Końcówka wakacji to doskonała okazja, aby wybrać do zoo. Ogrodem, który zasługuje na szczególną uwagę jest Zoo Borysew. Jakie zwierzęta ma pod opieką? Jakie atrakcje oferuje zwiedzającym? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Psi strach, a nawet panika mogą być spowodowane nie tylko hałasem piorunów, ale również błyskami, silnymi podmuchami wiatru i nagłą zmianą ciśnienia. Sprawdź, jak pomóc psu, gdy boi się on burzy.
Urias to mastif angielski. Zwierzak - choć ma zaledwie dwa lata - waży niemal 124 kilogramy. Pies został uznany za najcięższego psa w Czechach. Jak wygląda opieka nad czworonogiem? Czy będzie jeszcze większy?
Jerzy Gara z godnym podziwu zaangażowaniem poświęca się opiece nad chorymi i rannymi jeżami. Na przestrzeni ostatnich lat w założonym przez niego ośrodku rehabilitacyjnym znalazło schronienie blisko tysiąc osobników.
Wyjście na spacer z psem może być wielką przyjemnością lub wielkim utrapieniem. Niektóre czworonogi szczekają lub zaczepiają inne psy. Co z tym zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Radek Ekwiński, behawiorysta.
Jerzy Gara opiekuje się jeżami. W 2007 roku po raz pierwszy uratował przed zimą małe jeże, które znalazł w swoim ogrodzie. Od tamtej pory ich los nie jest mu obojętny. Jak wygląda jego dzień? Jakie trudności mają zwierzaki, które do niego trafiają? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Kamil Piwowarczyk od lat opiekuje się bocianami. W jego ośrodku w Kozubszczyźnie przebywają obecnie 33 osobniki. Niektórym nie udało się odlecieć do ciepłych krajów przed nadejściem zimy, inne odniosły różnego rodzaju kontuzje.
Zwierzę to pełnoprawny członek rodziny. Niestety wciąż zdarzają się miejsca, w których czworonogi są krzywdzone. Tym, które doświadczyły przemocy i znęcania się, pomaga Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Co robi? Jak wesprzeć organizację? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Mówią się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Tym samym nikogo nie powinno dziwić, że ktoś zabiera ze sobą czworonoga do sklepu czy na pocztę. Niestety - w rzeczywistości - zwierzaki nie wszędzie są mile widziane. Gdzie można wejść z psem, a gdzie nie? Odpowiedzi na to pytanie poszukał Filip Chajzer.
Linka treningowa dla psa jest najczęściej wykorzystywana w celu nauki komend i podczas intensywnych ćwiczeń. Zapewnia czworonogowi poczucie swobody, nie ogranicza ruchów, a jednocześnie pozwala właścicielowi kontrolować zachowanie pupila. Odpowiednio dobrana linka dla psa jest kluczem do odniesienia sukcesów w tresurze.
Fundacja Duch Leona zapewnia schronienie psom wykluczonym. Zwierzęta trafiające pod troskliwą opiekę jej pracowników mają szansę odzyskać radość życia, spędzając czas poza klatkami czy kojcami.
Psy i koty to najczęściej wybierane zwierzęta domowe, zwłaszcza przez rodziny, które mieszkają w miastach. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na takie zwierzątko, czy to ze względu na alergie, czy np. z powodu lęku przed psami. Alternatywą dla osób, które bardzo chcą mieć jakieś zwierzę, może być fretka, potocznie zwana łasica domowa.
Jesień to czas, kiedy bardzo często można spotkać jeża. Młode, osierocone osobniki mogą mieć jednak trudności z przetrwaniem zimy. Jak im pomóc? Czy ingerencja człowieka zawsze jest konieczna? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Myszy domowe i te żyjące na wolności odżywiają się podobnie. Są wszystkożerne, dlatego nie sprawiają właścicielowi żadnych problemów. Jakie jest popularne jedzenie dla myszy domowej?
Kiedy zwierzęta noworodki pozostają bez opieki rodzica, mogą liczyć tylko na pomoc człowieka. Pracownicy krakowskiego zoo starają się być najlepszymi zastępczymi rodzicami dla swoich małych podopiecznych.
W malowniczym stawie w Pieńsku od wielu lat mieszka żółw. Fiodor, jak nazwali go mieszkańcy, jest znany i lubiany. Ma tu swoją ulubioną kłodę, a nawet przyjaciółkę - kaczkę. Jak to się stało, że zamieszkał w stawie? Dowiecie się tego naszego materiału.
Po naszych ulicach bardzo często błąkają się bezdomne lub porzucone zwierzęta. Tomasz Koper, założyciel fundacji TropWarszawa, zajmuje wyłapywaniem bezpańskich psów.