opieka nad zwierzętami

  opieka nad zwierzętami

  Odpowiedź na pytanie, jak dobrze opiekować się chomikiem, wcale nie jest taka prosta. Jak każde zwierzę, ma on swoje własne wymagania, które trzeba spełnić, by był zdrowy i szczęśliwy. Dowiedz się, jak właściwie należy się nim zajmować.

  Papugi to bardzo mądre ptaki. Badania wykazują, że ich inteligencja jest na poziomie dwu- lub trzyletniego dziecka. Bardzo lubią się bawić. Jest to czynność wręcz niezbędna dla ich prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Zabawki dla papug to istotny element wyposażenia ich klatek.

  Pies, który często przebywa na zewnątrz, powinien mieć własną budę. W sprzedaży są przeróżne konstrukcje tego typu, lecz nie zawsze można dopasować je do rozmiarów zwierzęcia. Dowiedz się, jak samodzielnie zrobić budę dla psa i ją ocieplić.

  Kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub widzimy, że komuś dzieje się krzywda, dzwonimy na numer 112. Gdzie szukać pomocy, jeśli poszkodowany został zwierzak? W takich sytuacjach niezwykle przydatna będzie aplikacja Animal helper. Na jakiej zasadzie będzie działała i kiedy będzie można pobrać ją na telefon? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Adamem Van Bendlerem, stand uperem i założycielem fundacji "Psia Krew" oraz Pawłem Gebertem, z fundacji "Psia krew".

  Od prawidłowego szczepienia szczeniaka zależy całego jego życie. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie właściwych terminów i częstotliwości szczepień. Koniecznie zrób to przed pierwszym spacerem w lesie czy parku i pamiętaj o kolejnych wizytach u weterynarza.

  Kwiaty doniczkowe mogą być zarówno piękne, jak i niebezpieczne. Mogą zawierać toksyny, szkodliwe dla zdrowia kotów. Dracena to jedna z najbardziej trujących roślin, której spożycie może wywołać poważne zagrożenie dla życia zwierząt.

  O lagunie, który pojawił się na jednym z krakowskich osiedli pisał cały świat. Choć tajemnicze "zwierzę" okazało się być rogalikiem, który utknął między gałęziami, to praca osób z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nie należy do zabawnych. Z czym stykają się na co dzień? Czy historia z lagunem ma szansę odmienić los bezdomnych zwierząt? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Pauliną Bobą i Adamem Trochałą z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.