowiec Marcin Kostrzyński.
Wiele osób uważa, że opieka nad dużym psem jest trudniejsza i wymaga więcej zaangażowania od właściciela. Czy faktycznie tak jest? Jak wygląda codzienność z dużym czworonogiem?
Kuweta z perspektywy kota jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Co robić, gdy nasz zwierzak ignoruje stworzoną specjalnie dla niego toaletę, wyjaśniła zoopsycholożka Antonina Kondrasiuk.
Dla niektórych pomoc przyszła zbyt późno. Reportaż programu Uwaga! TVN.
Co zrobić, gdy twój pies gwałtownie kaszle, kicha, dusi się i ma wysoką gorączkę? Mogą być to objawy kaszlu kenelowego, a najlepszym postępowaniem z twojej strony będzie konsultacja u weterynarza. Dowiedz się, czym jest kaszel kenelowy, jak się objawia i jak go leczyć.
Poznaj porady behawiorysty.
Mimo że od śmierci aktora Leona Niemczyka minęło 17 lat, to artyście udało się pomóc wyjątkowemu miejscu. Prowadzi je behawiorystka psów Sylwia Najsztub. W jaki sposób pomaga czworonogom? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Końcówka wakacji to doskonała okazja, aby wybrać do zoo. Ogrodem, który zasługuje na szczególną uwagę jest Zoo Borysew. Jakie zwierzęta ma pod opieką? Jakie atrakcje oferuje zwiedzającym? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Psi strach, a nawet panika mogą być spowodowane nie tylko hałasem piorunów, ale również błyskami, silnymi podmuchami wiatru i nagłą zmianą ciśnienia. Sprawdź, jak pomóc psu, gdy boi się on burzy.
Urias to mastif angielski. Zwierzak - choć ma zaledwie dwa lata - waży niemal 124 kilogramy. Pies został uznany za najcięższego psa w Czechach. Jak wygląda opieka nad czworonogiem? Czy będzie jeszcze większy?
Dziecko i pies mogą być najlepszymi przyjaciółmi, jednak rodzic musi o to odpowiednio zadbać.
Jerzy Gara z godnym podziwu zaangażowaniem poświęca się opiece nad chorymi i rannymi jeżami. Na przestrzeni ostatnich lat w założonym przez niego ośrodku rehabilitacyjnym znalazło schronienie blisko tysiąc osobników.
Wyjście na spacer z psem może być wielką przyjemnością lub wielkim utrapieniem. Niektóre czworonogi szczekają lub zaczepiają inne psy. Co z tym zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Radek Ekwiński, behawiorysta.
Kociara i dziennikarka Sandra Hajduk-Popińska oraz behawiorystka zwierząt Aneta Awtoniuk opowiedziały o swoich doświadczeniach z tymi zwierzętami.
Jerzy Gara opiekuje się jeżami. W 2007 roku po raz pierwszy uratował przed zimą małe jeże, które znalazł w swoim ogrodzie. Od tamtej pory ich los nie jest mu obojętny. Jak wygląda jego dzień? Jakie trudności mają zwierzaki, które do niego trafiają? Dowiecie się tego z naszego materiału.
- Boże, to jest takie słodkie. Oni jeszcze za to dostają pieniądze - powiedział Damian Michałowski
Kamil Piwowarczyk od lat opiekuje się bocianami. W jego ośrodku w Kozubszczyźnie przebywają obecnie 33 osobniki. Niektórym nie udało się odlecieć do ciepłych krajów przed nadejściem zimy, inne odniosły różnego rodzaju kontuzje.
"Zabawka powinna odpowiadać elementowi łańcucha łowieckiego".