opieka nad zwierzętami

  Linka treningowa dla psa jest najczęściej wykorzystywana w celu nauki komend i podczas intensywnych ćwiczeń. Zapewnia czworonogowi poczucie swobody, nie ogranicza ruchów, a jednocześnie pozwala właścicielowi kontrolować zachowanie pupila. Odpowiednio dobrana linka dla psa jest kluczem do odniesienia sukcesów w tresurze.

  Fundacja Duch Leona zapewnia schronienie psom wykluczonym. Zwierzęta trafiające pod troskliwą opiekę jej pracowników mają szansę odzyskać radość życia, spędzając czas poza klatkami czy kojcami.

  Psy i koty to najczęściej wybierane zwierzęta domowe, zwłaszcza przez rodziny, które mieszkają w miastach. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na takie zwierzątko, czy to ze względu na alergie, czy np. z powodu lęku przed psami. Alternatywą dla osób, które bardzo chcą mieć jakieś zwierzę, może być fretka, potocznie zwana łasica domowa.

  Jesień to czas, kiedy bardzo często można spotkać jeża. Młode, osierocone osobniki mogą mieć jednak trudności z przetrwaniem zimy. Jak im pomóc? Czy ingerencja człowieka zawsze jest konieczna? Dowiecie się tego z naszego materiału. 

  Myszy domowe i te żyjące na wolności odżywiają się podobnie. Są wszystkożerne, dlatego nie sprawiają właścicielowi żadnych problemów. Jakie jest popularne jedzenie dla myszy domowej?

  Kiedy zwierzęta noworodki pozostają bez opieki rodzica, mogą liczyć tylko na pomoc człowieka. Pracownicy krakowskiego zoo starają się być najlepszymi zastępczymi rodzicami dla swoich małych podopiecznych.

  W malowniczym stawie w Pieńsku od wielu lat mieszka żółw. Fiodor, jak nazwali go mieszkańcy, jest znany i lubiany. Ma tu swoją ulubioną kłodę, a nawet przyjaciółkę - kaczkę. Jak to się stało, że zamieszkał w stawie? Dowiecie się tego naszego materiału.

  Po naszych ulicach bardzo często błąkają się bezdomne lub porzucone zwierzęta. Tomasz Koper, założyciel fundacji TropWarszawa, zajmuje wyłapywaniem bezpańskich psów.

  Maja Ostaszewska: " To pierwszy krok do tego, żeby szanować ludzi".

  Dlaczego pytony cieszą się takim zainteresowaniem?

  Gdzie jest granica między ratowaniem a uporczywą terapią, która jedynie przedłuża agonię?

  Dlatego też wielu z nas szuka skutecznych i sprawdzonych sposobów, jak usunąć zapach moczu kota i psa. Jakie środki dobrze działają?

  Badania pokazują, że zwierzaki mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

  Gryzonie są z natury bardzo aktywne. Codzienny ruch jest dla nich wręcz niezbędny – reguluje procesy metaboliczne oraz sprzyja dobremu samopoczuciu. Dlatego właśnie klatka dla myszy powinna być wyposażona w zabawki umożliwiające podejmowanie różnych form aktywności.

  Klatka kennelowa dla psa u części właścicieli wzbudza negatywne skojarzenia. Tymczasem jest to polecane przez behawiorystów niezbędne narzędzie wykorzystywane w terapii lękliwych i nadpobudliwych czworonogów. Odpowiednio dobrany i użytkowany kennel zapewni pupilowi poczucie bezpieczeństwa i relaks.

  Szynszyla to zwierzę stadne, należy wziąć to pod uwagę w domowej hodowli. W samotności ten piękny gryzoń nie będzie czuł się dobrze. Klatka dla szynszyli powinna być na tyle duża, żeby zapewnić komfortowe warunki dla kilku osobników. Kluczowa jest liczba półek.

  Nie każdy decyduje się na popularne zwierzęta domowe. Coraz więcej osób jest zainteresowanych egzotycznymi gatunkami i marzy o ich domowej hodowli. Miesięcznik Forbes sprawdził, jakie są najdziwniejsze zwierzęta domowe i okazało się, że niektórzy ludzie na własny użytek hodują niedźwiedzie, hipopotamy, małpy, a nawet rekiny. I choć akurat te dane dotyczą USA, w naszym kraju również można spotkać naprawdę nietypowe zwierzęta domowe.

  Chomiki to niezwykle przyjazne, inteligentne i uporządkowane zwierzątka. Swoją klatkę dzielą na strefy – wydzielają sobie osobne miejsca na spiżarnię, toaletę i do spania. Domek dla chomika jest bardzo istotny, ponieważ zwierzę spędza w nim sporo czasu.

  Szczury są bardzo inteligentne i chętnie podejmują różne formy aktywności – zarówno poza klatką, jak i w niej. Zabawki dla szczura to ważna część wyposażenia klatki ogoniastego pupila. Powinny interesować i tym samym mobilizować zwierzę do ruchu.

  Szczury zyskują coraz większą akceptację i zainteresowanie osób, które pragną przygarnąć je jako zwierzątka domowe. Te inteligentne małe stworzenia dają się oswoić i mocno przywiązują do człowieka, stając się jego wiernymi kompanami. Zanim jednak to nastąpi, człowiek musi zyskać akceptację i zaufanie szczura. Proces ten wymaga czasu i pracy. Sprawdź porady, jak oswoić szczura.

  Sąd ma je uwzględniać przy spadkach, rozwodach czy opiece nad dziećmi.

  Posłanie dla małego psa jest tym, czym łóżko dla człowieka – miejscem snu i wypoczynku. Dlatego powinno być wygodne i odpowiednio dobrane do wielkości pupila, aby zapewnić mu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba go kupować w sklepie, legowisko dla psa można w prosty sposób zrobić samodzielnie.

  Drgawki u psa, zwłaszcza w pełni zdrowego i w sile wieku, są czymś niepokojącym. Można opisać je jako niekontrolowane, nagłe ruchy wielu mięśni jednocześnie. Powodować może je wiele dolegliwości mniej lub bardziej niebezpiecznych dla życia pupila. Należy odróżniać je od dreszczy, czyli drżeń pojedynczych mięśni, które są całkiem normalne, gdy zwierzęciu jest zimno. Można je także zaobserwować podczas snu. Nie wymagają one interwencji weterynaryjnej – w przeciwieństwie do drgawek.

  "Został zakopany żywcem, ale jakimś cudem zdołał nosem rozkopać ziemię".

  Odpowiedź na pytanie, jak dobrze opiekować się chomikiem, wcale nie jest taka prosta. Jak każde zwierzę, ma on swoje własne wymagania, które trzeba spełnić, by był zdrowy i szczęśliwy. Dowiedz się, jak właściwie należy się nim zajmować.

  Szynszyle to niewielkie i urocze gryzonie, które chętnie trzymamy w domach. Ile żyją szynszyle i czy mamy wpływ na to, jak długo będą z nami?

  Papugi to bardzo mądre ptaki. Badania wykazują, że ich inteligencja jest na poziomie dwu- lub trzyletniego dziecka. Bardzo lubią się bawić. Jest to czynność wręcz niezbędna dla ich prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Zabawki dla papug to istotny element wyposażenia ich klatek.

  To niezwykłe miejsce na mapie Rybnika stworzone przez mamę i jej trzy córki, w którym poszkodowane zwierzaki znalazły bezpieczne schronienie To również dobry przystanek dla wszystkich potrzebujących dystansu od codziennego pędu. Z kamerą Dzień Dobry TVN zajrzała tam Dagmara Kowalczyk.

  "Nazwisko zobowiązuje mnie do opieki"

  W Białęgach, wsi pod Poznaniem, znajduje się Zagroda Szczęśliwych Zwierząt. Ekologiczne gospodarstwo jest miejscem przyjaznym dla krów, koni, owiec, kur i wielu, wielu innych. Często trafiają tam z interwencji. Pani Mariola, kierowniczka zagrody w Dzień Dobry TVN opowiedziała o misji na rzecz zwierząt.